facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin

Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin

Wychodzimy poza Małopolskę! Taki tytuł ma ten odcinek. Pamiętniki dorobiły się grupy wiernych czytelników, którzy zapewne są ciekawi jak to wygląda poza granicami naszego województwa.

 

 

Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Liga Europy, 21.07.2016
Zagłębie Lubin – Partizan Belgrad 0:0 k.4:3

Mam zatem w końcu okazję opisać i przy okazji wrzucić trochę wspomnień z takich wyjazdów. Wyjazdów, na których dzieje się zwykle znacznie więcej, niż na tych do podkrakowskich wiosek. Wynika to, rzecz jasna, z prostego faktu, że im dalej- tym wyjazd trwa dłużej, a im dłużej - tym więcej przygód po drodze.

Pierwsze 50 odcinków pamiętnika zamknęło się w granicach małopolski. Jest to tylko skromny wycinek tego, co dotychczas zobaczyłem. Widzew Łódź, ŁKS, Elana Toruń, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, jeszcze parę innych wielkich klubów, które pewnie nikogo nie zainteresują. Ale za to wyprawy na tak topowe drużyny jak Insomnia Piotrków Trybunalski, czy Zamkowiec Toszek urzekłyby zapewne wiernych czytelników. Na chwilę obecną nie planuję pisać „pamiętników do tyłu”, jednak przy okazji wyprawy i przejazdu nieopodal tych cudownych miejsc zapewne, dopiszę parę zdań.

Nigdy nie miałem tak fajnej ekipy wyjazdowej jak ta, z którą obecnie śmigam. Brakuje w niej tylko kolegi z dawnych czasów, wiernego fana Cracovii „pana Dominiczka”, bratniej duszy z którym zaliczyłem kilka świetnych wyjazdów. Obecny skład (w którym stale zmienia się liczba osób) tworzą koledzy i koleżanka (na razie tylko jedna, ale liczymy na powiększenie liczby kobiet na wyjazdach) z innych redakcji sportowych. Stałym punktem naszych spotkań są pawilony medialne Wisły i Cracovii. Dobra nie będę ściemniał, wiadomo, że chodzimy tam po to by się najeść do syta cateringiem. Między jedną a drugą kanapką warto czasem zrobić oddech i zamienić parę zdań. I tak od słowa do słowa nawiązały się relacje. Ktoś kogoś znał, ten ktoś się kiedyś przysiadł do stolika i stworzyła się super paczka, dzięki której nawet na meczach Ekstraklasy nie musi być nudno.

A wyjazdy? Każdy kocha na nie jeździć! Wiadomo, wyjazd rzecz święta, często to zresztą sama podróż, naszym wesołym autem, jest znacznie ciekawsza niż sam mecz, na którym zwykle się rozchodzimy i koncentrujemy się na redaktorskich obowiązkach. Tych podróży jest tak wiele, że opisywanie ich wszystkich jest rzeczą nierealną. Dla przykładu kwiecień tego roku to 16 zaliczonych meczy! Zresztą nie wszystkie obfitują w taką ilość przygód, by warto było o nich pisać. Warto na pewno opisać naszą wyprawę do Lubina.

Gdy tylko na meczu Cracovii (z macedońskim zespołem, którego nazwy nikt z nas nie potrafi poprawnie wypowiedzieć) padła wiadomość, że Zagłębie zapewniło sobie awans do następnej rundy i zagra w niej z legendarnym Partizanem  Belgrad, padło też hasło, że jedziemy.

Decyzja o tym kto jedzie była szybsza, niż tempo jedzenia kebabu przez Marcina. W zasadzie była to krótka piłka: Przy stoliku siedziało 5 osób, padło jedno pytanie. Jedziesz? Wszyscy zgodnie z ruchem zegara odpowiedzieli – tak. A że więcej miejsc w naszym busie nie ma, to lista wyjazdowa została zamknięta w jakieś 15 sekund. Później nastąpiła jeszcze drobna korekta składu wyjazdowego, co bynajmniej nie wpłynęło na jego jakość. Za to liczba chętnych na ten wyjazd była tak duża, że śmiało moglibyśmy pomyśleć o wynajęciu autokaru.

Zbiórkę, na mecz robimy w miejscówce nazywanej przez nas „końcem świata”. Tak się składa, iż na tym krańcu globu mieści się zajezdnia autobusowa linii, która pasuje praktycznie nam wszystkim a do tego mamy stamtąd idealny wylot na autostradę. Jedyny minus, to brak budki z kebabem.

Z kebabami związana jest jedna z wielu śmiesznych historii z tego wyjazdu. Tych zresztą było co nie miara, jak np. to że drajwer (na trzeźwo!!!) jako jedyny uczestnik wycieczki nie mógł znaleźć swojego auta na parkingu, czy fakt łapania przez jednego z uczestników, który zdołał się już dorobić siwych włosów, pokemona w Legnicy. Historia z kebabami, które są stałym i nieodłącznym punktem naszych wycieczek, wyglądała tak: Jako uznany w środowisku degustator tych wykwintnych posiłków podjąłem się namierzenia odpowiedniego lokalu. Pech jednak chciał, że do wyszukiwarki google, wpisałem o jedną literkę za dużo i zamiast w Lubinie szukałem (i znalazłem) z Lublinie… Od szyderczych docinków całą drogę poratował mnie nieco Marcin, który swoimi kontaktami namierzył w Lubinie (podobno wartą polecenia) budkę z pierogami. No bez przesady czterech chłopa, którzy razem pewnie coś koło pół tony ważą, miałoby iść na pierożki?

