facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wisła ma nowego trenera!

Wisła ma nowego trenera!

Marcin Broniszewski przestaje pełnić funkcję tymczasowego trenera Wisły Kraków! Za kwadrans Wisła Kraków oficjalnie zaprezentuje nazwisko nowego szkoleniowca Białej Gwiazdy. Redakcja Futbol-Małopolska jako pierwsza w Polsce prezentuje je już teraz!

 

 

Nowym trenerem ekipy z Reymonta został Dariusz Wdowczyk, 53-letni trener, który do 2014 roku pracował w Pogoni Szczecin. W Szczecinie zadebiutował w roli szkoleniowca po odbyciu wyroku za udział w aferze korupcyjnej jeszcze za czasów pracy w Koronie Kielce. Jako trener, prowadził wcześniej m.in Polonię Warszawa, Orlen Płock, Widzewa Łódź, wspomnianą Koronę Kielce (z którą awansował do II ligi) i Legię Warszawa. 

Nazwisko Wdowczyka podane zostanie na konferencji prasowej która rozpocznie się za kilkanaście minut.

Wdowczyk zastąpi na tym stanowisku Marcina Broniszewskiego, który na początku marca został tymczasowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy zaraz po tym, jak urlopowano kilka miesięcy wcześniej zatrudnionego Tadeusza Pawłowskiego, którego Broniszewski był asystentem. Tymczasowy trener poprowadził w tym roku Wisłę w dwóch pojedynkach. Wywalczył remisy 1:1 z Koroną w Kielcach i Piastem Gliwice w Krakowie.

Wdowczyk jako trener Wisły zadebiutuje już w poniedziałek wyjazdowym meczem w Niecieczy.

Zatrudnienie Wdowczyka to także kres negocjacji z Krunoslavem Juriciciem, który po rozstaniu ze słoweńskim Mariborem Branik był przymierzany do krakowskiej Wisły. Jak podawały media w Polsce, negocjacje ostatecznie zerwane zostały rzekomo z powodu niechęci władz Białej Gwiazdy do zatrudnienia asystentów wskazanych przez Juricicia. Jak udało się jednak ustalić informatorom Futbol-Małopolska, prawdziwą przyczyną zerwania negocjacji był brak gwarancji przedłużenia kontraktu w razie spadku Wisły do I ligi. Co ciekawe, wczoraj pojawiało się w kuluarach nazwisko Luiz Hernandez ale podobno wobec braku czasu na ponowne, długotrwałe negocjacje, prztyjęto przy Reymonta wariant polskiego szkoleniowca.

Dariusz Wdowczyk podpisał kontrakt z Wisłą ważny do czerwca 2017 roku.


Źródło: futmal.pl/własne

Dodano: 2016-03-13 12:51:29


Zobacz też: Ekstraklasa

Wisła Kraków 

Komentarze