facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

CLJ: Czas na półfinały o młodzieżowe Mistrzostwo Polski!

CLJ: Czas na półfinały o młodzieżowe Mistrzostwo Polski!

Centralna Liga Juniorów - Wschód, 30.05.2015 r.

Dobiegł końca sezon dla większości drużyn Centralnej Ligi Juniorów. W swoich ostatnich spotkaniach wygrała zarówno Wisła Kraków (2:0 Stal Rzeszów) oraz Cracovia Kraków (2:1 Olimpia Elbląg). Dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce Cracovia przesunęła się na trzecie miejsce w grupie wschodniej, lecz nie pozwoliło to awansować do półfinałów mistrzostw Polski. Wisła natomiast nie obroni tytułu sprzed roku, kiedy w finale pokonała rywala z drugiej części błoni aż 10:0. Tym razem zbyt mocne okazały się ekipy z Mazowsza - Legia i Polonia Warszawa, które reprezentować będą wschód w walce o prestiżowe trofeum. Bezkonkurencyjna w tej części sezonu okazała się Legia Warszawa. Młodzi zawodnicy zdeklasowali wszystkich przeciwników, wygrywając ligę z 19 punktami przewagi nad Polonią i 26 punktami nad Cracovią Kraków. 

Dla Warszawskich drużyn prawdziwa walka jednak dopiero się zaczyna. Już za kilka dni, 6 i 10 czerwca rywalizować będą w 1/2 finału. Rywalem Legii Warszawa będzie Górnik Zabrze, natomiast na drodze Polonii stanie Lech Poznań. "Kolejorz" wygrał grupę zachodnią z siedmiopunktową przewagą nad Górnikiem Zabrze. Pluć w brodę najbardziej mogą sobie młodzi chłopcy z Lechii Gdańsk, bowiem w ostatniej kolejce zaprzepaścili niepowtarzalną szansę na awans do półfinałów, przegrywając na wyjeździe z odwiecznym rywalem - Arką Gdynią. Lechia Gdańsk w tym spotkaniu prowadziła w 14. minucie po bramce Gierszewskiego, lecz nie zdołała utrzymać przewagi i zimnej krwi, ostatecznie ulegając 3:1. 

Emocjonująco zapowiadają się finały o młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Faworytem wydaję się być Warszawska Legia, lecz póki piłka w grze wszystko jest możliwe.

1/2 finału
Polonia Warszawa - Lech Poznań / 6 czerwca, 13:00
Lech Poznań - Polonia Warszawa / 10 czerwca, 17:00

Górnik Zabrze - Legia Warszawa / 6 czerwca, 13:00
Legia Warszawa - Górnik Zabrze / 10 czerwca, 17:00

 

 

Źródło: własne

Dodano: 2015-06-01 12:36:56


Zobacz też: Centralna Liga Juniorów (Wschód)

Wisła Kraków  Cracovia Kraków 

Komentarze