Przed wyjazdem chciałem jeszcze nakłonić grupę na zwiedzenie największego na świecie drewnianego obiektu pełniącego funkcję religijną. Taki kościół ewangelicki znajduje się w Jaworze. Jednak, nic z tego nie wyszło. Jawor jednak od dawna mam w planach i wcześniej czy później tam dojadę.Padło za to hasło udania się do Legnicy. I tu ponownie mogłem zabłysnąć moją znajomością budek z kebabami, bo tam już kiedyś jadłem. Mało tego, lokal ten ma u mnie pierwsze miejsce ex aequo z lokalem w… Zgierzu. Tu ekipa wyraziła zaciekawienie a po spożytym posiłku dostałem słowa uznania i podziękowania za polecenie tego lokalu.

Trasa A4 z Krakowa mija bardzo szybko na niekończących się wygłupach i żartach. Pierwszy pit-stop, robimy sobie dopiero w gminie Grodków, skąd zabieramy naszą koleżankę i już w pełnym składzie ruszam do celu.

Kolejnym punktem naszej wycieczki, była wspomniana już Legnica. Miasto tak urokliwe, że postanawiamy „rzucić wszystko i przenieść się tam zamiast w Bieszczady”, właśnie tutaj lądujemy na polecanym przeze mnie kebabie. Nie zawiedliśmy się. Lokal trzyma formę i od mojej ostatniej wizyty, która miała miejsce w 2014 roku jakość się nie pogorszyła. Legnicę miałem już okazję zwiedzić. I to bardzo dokładnie. Dwa lata temu zawitałem do tego miasta na mecz miejscowej Miedzi z Legią Warszawa w Pucharze Polski. Wtedy miasto przywitało mnie zbrojnymi oddziałami policji, która ilość można śmiało porównać do ilości funkcjonariuszy obstawiających Światowe Dni Młodzieży. Moja próba kupna biletu w kasie klubowej skończyła się niepowodzeniem, bo jak się dowiedziałem „biletów już nie ma”. Próba wejścia na stadion na legitymację prasową również się nie udała. Owszem, bardzo chętnie bym pana wpuścił, ale nie da rady, bo gra Legia, nawet listę dziennikarzy musiałem na policję podać, nie mogę już nikogo dopisać” – usłyszałem od rzecznika. Ale bilety powinny jeszcze być – dopowiedział mi mój rozmówca po chwili. W galerii, w sklepiku klubowym – doprecyzowała po chwili. Udałem się tam i faktycznie były ostatnie sztuki do… młyna Miedzi.

Wracając jednak do naszego wyjazdu. Po zjedzeniu kebabów i złapaniu pokemona udajemy się do Lubina. Ten odcinek trasy mija w ekspresowym tempie. Więcej czasu zajmuje nam odnalezienie drogi dojazdowej do stadionu Zagłębia. Błądzimy parokrotnie, ostatecznie idąc z myślą przewodnią, że gdzie policja, tam musi być jakieś życie, trafiamy na właściwy tor i całkiem przez przypadek odnajdujemy punkt wydawania akredytacji. Po odbiorze dokumentów, na których to dostałem nowe imię (nie spodobało mi się, zostanę przy swoim z którego jestem dumny, wszak to imię perskich królów), robimy sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie i szukamy miejsca dla naszego busika. Nasz ukochany samochód zbuntował się i oświadczył, że nie będzie stać obok wozów transmisyjnych TV i koniecznie chce stać na parkingu dla VIP-ów. A poważnie rzecz biorąc, to znów pobłądziliśmy i tam właśnie znaleźliśmy miejsce parkingowe, na którym miła pani z ochrony pozwoliła nam pozostać.

Następnie był wyścig, kto pierwszy dobiegnie do cateringu. Marcin znów mnie zadziwił, bo mimo plecaka, torby i drabiny pod pachą, wygrał ze mną tę rywalizację. Gra nie była jednak warta świeczki, bo na stołach była tylko kawa i herbata.

Dwie godziny jakie pozostały do początku spotkania, spędzamy każdy sobie, łażąc bez większego celu wte i wewte, fotografując, podpatrując co chwilę trybuny, czy czasem nie dzieje się już coś ciekawego, oddzwaniając na telefony. Nim sędzia zawodów gwizdnął po raz pierwszy my już byliśmy mocno zadowoleni z tej wyprawy. Ja z powodu kibiców Partizana (o czym za chwilę) Marcin z możliwości zjedzenia całego arbuza.

