T-Mobile Ekstraklasa: 19.10.2014 r. - Zabrze

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Żółta kartka: Guerrier.
Widzów: 3000.

Górnik: Šteinbors - Sadzawicki, Szeweluchin, Gancarczyk (87 Magiera) - Gergel, Danch, Sobolewski, Łuczak (64 Jež), Madej, Kosznik - Zachara (63 Plizga).
Wisła: Buchalik - Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Boguski, Dudka, Uryga (84 Sarki), Štilić, Guerrier (46 Brożek) - Stępiński (79 Garguła).

Wisła po kilku spotkaniach bez wygranych wróciła na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Franciszka Smudy pokonali na wyjeździe Górnik Zabrze 5:0 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Przerwa na reprezentację była nadzieją dla Franciszka Smudy i kibiców Wisły na odbudowanie formy psychicznej i fizycznej piłkarzy Białej Gwiazdy. Po trzech porażkach z rzędu wiślacy pojechali walczyć do Zabrza z tamtejszym Górnikiem – liderem polskiej ekstraklasy przed tą kolejką.

Szkoleniowiec Wisły posadził na ławce rezerwowych Pawła Brożka dając szansę gry od pierwszej minuty Mariuszowi Stępińskiemu. Było to znakomite zagranie szkoleniowca krakowian, choć przyniosło efekt dopiero w drugiej połowie. W pierwszej bohaterem został Semir Stilić, który w 38 minucie pięknym uderzeniem lewą nogą zdobył gola numer 1 dla Wisły. Wcześniej jednak to gospodarze mieli szansę na gola. Wisła miała jednak w swoich szeregach kapitana Głowackiego, który wybił piłkę z linii bramkowej.
W przerwie Franciszek Smuda dokonał zmiany i na boisku pojawił się wspomniany Paweł Brożek. Snajper krakowian potrzebował zaledwie trzech minut, aby wpisać się na listę strzelców. Zatem w 48 minucie było 0:2. Wisła złapała wiatr w żagle i w 58 minucie powinno być 0:3. Niestety, Mariusz Stępiński z najbliższej odległości przestrzelił. Co się odwlecze, to ... wydarzy się w 61 minucie. Wówczas to Paweł Brożek znów nie dał szans bramkarzowi Górnika. 78 minuta przyniosła gola numer 4, a jego autorem był Semir Stilić. Dwie bramki Bośniaka, dwie bramki Polaka, jednak Wiśle wciąż było mało. W 83 minucie podwyższyła więc na 5:0. Bośniak Stilić podał do Polaka Brożka, a ten pakując piłkę do siatki ustrzelił hat – tricka.

Rozmiary zwycięstwa nad Górnikiem są niespodzianką. Zarówno jednak piłkarze Wisły, jak i kibice nie mieliby nic przeciwko, aby takie niespodzianki zdarzały się częściej. Kolejna szansa na trzy punkty już w piątek, gdy do Krakowa przyjedzie Leszek Ojrzyński ze swoim Podbeskidziem Bielsko – Biała.

Źródło: wisla.krakow.pl

Dodano: 2014-10-19 21:04:49