KLF: Dream Team Lex górą w meczu na szczycie (foto)

Futbol-Małopolska powraca na parkiety Krakowskiej Ligi Futsalu. Tym razem na parkiety zaplecza Ekstraklasy gdzie na dzień dobry trafiliśmy na prawdziwy hit: pojedynek dwóch bijących się o fotel lidera ekip Kadry GAP UEK oraz Dream Team Lex.

Pojedynek nie zawiódł nawet najbardziej wybrednych kibiców futsalu. Jak na poziom I-ligowy, mecz można uznać za ponadprzeciętny i godny zapamiętania. Było to starcie nieco różnych stylów gry. Gospodarze, prowadzeni przez lubującego się w dyscyplinie taktycznej Daniela Bukalskiego, prezentowali bardzo ułożony i schematyczny futsal, rywale zaś grali z większym polotem i spontanicznością. Mimo, że początkowo lepiej na swoim stylu gry wychodzili "kadrowicze" obejmując już w pierwszej akcji meczu prowadzenie, to później do głosu doszli goście i wypunktowali naprawdę dobrze grających "GAPowiczów".

Rozpoczęło się fenomenalnie dla Kadry GAP. Już w 55 sekundzie po podaniu Doroszko, niezwykle precyzyjnie i niepozornie zarazem w długi narożnik bramki Jabłońskiego wycelował Klesiewicz. Reakcja Dream Team Lex była jednak niemal wzorowa. Szybko okazało się, że duet Klim - Wędzony w ofensywie będzie ze sobą na tyle skutecznie współpracował, że defensywa "GAPowiczów" przeżywać będzie małe trzęsienia ziemi. Wędzony błyszczał subtelnością, sprytem i precyzją, a Klim soczystymi "atomówkami" posyłanymi czubkiem buta z dalszych odległości. I poniesione na wstępie straty, goście odrabiali z zadziwiającą regularnością. Zdobywane w idealnie 10-minutowych odstępach bramki, stosunkowo szybko odwróciły losy pojedynku. Oczywiście te gole padać także przy okazji innych prób Wędzonego (subtelny lob z zerowego kąta w poprzeczkę, a w końcówce pierwszej połowy w słupek) czy Klima (dwa potężne uderzenia z dystansu... także w poprzeczkę) ale począwszy od 5 minuty, dorobek bramkowy Dream Team Lex powiększał się systematycznie.

Strzelanie rozpoczął rzecz jasna duet Wędzony - Klim, który w 5 i 15 minucie rozklepał defensywę rywala i zrobiło się nagle 1:2. Co ciekawe, tego drugiego gola poprzedził groźny rzut wolny wykonywany przez gospodarzy. Udana interwencja i błyskawiczne wznowienie gry przez Jabłońskiego, bacznie przyczyniły się do opisanej właśnie kontry.

Drugą połowę, ponownie z większym rozmachem rozpoczęli gospodarze ale tym razem nie udało się zdobyć gola, który być może porwałby podopiecznych Daniela Bukalskiego do pościgu za wynikiem. A tak, dwie zmarnowane okazje Klesiewicza nakręciły gości, którzy kontynuowali swój marsz po trzy punkty. W drugiej połowie zapoznaliśmy się z uniwersalnością Wędzonego, który wykazywał się głównie w roli ostatniego obrońcy, a także doświadczeniem Noconia, który wypracował dwie bramki, a gdy trzeba było wymuszał na rywalu faule co skutecznie wybijało go z rytmu. Potrzebna była oczywiście także skuteczność Klima, który w 25 minucie dokończył dzieło rajdującego spod swojej bramki Wędzonego i podwyższył na 1:3. Wędzonego, którego nie sposób było zatrzymać, na ziemię powalił taranem Mączyński ale dzięki zastosowaniu prawa korzyści przez rozjemców, Klim mógł kontynuować akcję kolegi.

Gdy Wędzony przerywał akcje rywali, w ofensywie próbował wykazać się Łakomy i przyznać trzeba, że kilka jego akcji (w tym bomba w słupek po kapitalnym pozbyciu się krycia dwóch obrońców) zwiastowało kolejne gole. Ale strzelali je Klim i Nocoń. W 33 minucie ten drugi soczystym uderzeniem z 12 metrów doprowadził do stanu 1:4, a w 37 minucie wypracował Klimowi sytuację sam na sam, którą snajper gości wykorzystał z zimną krwią. Trzeba też wspomnieć o wycofaniu bramkarza przez gospodarzy w 34 minucie ale pomimo kilku groźnych strzałów, nie udało się Kozuba pokonać ani razu.