Gdy tylko postawiłem swoje pierwsze kroki na murawie w Lubinie, natychmiast udałem się pod sektor kibiców gości i nim do niego dotarłem byłem pewien, że zostaję tu przez cały mecz. Możliwość zobaczenia na własne oczy i poczucia klimatu legendarnych kibiców z Bałkanów, drugi raz prędko mi się nie trafi. Toteż niczym japoński turysta, celowałem obiektywem we wszystkie strony świata a migawka pracowała bez wytchnienia. Przerwę a pstrykaniu zafundował mi jeden z kibiców drużyny przyjezdnej, z którym i w języku Szekspira uzgodniłem, że moje zdjęcia z meczu zostaną przesłane do Serbii! Taki drobny sukces w karierze fotoreportera.


Teraz to już tym bardziej musiałem skupić się na fotografowaniu fanów z Belgradu. Każdy, kto interesuje się ruchem kibicowskim, wie, że Partizan to legenda! Faktycznie kibice z Serbii są niesamowici. Melodyjne, wielominutowe pieśni, fantastyczna zabawa, aż miło było to oglądać i słuchać. Toteż jednym okiem patrzyło się na Serbów, drugim zerkało na to, co dzieje się na placu gry. Tam jak stwierdził po meczu nasz kolega, który całe spotkanie oglądał z trybun „było to jedno z najlepszych 0:0, jakie w życiu widziałem”.
W przerwie spotkania grupa kibiców z Polski, która była na trybunach Partizana wywołała jakieś spięcia z ochroną. Wszystko rozeszło się jakoś po kościach i większych „pozasportowych emocji” nie było.

Jako, że pierwszy pojedynek w Belgradzie zakończył się wynikiem 0:0 i takim samym zakończyło się spotkanie rewanżowe, dostaliśmy w prezencie dodatkowe 30 minut. Nie ucieszyło to jedynie naszego kolegi, który tego dnia robił za drajwera, bo zapowiadał się powrót na rano i na dobrą sprawę, nasz kierowca, mógł planować desant z meczu prosto do pracy.

Dogrywka zleciała w błyskawicznym tempie i nie wiedzieć kiedy oglądaliśmy już konkurs rzutów karnych. Pierwszy raz w tym spotkaniu w pełni skoncentrowałem się na tym, co dzieje się na murawie a nie na trybunach. Jedenastki lepiej strzelali piłkarze Zagłębia i po ostatnim strzale na stadionie zapanowała niesamowita euforia. Szał kibiców i radość ze zwycięstwa, pechowo odbił się na jednym z kibiców miedziowych, bo źle zamknięta bramka ewakuacyjna nie wytrzymała naporu fanów, w efekcie czego jeden z fanów spadł z trybuny łamiąc sobie nogę. Chyba tylko on, jako jedyny z Polaków, będzie źle wspominał to spotkanie. Reszta publiczności wielce zadowolona z wyniku dość szybko i sprawnie opuszcza stadion. Nie było się czemu dziwić, że kibice spieszą się do domu, wszak dochodziła już północ.

Nam pozostała jeszcze droga powrotna. Nim spakowaliśmy się i zajęliśmy miejsca w naszym busiku, był już następny dzień. Stadion opuszczamy parę minut po północy. Adrenalina ciągle w nas jeszcze buzuje, więc pierwsza część trasy mija nam na żartach i rozmowach. Z czasem jednak, zmęczenie coraz bardziej daje się we znaki . Tym bardziej, że wracam dość nietypową drogą. Najpierw zamiast na autostradę wyjechaliśmy na jakąś krajówkę, łączącą Lubin z Wrocławiem, przez co wpakowaliśmy się do centrum stolicy Dolnego Śląska. Zaliczamy przy okazji przejazd obok nowego stadionu Śląska (gdzie zresztą też już byłem). Później, nasz drajwer myli drogę i przy wylocie na autostradę zamiast na Kraków wylatujemy w stronę Łodzi. Kosztuje nas to stratę czasu, za to drajwer ma okazję przypomnieć sobie wszystkie znany mu przekleństwa.

Trafiamy w końcu na A4 i szybkim tempem zmierzamy w stronę Krakowa. Po drodze jeszcze pit-stop na Macu, zakup prowiantu. Tam też zostawiamy naszą koleżankę, która mieszka w okolicy i ma zapewniony transport do domu. Znów w samochód i w drogę, z której za wiele nie pamiętam, bo jakoś tak mi się oko przymknęło, że obudził mnie dopiero iście kapralski okrzyk kierowcy, który grzecznie, ale stanowczo poprosił mnie o opuszczenie swojego samochodu.
Zerwany ze snu zaraz po 4 w nocy zmierzam w kierunku przystanku tramwajowego na dworcu głównym w Krakowie. Okazało się, że trafiłem na martwy moment, bo nocne już nie jeździły a dzienne kursy dopiero za godzinę. Po 30 minutach czekania, drzemki w autobusie, z której wybudził mnie kierowca, przesiadce na tramwaj, doczołgałem się jakość do mojego mieszkanka w Nowej Hucie.

