Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
Żółte kartki: Bielak - Stilić, Głowacki

Górnik: Rodic - Mraz, Mierzejewski, Szmatiuk, Bozic -  Bielak, Nowak, Kaźmierczak, Bozok (90+2 Kalinowski), Bonin - Buzała (55 Szałachowski)
Wisła: Buchalik - Sadlok, Głowacki, Dudka, Burliga - Uryga, Stilić, Garguła (61 Sarki), Jankowski, Boguski (73 Zając) - Brożek

Podział punktów na inauguracje nowego sezonu. Spotkanie Górnika Łęczna z Wisłą Kraków zakończyło się remisem 1:1.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników był rezultat 1:1. Gospodarze prowadzili po ładnym golu Tomasza Nowaka, który strzałem z dystansu pokonał, debiutującego w bramce Wisły Buchalika. Chwilę wcześniej mogło być jednak 0:1, lecz strzał Łukasza Burligi trafił w poprzeczkę.

Tuż przed przerwą do remisu doprowadził inny wiślacki debiutant - Maciej Sadlok. Obrońca Białej Gwiazdy zdecydował się na strzał, następnie futbolówka po drodze trafiła jednego z graczy Górnika i wpadła do siatki.

Po przerwie widowisko nie było porywające. Oba zespoły szukały gola zwycięskiego, lecz ten ostatecznie nie został odnotowany.

- Cóż przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty a wracamy tylko z jednym. Na pewno nie jesteśmy z tego zadowoleni - mówił tuż po meczu gracz Wisły Alan Uryga.

Źródło: własne/nc+; foto: gornik-leczna.com

Dodano: 2014-07-18 22:40:41