facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Rychły koniec rezerw Wisły?

Rychły koniec rezerw Wisły?

Ostatnie kilkanaście dni to pasmo niezbyt fortunnych dla wizerunku klubu z Reymonta doniesień. Mowa przede wszystkim o nowym właścicielu, którego przeszłość w świetle zarządzania wielokrotnym Mistrzem Polski - pozostawia wiele do życzenia...

 

 

Biała Gwiazda boryka się z licznymi problemami, głównie tymi finansowymi. Do niedawna Wisła zalegała z pieniędzmi głównie piłkarzom, ostatnio pojawiają się wieści, że opóźnienia z wypłatami dotykają i pracowników klubu. Jakie będą dalsze losy klubu, pewnie dowiemy się w najbliższych tygodniach. Póki co rośnie liczba znaków zapytania i obaw czy klub przetrwa to "trzęsienie ziemi", które przeżywa. 

Bez dwóch zdań, kłopoty te przekładają się także na formę sportową piłkarskich zespołów. Pierwsza drużyna zamyka tabelę Ekstraklasy, rezerwy są na dnie III ligi, a juniorzy nie mogą uzbierać choćby punktu w Centralnej Lidze Juniorów. Jak udało się ustalić informatorom Futbol-Małopolska, w klubie bardzo poważnie rozważa się likwidację drużyny rezerw, która ledwie kleci skład i zbiera cięgi w III lidze. Według naszych informacji brakuje środków finansowych na utrzymywanie tego zespołu, który w nowej trzeciej lidze, pochłania ogromne sumy pieniędzy. Z naszych informacji wynika, że już najbliższy mecz rezerw Białej Gwiazdy z Podhalem Nowy Targ stał pod dużym znakiem zapytania. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze jutrzejszy mecz w Myślenicach, w roli gospodarza rezerwy Wisły zagrają z Podhalem ale po weekendzie ma wyjaśnić się czy zespół pojedzie na wyjazd do Świdnika. 

Brakuje też kandydatów na trenera drugiej drużyny. Obecnie jako szkoleniowiec tej ekipy figuruje Kazimierz Kmiecik, ale fizycznie zespół z ławki prowadzi trener bramkarzy Artur Łaciak. W klubie pojawiają się plany aby zlikwidować zespół rezerw, a młodzież przegrupować do drużyny juniorów, która ma podnieść się z dna tabeli Centranej Ligi Juniorów. Problem w tym, że w "dwójce" jest grono piłkarzy z kontraktami, którzy skończyli wiek juniora i zwyczajnie nie mieliby gdzie grać. Docierają do redakcji Futbol-Małopolska informacje, jakoby część z tych piłkarzy już rozglądało się za nowym pracodawcą. Sytuacja wygląda nieciekawie. 

Na tą chwilę wiadomo, że do Pruszkowa na mecz CLJ Wisła pojedzie w nieco wzmocnionym kadrowo składzie, a w rezerwach na mecz z Podhalem poza kilkoma piłkarzami z kadry pierwszego zespołu oraz rezerw, w kadrze mają pojawić się nawet juniorzy młodsi.

Źródło: własne/nieoficjalne

Dodano: 2016-08-19 20:32:47


Zobacz też: III liga (grupa IV)

Wisła Kraków 

Komentarze