Szybki prysznic i w momencie gdy słoneczko zaczynało już świecić kładę się na zasłużony odpoczynek. Ogromnie zmęczony i jeszcze bardziej szczęśliwy, w myślach i snach planuję już kolejne wyjazdy!

Tradycyjne pomeczowe PKB:
Piwo: kierowca pozwolił nam na tylko jedno do obiadu…
Kiełbaski: zastąpione zestawem kibica (czytaj kebabem)
Bilety: oczywiście były


Przygotował: Dariusz Grochal (Futbol-Małopolska)
 
Chcesz aby Twój klub znalazł się w Pamiętniku Groundhoppera?
Pisz na adres grochal@futmal.plFotografia ślubna Kraków

Źródło: Dariusz Grochal

Dodano: 2016-08-31 22:50:31


Galeria zdjęć

 

Komentarze


Ekstraklasa - grupa mistrzowska

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:2
Jagiellonia Białystok
28.05.2017
18:00
Lech Poznań
2:1
Wisła Kraków
28.05.2017
18:00
Korona Kielce
0:1
Legia Warszawa
28.05.2017
18:00
Lechia Gdańsk
4:0
Pogoń Szczecin
28.05.2017
18:00

Ekstraklasa - grupa spadkowa

Piast Gliwice
4:0
Wisła Płock
27.05.2017
18:00
Śląsk Wrocław
2:0
Cracovia Kraków
27.05.2017
18:00
Górnik Łęczna
1:3
Zagłębie Lubin
27.05.2017
18:00
Arka Gdynia
1:1
Ruch Chorzów
27.05.2017
18:00

I liga polska

Chrobry Głogów
1:0
Zagłębie Sosnowiec
28.05.2017
12:30
Wigry Suwałki
2:3
Chojniczanka Chojnice
28.05.2017
12:30
Bytovia Bytów
1:0
Stomil Olsztyn
28.05.2017
12:30
Olimpia Grudziądz
0:2
GKS Katowice
28.05.2017
12:30
MKS Kluczbork
2:2
Znicz Pruszków
28.05.2017
12:30
Górnik Zabrze
4:0
Podbeskidzie Bielsko Biała
28.05.2017
12:30
Sandecja Nowy Sącz
0:0
Wisła Puławy
28.05.2017
12:30
Miedź Legnica
3:0
Pogoń Siedlce
28.05.2017
12:30
GKS Tychy
1:4
Stal Mielec
28.05.2017
12:30

II liga polska

Polonia Bytom
1:1
Stal Stalowa Wola
27.05.2017
15:00
Raków Częstochowa
3:0
Odra Opole
27.05.2017
15:00
Kotwica Kołobrzeg
2:2
Polonia Warszawa
27.05.2017
15:00
Olimpia Zambrów
2:3
Olimpia Elbląg
27.05.2017
15:00
Błękitni Stargard Szczeciński
2:2
Warta Poznań
27.05.2017
15:00
Rozwój Katowice
0:2
GKS Bełchatów
27.05.2017
15:00
Puszcza Niepołomice
0:0
Gryf Wejherowo
27.05.2017
15:00
Radomiak Radom
0:1
Legionovia Legionowo
27.05.2017
15:00
Siarka Tarnobrzeg
2:4
ROW Rybnik
27.05.2017
15:00

III liga (grupa IV)

Resovia Rzeszów
2:1
JKS Jarosław
27.05.2017
17:00
Unia Tarnów
0:0
Cosmos Nowotaniec
27.05.2017
17:00
Karpaty K.
1:1
Spartakus Daleszyce
27.05.2017
17:00
KSZO Ostrowiec Św.
2:0
Garbarnia Kraków
27.05.2017
20:00
Podhale Nowy Targ
4:1
Podlasie Biała Podlaska
27.05.2017
15:00
MKS Trzebinia-Siersza
0:3
Stal Rzeszów
27.05.2017
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
1:1
Soła Oświęcim
28.05.2017
12:00
Garbarnia Kraków
:
Podlasie Biała Podlaska
31.05.2017
17:30

IV liga (Kraków-Wadowice)

