facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

E: Wisła traci kolejne punkty (foto)

E: Wisła traci kolejne punkty (foto)
E: Wisła traci kolejne punkty (foto)

Po porażce z Lechią Gdańsk wiślacy chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością z inną drużyną z drugiego krańca Polski - Pogonią Szczecin. Franciszek Smuda tym razem od pierwszych minut postawił na Mateusza Stępińskiego i Rafała Boguskiego.

 

 

W pierwszym fragmencie gry to Pogoń była groźniejsza. W 3 i 9 minucie dobre sytuacje miał Marcin Robak, ale żadnej z nich nie zamienił na bramkę. Podobnie jak rzutu wolnego, który wykonywał w 17 minucie trafiając w wiślacki mur. W 22 minucie przed szansą stanął Jankowski, ale Janukiewicz wybronił jego uderzenie. Bramkarz Pogoni był jednak bez szans 120 sekund później, gdy mierzone dośrodkowanie Łukasza Burligi pięknym uderzeniem z powietrza na gola zamienił Paweł Brożek. Goście mogli wyrównać chwilę później, jednak ponownie Robak zmarnował znakomitą sytuację. W jego ślady kilka minut później poszedł Brożek, który po podaniu Stilicia strzelił prosto w bramkarza Pogoni. Gdy wiślacy spoglądali na boiskowy zegar myśląc o dowiezieniu korzystnego rezultatu do przerwy, jeden z nich, Maciej Sadlok, tak niefortunnie podawał piłkę do Głowackiego, że przejął ją Robak, podał do Danielaka, a ten wychodząc na czysta pozycję został sfaulowany w polu karnym przez Urygę.  Rzut karny na bramkę zamienił Robak, choć Buchalikowi niewiele zabrakło do obronienia strzału.

W drugiej połowie Franciszek Smuda postanowił wzmocnić wiślackie skrzydła. W przerwie wpuścił Guerierra, a kilkanaście minut później Sarkiego. Haitańscy skrzydłowi ożywili grę Białej Gwiazdy, jednak nie dawało to efektu bramkowego. A szanse na gole miał szczególnie Sarki, który dwukrotnie mając kilka metrów do bramki Pogoni, fatalnie pudłował. Kropkę nad i mógł postawić Hernani. W 90 minucie mając przed sobą Buchalika i jego bramkę, posłał piłkę Panu Bogu w okno.


Remis oznacza dla jednych i drugich zdobycz jednego punktu, a stratę dwóch. Wiślacy ponieśli także straty personalne – w następnej kolejce będą musieli radzić sobie bez Guerierra i Guzmicsa, którzy dostali w tym meczu żółte kartoniki. Kolejnym rywalem Wisły będzie za tydzień na wyjeździe GKS Bełchatów.


Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
Brożek 24 - Robak 43 (k)


Sędziował:
 Paweł Gil (Lublin)
Żółte kartki: Guzmics, Sarki - Danielak
Czerwona kartka: Guzmics 90+1 (druga żółta kartka)
Wisła: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Alan Uryga, Rafał Boguski (74 Dariusz Dudka) - Maciej Jankowski (58 Emmanuel Sarki), Semir Stilić, Mariusz Stępiński (46 Wilde-Donald Guerrier) - Paweł Brożek
Pogoń: Radosław Janukiewicz - Hubert Matynia, Hernani, Wojciech Golla, Adam Frączczak - Vladimirs Kamess (74 Łukasz Zwoliński), Rafał Murawski, Mateusz Matras, Maksymilian Rogalski, Karol Danielak (59 Ricardo Nunes) - Marcin Robak.

 

Źródło: relacja: grzegorz saj; foto: jakub pieprzyk, dariusz grochal

Dodano: 2015-02-21 10:32:36


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Ekstraklasa

Wisła Kraków  Pogoń  Ekstraklasa 

Komentarze