Żółte kartki: Brożek - Malinowski, Zieńczuk
Wisła: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok - Alan Uryga (55 Emmanuel Sarki) - Rafał Boguski, Maciej Jankowski, Semir Stilić, Łukasz Garguła (69 Tomasz Zając) - Paweł Brożek
Ruch: Krzysztof Kamiński - Michał Helik (56 Marcin Kuś), Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Bartłomiej Babiarz, Łukasz Surma - Jakub Kowalski (77 Kamil Włodyka), Filip Starzyński, Marek Zieńczuk - Grzegorz Kuświk (68 Michał Efir)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 5 783

Mecz Wisły z Ruchem miał się odbyć na boisku w Chorzowie, jednak z powodów organizacyjnych, na prośbę chorzowian, został przeniesiony do Krakowa. Wiślacy, po niespodziewanej wygranej w Poznaniu, chcieli pójść za ciosem i dopisać kolejne trzy punkty.

Pierwsza połowa  przyniosła obydwu drużynom po jednej, uznanej przez sędziego bramce. Najpierw, w 18 minucie z rzutu karnego gola dla Wisły zdobył Rafał Boguski. Goście wyrównali tuż przed przerwą, gdy Buchalika pokonał Daniel Dziwniel. Jednak to wiślacy powinni prowadzić, jednak w 13 minucie sędzia Stefański nie uznał gola Pawła Brożka, gdyż wcześniej dopatrzył się zagrania ręką jednego z chorzowian. Zamiast uznać zdobytą bramkę, nakazał wykonać Wiśle rzut karny.

Druga połowa przyniosła kolejne dwa gole. Nie były to jednak zwycięskie bramki dla Wisły, lecz dające remis obu zespołom. Najpierw, ku zaskoczeniu kibiców, bramkę zdobyli goście. Michał Efir po kontrze swojego zespołu pokonał Buchalika i zanosiło się na niespodziankę. Swoją okazję w 83 minucie wykorzystał jednak Paweł Brożek ustalając tym samym wynik meczu na 2:2.

Kolejny mecz wiślacy rozegrają już w najbliższy weekend, a ich przeciwnikiem będzie wzmocniona w letnim okienku transferowym Lechia Gdańsk.

Źródło: grzegorz saj

Dodano: 2014-08-11 09:17:24