Dalin Myślenice
4:0
Skawinka Skawina
27.05.2017
17:00
Michałowianka Michałowice
1:4
Cracovia II Kraków
27.05.2017
17:00
Beskid Andrychów
1:1
Unia Oświęcim
27.05.2017
18:00
Jutrzenka Giebułtów
3:1
Pcimianka Pcim
27.05.2017
11:00
Hutnik Kraków
2:1
TS Węgrzce
27.05.2017
14:00
Iskra Klecza Dolna
1:5
Wiślanka Grabie
27.05.2017
17:00
Wiślanie Jaśkowice
4:2
Orzeł Piaski Wielkie
28.05.2017
18:00
Nowa Proszowianka
1:1
Sosnowianka Stanisław Dln
28.05.2017
18:00
Michałowianka Michałowice
:
Hutnik Kraków
31.05.2017
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
2:1
BKS Bochnia
27.05.2017
17:00
Jadowniczanka Jadowniki
1:2
Wolania Wola Rzędzińska
27.05.2017
17:00
Orkan Szczyrzyc
2:1
Tarnovia Tarnów
27.05.2017
17:00
Poprad Muszyna
3:0 v.o.
Sokół Borzęcin Górny
27.05.2017
17:00
GKS Drwinia
1:2
Skalnik Kamionka Wielka
27.05.2017
17:00
Poprad Rytro
0:0
Barciczanka Barcice
28.05.2017
17:00
Lubań Maniowy
0:5
Watra Białka Tatrzańska
28.05.2017
17:00
Limanovia Limanowa
3:1
KS Tymbark
28.05.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Spójnia Osiek
1:1
Leśnik Gorenice
27.05.2017
18:00
KS Olkusz
0:2
Grębałowianka Kraków
27.05.2017
18:00
Zieleńczanka Zielonki
3:1
Przemsza Klucze
27.05.2017
18:00
Sokół Kocmyrzów
2:1
Piliczanka Pilica
27.05.2017
18:00
Bolesław Bukowno
6:0
Przebój Wolbrom
27.05.2017
18:00
Błękitni Modlnica
3:2
Prądniczanka Kraków
27.05.2017
18:00
Orzeł Iwanowice
3:3
Pogoń Miechów
28.05.2017
14:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
3:0
Nadwiślan Kraków
27.05.2017
18:00
Garbarnia II Kraków
5:2
Bronowianka Kraków
27.05.2017
11:00
Clepardia Kraków
4:0
Tęcza Piekary
27.05.2017
11:00
Kmita Zabierzów
1:3
Świt Krzeszowice
27.05.2017
17:00
Podgórze Kraków
1:2
Wisła Jeziorzany
27.05.2017
12:00
Iskra Radwanowice
1:0
Piast Wołowice
27.05.2017
18:00
Kaszowianka Kaszów
0:1
Prokocim Kraków
28.05.2017
14:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Górnik Wieliczka
0:0
Czarni Staniątki
27.05.2017
18:00
LKS Rudnik
0:7
Gdovia Gdów
27.05.2017
18:00
LKS Mogilany
3:1
Gościbia Sułkowice
27.05.2017
17:00
Raba Dobczyce
2:1
Karpaty Siepraw
27.05.2017
17:30
Targowianka Targowisko
1:0
Wieliczanka Wieliczka
28.05.2017
18:00
Orzeł Myślenice
2:2
Pasternik Ochojno
28.05.2017
15:00
Wolni Kłaj
1:0
Tempo Rzeszotary
28.05.2017
18:00
Raba Dobczyce
:
Wieliczanka Wieliczka
31.05.2017
18:00
Karpaty Siepraw
:
Wolni Kłaj
31.05.2017
18:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Brzezina Osiek
2:0
Cedron Brody
27.05.2017
17:00
Garbarz Zembrzyce
7:0
Victoria Zalas
27.05.2017
18:00
Halniak Maków Podhalański
3:2
Zagórzanka Zagórze
27.05.2017
17:00
Niwa Nowa Wieś
2:1
Orzeł Ryczów
27.05.2017
17:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
0:4
Tempo Białka
27.05.2017
17:00
KS Chełmek
2:2
LKS Jawiszowice
27.05.2017
17:00
Nadwiślanin Gromiec
3:1
Dąb Paszkówka
27.05.2017
17:00
LKS Żarki
0:2
Górnik Libiąż
28.05.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Radłovia Radłów
2:2
Olimpia Wojnicz
27.05.2017
17:30
Okocimski Brzesko
0:0
Rylovia Rylowa
27.05.2017
18:00
Olimpia B.
2:4
MLKS Żabno
27.05.2017
17:00
Górnik S.
4:0
Dunajec M.
28.05.2017
17:00
Naprzód Sobolów
2:5
Strażak Mokrzyska
28.05.2017
17:00
Olimpia Kąty
3:2
LKS Gnojnik
28.05.2017
18:00
Dunajec Zakliczyn
4:1
Orzeł Dębno
28.05.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
0:0
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
27.05.2017
17:00
Zorza Zaczarnie
0:4
Wisła Szczucin
27.05.2017
17:00
Tuchovia Tuchów
4:1
Dunajec Zbylitowska Góra
27.05.2017
17:00
LKS Nowa Jastrząbka
0:3
KS US Śmigno
27.05.2017
17:00
Victoria Koszyce Małe
0:2
GLKS Gromnik
27.05.2017
17:00
Ikar Odporyszów
:
Łukovia Łukowa
28.05.2017
17:00
Ciężkowianka Ciężkowice
3:1
LKS Wietrzychowice
28.05.2017
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

AKS Ujanowice
4:1
Zalesianka
27.05.2017
17:00
KS Zakopane
0:1
Płomień Limanowa
27.05.2017
17:00
LKS Szaflary
1:0
Olimpia Pisarzowa
27.05.2017
18:00
Jarmuta
2:2
Orzeł Wojnarowa
28.05.2017
17:00
Kolejarz Stróże
3:0
Helena Nowy Sącz
28.05.2017
17:00
Orkan Raba Wyżna
3:1
Łosoś Łososina Dolna
28.05.2017
16:00
Orawa Jabłonka
2:1
Gród Podegrodzie
28.05.2017
16:00
Sandecja II Nowy Sącz
6:1
Sokół Słopnice
28.05.2017
17:00

