Żółte kartki: Golla, Bąk - Stilić, Jankowski.
Widzów: 8548.

Pogoń: Janukiewicz - Matynia, Golla, Hernani, Rudol - Frączczak, Dąbrowski (46 Rogalski), Murawski, Matras (46 Bąk), Małecki - Zwoliński (59 Kun).
Wisła: Buchalik - Burliga, Głowacki, Dudka, Sadlok - Garguła (86 Sarki), Stilić, Uryga, Jankowski, Boguski (90 Zając) - Brożek.

Pierwszą okazję w tym meczu stworzyli sobie przyjezdni. Po ładnej akcji, z prawej strony w pole karne zagrywał Łukasz Burliga, piłka trafiła do ustawionego na dziesiątym metrze Łukasza Garguły, a jego strzał został zatrzymany przez obrońców. Kilka chwil później na bramkę Janukiewicza uderzał Paweł Brożek, ale futbolówka przeleciała obok słupka. W 12. minucie to gospodarze mogli otworzyć wynik. Zjawiński podał do wbiegającego w pole bramkowe Patryka Małeckiego, lecz były Wiślak został zblokowany przez Burligę. Dziesięć minut potem po wyrzucie z autu, najwyżej do piłki wyskoczył Dąbrowski, jednak nieznacznie się pomylił. w 25. minucie "Biała Gwiazda" wyszła na prowadzenie. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Semir Stilić, który strzałem po dalszym słupku pokonał Janukiewicza. Minęło dziesięć minut i Wisła cieszyła się z drugiej bramki. Po dwujkowej akcji Stilicia z Brożkiem, ten drugi znalazł się sam przed bramkarzem, ładnym dryblingiem minął Janukiewicza i mając przed sobą "pustaka" nie mógł takiej okazji zmarnować. Przed przerwą Pogoń mogła złapać kontakt. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Adam Frączczak, lecz jego uderzenie głową trafiło prosto w Buchalika.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli podopieczni Franciszka Smudy. W 55. minucie powinno być 3:0. Po dokładnym zagraniu Brożka, przez szansą stanął Jankowski, ale był nieskuteczny. Zawodnicy "Białej Gwiazdy" raz po raz gościli pod polem karnym miejscowych. Mądrze rozgrywali piłkę, czego nie można powiedzieć o zespole Pogoni. "Portowcy" nie mieli pomysłu na rozpracowanie solidnej defensywy Wisły. Z dystansu Buchalika chciał pokonać Jakub Bąk. Golkiper Wisły dobrą interwencją sparował futbolówkę na rzut rożny. Od 60. minuty Wisła wyraźnie się wycofała, spokojnie wyczekując rywali na własnej stronie boiska i licząc na kontry. W 73. minucie błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił zawodnik Pogoni, co skrzętnie wykorzystał Stilić podprowadzając futbolówkę pod pole karne, gdzie podał do niepilnowanego Brożka, a ten ze stoickim spokojem podwyższył rezultat. Wiślacy do końca kontrolowali przebieg zawodów, nie dając się zaskoczyć. Tym sposobem Wisła pierwszy raz w tym sezonie nie straciła bramki. Dzięki temu zwycięstwu "Biała Gwiazda" została liderem tabeli.

Źródło: jakub dybał; foto: pogonszczecin.pl

Dodano: 2014-08-22 22:21:04