facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Tomasz Zając wypożyczony do Chrobrego

Tomasz Zając wypożyczony do Chrobrego

19-letni napastnik Wisły Kraków Tomasz Zając został na pół roku wypożyczony do I-ligowego Chrobrego Głogów. To drugie po sprowadzeniu Damiana Byrtka wzmocnienie głogowskiego zespołu.

Zając uchodzi za jednego ze zdolniejszych zawodników spośród tych, którzy pół roku temu wywalczyli mistrzostwo Polski w Centralnej Lidze Juniorów. On sam na 11 spotkań zdobył wtedy 6 bramek. W dość słynnym jak na juniorskie rozgrywki finale, w którym Wisła rozgromiła Cracovię 10:0, ustrzelił hat-tricka. Zając już przed tym zdarzeniem zadebiutował z Białą Gwiazdą w ekstraklasie (2 występy w rundzie wiosennej 2013/14), ale dopiero po nim częściej zaczął być brany pod uwagę przez trenera Franciszka Smudę. Jesienią na najwyższym szczeblu pokazał się 9-krotnie, najdłużej w zremisowanym 1:1 spotkaniu 2 kolejki z Piastem Gliwice (ponad 20 minut gry). W trzecioligowych rezerwach na 13 gier zdobył 5 goli.

Zając to już drugi piłkarz Wisły wypożyczony do Chrobrego. Od początku sezonu w Głogowie na tych samych zasadach przebywa i regularnie grywa Dominik Kościelniak, z którym z końcem roku przedłużono umowę.

 

 

Źródło: chrobry-glogow.pl

Dodano: 2015-01-07 16:53:44


Zobacz też: I liga polska

Wisła Kraków  transfery  Chrobry Głogów  Tomasz Zając 

Komentarze