Klasa A (Kraków I)

Słomniczanka Lex Słomniki
10:0
Tytan Polekarcice
27.05.2017
18:00
LKS Niedźwiedź
1:1
MKS Skała 2004
27.05.2017
17:00
Orzeł Bębło
1:1
Juvenia Prandocin
27.05.2017
18:00
Strażak Goszcza
:
Czarni 03 Grzegorzowice
28.05.2017
17:00
Jastrzębiec Książ Wielki
4:1
Wierzbowianka Wierzbno
28.05.2017
18:00
Galicja Raciborowice
:
Pogoń Wronin
28.05.2017
16:00
Szreniawa Koszyce
:
Partyzant Dojazdów
28.05.2017
16:00
Pogoń Wronin
:
Orzeł Bębło
31.05.2017
18:00

Klasa A (Kraków II)

Zwierzyniecki Kraków
5:1
JKS Zelków
27.05.2017
18:00
Sportowiec Modlniczka
3:3
Prądniczanka II Kraków
27.05.2017
18:00
LOT Balice
3:2
Wieczysta Kraków
27.05.2017
18:00
Bratniak Kraków
0:2
Bibiczanka Bibice
28.05.2017
16:00
Górzanka Nawojowa Góra
:
Dąbski Kraków
28.05.2017
17:30
Strzelcy Kraków
:
LOT Balice
31.05.2017
18:30

Klasa A (Kraków III)

Iskra Krzęcin
2:1
Wisła Czernichów
27.05.2017
18:00
Gajowianka Gaj
0:0
Tramwaj Kraków
27.05.2017
18:00
Lotnik Kryspinów
4:2
Bieżanowianka Kraków
27.05.2017
17:00
Liszczanka Liszki
2:3
LKS Libertów
27.05.2017
18:00
Iskra Czułów
1:1
Wiślanie II Jaśkowice
27.05.2017
 
Cedronka Wola Radziszowska
:
Nadwiślan Rusocice
28.05.2017
17:30
Radziszowianka
1:1
Strażak Rączna
28.05.2017
17:30
Liszczanka Liszki
:
Gajowianka Gaj
31.05.2017
18:00
Strażak Rączna
:
LKS Libertów
31.05.2017
18:00

Klasa A (Wieliczka)

Węgrzcanka Węgrzce Wlk
4:3
Błękitni Bodzanów
27.05.2017
17:00
LKS Śledziejowice
0:1
Nadwiślanka Nowe Brzesko
27.05.2017
17:00
UKS Sygneczów
2:3
Strażak Kokotów
27.05.2017
18:00
Złomex Branice
0:8
Wiarusy Igołomia
27.05.2017
17:00
Wilga Koźmice Wielkie
:
Zryw Szarów
28.05.2017
17:30
Piłkarz Podłęże
1:3
Contra Sułków
28.05.2017
17:00
Piast Łapanów
3:0 v.o.
Iskra Zakrzów
28.05.2017
18:00

Klasa A (Myślenice)

Zielonka Gamar Wrząsowice
2:0
Lubomir Wiśniowa
27.05.2017
18:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
LKS Rudnik II
27.05.2017
18:00
Wrzosy Osieczany
8:0
Topór Tenczyn
27.05.2017
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
3:2
Orzeł Nowa Wieś
27.05.2017
16:00
Clavia Świątniki Górne
3:3
Sęp Droginia
27.05.2017
17:00
Wróblowianka Wróblowice
:
LKS Trzebunia
27.05.2017
17:00
Iskra Głogoczów
1:0
Rokita Kornatka
28.05.2017
17:00
Beskid Tokarnia
0:3 v.o.
Skalnik Trzemeśnia
28.05.2017
17:00
Rokita Kornatka
:
LKS Rudnik II
31.05.2017
18:00
Beskid Tokarnia
:
Jordan Sum Zakliczyn
31.05.2017
18:00
Lubomir Wiśniowa
:
Dziecanovia Dziekanowice
31.05.2017
18:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Clavia Świątniki Górne
31.05.2017
18:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:2
Prądnik Sułoszowa
27.05.2017
16:00
Olimpia Łobzów
3:1
Strażak Przybysławice
27.05.2017
17:30
Promień Przeginia
0:0
Piliczanka II Pilica
27.05.2017
17:00
Trzy Korony Żarnowiec
2:0
Centuria Chechło
28.05.2017
16:00
Błysk Zederman
2:3
Unia Jaroszowiec
28.05.2017
17:00
Przebój II Wolbrom
5:0
Strumyk Zarzecze
28.05.2017
16:00
Wielmożanka Wielmoża
1:5
Legion Bydlin
28.05.2017
11:00

Klasa A (Chrzanów)

