CLJ: Derbowy rewanż Wiślaków (foto/video)

CLJ:  Derbowy rewanż Wiślaków (foto/video)

Wielkie Derby w Centralnej Lidze Juniorów tym razem dla Wiślaków! Podopieczni Dariusza Marca udanie zrewanżowali się za porażkę z Cracovią z rundy jesiennej. Zapraszamy na relację (w tym foto i video) przygotowaną przez reportera Wojciecha Tracza.

Centralna Liga Juniorów, 02.05.2015
Wisła Kraków – Cracovia Kraków 3:1 (2:0)
Bramki: Porębski 15, 19, Handzlik 74 – Szewczyk 65

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin)
Żółte kartki: Kujawa, Bartosz, Marszalik - Mielcarek, Surma, Pawlusiński
Widzów: 250
Wisła: Zając – Bartosz, Kujawa, Ptak, Janur, Porębski (73 Kociołek), Mordec, Wąsikowski (80 Jandura), Handzlik, Marszalik (70 Purcha), Wójcik (90 Ryś)
Cracovia:  Wilk - Mielcarek, Piekarski, Najduch, Słowiak (60 Król), Żaba (75 Woźniak), Jeż, Szymczak, Pawlisiński, Surma (45 Ceglarz), Szewczyk

Początek derbowego meczu był wyrównany, aż do chwili zdobycia pierwszej bramki przez Porębskiego w 15 minucie. Cztery minuty później Porębski dołożył drugą bramkę i od tej chwili rozpoczęła się dominacja Wisły, która za sprawą Wąsikowskiego w 20 minucie mogła podwyższyć prowadzenie. Kolejną sytuację zmarnował polujący tego dnia na hattricka Porębski przenosząc piłkę nad poprzeczką z piątego metra. Potem jeszcze szczęścia próbowali Marszalik i Wójcik. W 37 minucie Szymczak zdobył bramkę dla Cracovii, ale sędzia dopatrzył się spalonego i pierwsza połowa zakończyła dwu bramkową przewagą gospodarzy.

Na drugą połowę to goście wyszli bardziej skoncentrowani i już w 46 minucie Eryk Ceglarz zdobył bramkę dla Cracovii, ale ponownie sędzia liniowy poniósł chorągiewkę do góry. Cracovia nadal próbowała zdobyć kontaktową bramkę i niewiele brakowało, żeby Szymczak z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. W 65 minucie wreszcie szczęście uśmiechnęło się do Cracovii a zdobywcą bramki został Krzysztof Szewczyk. W 70 minucie Ceglarz wbiegł w pole karne i uderzył po długim rogu ale Zając zdołał sparować piłkę na róg.

W 73 minucie groźną kontrę wyprowadzili Wiślacy, ale Handzlik będąc sam na sam z Wilkiem przegrał pojedynek. Z dystansu próbował Dariusz Żaba, ale Zając znowu był na posterunku. W 75 minucie Purcha piękną prostopadłą piłką uruchamił Handzlika, który tym razem z pojedynku sam na sam z Wilkiem wyszedł zwycięsko i było 3-1 dla Wisły. W końcówce meczu okazję na zmniejszenie rozmiarów porażki zmarnował Pawliusiński i mecz skończył się zasłużonym zwycięstwem Wisły. Podopieczni Trenera Dariusza Marca w pełni zrewanżowali się za jesienną porażkę 3-2.