Arka Babice
5:0
MKS Alwernia
27.05.2017
16:00
Tęcza Tenczynek
8:2
Orzeł Balin
27.05.2017
17:00
Wisła Jankowice
0:4
Ciężkowianka Jaworzno
27.05.2017
17:00
Unia Kwaczała
4:1
Start Kamień
27.05.2017
17:00
Wolanka Wola Filipowska
5:1
Korona Lgota
27.05.2017
17:00
Fablok Chrzanów
1:3
Victoria Jaworzno
27.05.2017
17:00
Błyskawica Maślachowice
5:2
Promyk Bolęcin
27.05.2017
17:30

Klasa B (Kraków I)

Olimpia Czaple Wielkie
3:3
Maszycanka Maszyce
27.05.2017
17:00
Ekler Baranówka
3:1
Spartak Charsznica
27.05.2017
17:00
Zawisza Sulechów
2:1
Kapitol Racławice
27.05.2017
15:00
Orzeł II Iwanowice
:
Sparta Skrzeszowice
28.05.2017
17:00
Agricola Klimontów
:
Płomień Kościelec
28.05.2017
11:00
Spartak Wielkanoc
:
Novi Narama
28.05.2017
17:00

Klasa B (Kraków II)

Wanda Nowa Huta
2:1
Wawel Kraków
27.05.2017
17:30
Orlęta Rudawa
1:4
Tyniec Kraków
27.05.2017
18:00
Fitball Szklary
:
Potok Więckowice
27.05.2017
17:00
TKKF Kliny Kraków
1:2
Błękitni II Modlnica
28.05.2017
11:00
Bronowicki Kraków
:
Płomień Jerzmanowice
28.05.2017
17:00
Promos Polonia Nowa Huta
:
Wisła Rząska
28.05.2017
18:00
Bronowicki Kraków
:
Promos Polonia Nowa Huta
30.05.2017
18:00
Błękitni II Modlnica
:
Fitball Szklary
31.05.2017
18:30

Klasa B (Kraków III)

Orzeł 2012 Sidzina
:
Piast II Wołowice
27.05.2017
18:00
Płomień Kostrze
3:3
Rzozovia Rzozów
27.05.2017
17:00
Armatura Kraków
:
Pozowianka Pozowice
27.05.2017
18:00
Błękitni Czułówek
:
Piast S.
28.05.2017
16:00
Trzebol Wielkie Drogi
:
Radziszowianka II
28.05.2017
17:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Sokół Rybna
28.05.2017
17:30

Klasa B (Wieliczka)

Start Brzezie
3:6
Wilga Instalbud Golkowice
27.05.2017
17:00
Sokół Chorągwica
:
Batory Wola Batorska
27.05.2017
17:00
Rożnowa
:
Błyskawica Wyciąże
27.05.2017
17:00
Orzeł II Piaski Wielkie
0:10
Czarnochowice
28.05.2017
11:00
Gwiazda Brzegi
0:4
Dąb Zabierzów Bocheński
28.05.2017
17:00
Gryf Wiatowice
:
Gdovia II Gdów
28.05.2017
18:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Gryf Wiatowice
31.05.2017
18:00

Klasa B (Myślenice I)

Sokół Borzęta
:
Opatkowianka Opatkowice
27.05.2017
16:00
Górki Myślenice
2:1
Jawor Jawornik
27.05.2017
18:00
Grodzisko Raciechowice
:
Wicher Stróża
27.05.2017
18:00
Cyrhla Krzczonów
:
Staw Polanka
28.05.2017
17:30
Iskra Brzączowice
:
Cisy Harbutowice
28.05.2017
17:00

Klasa B (Myślenice II)

Orzeł II Myślenice
:
Tempo II Rzeszotary
28.05.2017
17:00
Gościbia II Sułkowice
:
Karpaty II Siepraw
31.05.2017
18:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
1:1
Ospel II Wierbka
27.05.2017
16:30
Bolesław II Bukowno
5:3
Spójnia II Osiek
28.05.2017
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
6:0
Czaple Male
27.05.2017
17:00
Nidzica Słaboszów
:
Victoria Smroków
28.05.2017
17:00
Trzy Buki Wierzchowisko
4:5
Błękitni Falniów
28.05.2017
17:00
Orzeł K.
3:0
Zryw Przesławice
28.05.2017
13:00
Hetman Dłużec
3:1
Cobra Wężerów
28.05.2017
17:30

Klasa C (Kraków I)

LKS Niedźwiedź II
2:5
Universum Kraków
27.05.2017
13:00
Albertus Kraków
7:0
LKS Polanowice
27.05.2017
18:00
Polonia Więcławice
:
Słomniczanka II Słomniki
28.05.2017
17:00
Orzeł II Bębło
3:0 v.o.
Iskra Pałecznica
28.05.2017
17:00

Klasa C (Kraków II)

Tęcza II Piekary
3:7
Wisła II Jeziorzany
27.05.2017
18:00
Lotnik II Kryspinów
:
Gwiazda Ściejowice
28.05.2017
11:00
Sankowia Sanka
:
Sparta Przeginia Duchowna
28.05.2017
17:00
Wisła II Rząska
:
Topór Aleksandrowice
28.05.2017
18:00
Nadwiślan II Rusocice
:
Niegoszowianka
28.05.2017
18:00

Klasa C (Wieliczka)

Wieliczanka II Wieliczka
:
Złomex II Branice
27.05.2017
16:00
Ledniczanka
3:0 v.o.
Nadwiślanka II Nowe Brzesko
27.05.2017
15:00
Promień Zakrzowiec
2:3
Naprzód Ochmanów
27.05.2017
18:00
Zryw Zręczyce
:
Contra II
27.05.2017
17:00
Wiarusy II
:
Czarni II Staniątki
28.05.2017
18:00

Centralna Liga Juniorów - wschód

Stal Mielec
1:0
Korona Kielce
27.05.2017
12:00
Jagiellonia
0:0
Polonia Warszawa
27.05.2017
14:00
SMS Łódź
2:1
Znicz Pruszków
27.05.2017
12:00
GKS Bełchatów
0:3
ŁKS Łódź
27.05.2017
13:00
TOP 54 Biała Podlaska
2:3
Wisła Kraków
28.05.2017
12:00
Legia Warszawa
6:0
Neptun Końskie
28.05.2017
16:30
Cracovia Kraków
0:1
AS Progres Kraków
28.05.2017
12:00
Motor Lublin
3:1
Resovia Rzeszów
28.05.2017
12:00
ŁKS Łódź
:
Legia Warszawa
31.05.2017
13:00

Małopolska Liga Juniorów (gr.mistrzowska)

Dunajec Nowy Sącz
1:1
AS Progres II
27.05.2017
10:00
Dalin Myślenice
3:0
Profi Zielonki
27.05.2017
10:00
Sandecja Nowy Sącz
3:0
Limanovia Limanowa
28.05.2017
18:00
Unia Tarnów
0:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
28.05.2017
11:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Unia Tarnów
31.05.2017
17:00

Małopolska Liga Juniorów (gr. spadkowa)

Zatorzanka Zator
3:5
SMS Kraków
27.05.2017
10:00
Nowa Proszowianka
1:1
Dunajec Zakliczyn
27.05.2017
13:00
Soła Oświęcim
4:3
Sokół Słopnice
27.05.2017
11:00

I liga juniorów (Kraków - mistrzowska)

Prokocim Kraków
4:0
Borek Kraków
27.05.2017
11:00
Gdovia Gdów
5:0
Kmita Zabierzów
27.05.2017
11:00
Górnik Wieliczka
3:0 v.o.
Gościbia Sułkowice
28.05.2017
10:00
Prądniczanka Kraków
:
UKS Sygneczów
29.05.2017
18:00
Prądniczanka Kraków
:
Prokocim Kraków
31.05.2017
18:00
Gościbia Sułkowice
:
Kmita Zabierzów
31.05.2017
18:00

Makroregionalna Liga Juniorów Młd (gr.D)

Górnik Ł.
2:2
Stal Mielec
28.05.2017
12:00
AP 21 Kraków
1:2
Cracovia Kraków
28.05.2017
14:30
Korona Kielce
:
Motor Lublin
28.05.2017
14:30
Karpaty Krosno
:
KKP Korona Kielce
31.05.2017
13:00

I liga juniorów młodszych (Kraków - mistrzowska)

Górnik Wieliczka
:
Pcimianka
28.05.2017
14:00
AP 21 II Kraków
2:1
Tramwaj Kraków
28.05.2017
11:00
Prądniczanka Kraków
:
Jadwiga Kraków
28.05.2017
17:00
Prokocim Kraków
:
Górnik Wieliczka
31.05.2017
17:00

Małopolska Liga Trampkarzy (I)

Cracovia Kraków
7:0
PUKS Karol Wadowice
27.05.2017
15:00
AS Progres Kraków
9:0
Górnik Libiąż
27.05.2017
10:00
Krakus Nowa Huta
0:3
AP 21 Kraków
27.05.2017
10:00
Orzeł Myślenice
1:4
Sandecja Nowy Sącz
27.05.2017
11:00
Dalin Myślenice
2:2
Unia Tarnów
28.05.2017
10:00
MOSiR Bochnia
:
Tarnovia Tarnów
30.05.2017
17:00

Małopolska Liga Trampkarzy (II)

Pcimianka Pcim
0:4
Sokół Stary Sącz
27.05.2017
17:30
Glinik
1:4
Wisła II Kraków
27.05.2017
12:00

Małopolska Liga Młodzików

Tarnovia Tarnów
2:0
Unia ZSS Tarnów
27.05.2017
12:30
AP 21 Kraków
3:1
PUKS Karol Wadowice
27.05.2017
14:30
Bronowianka
1:0
Sandecja Nowy Sącz
27.05.2017
10:00
Dunajec Nowy Sącz
1:2
MUKS TAP Tarnów
27.05.2017
15:00
Unia Tarnów
2:4
AP Wisła Czarny Dunajec
28.05.2017
11:00
Cracovia Kraków
0:3
Pcimianka
28.05.2017
10:00
Unia ZSS Tarnów
:
Pcimianka
30.05.2017
18:00
Unia Tarnów
:
MUKS TAP Tarnów
31.05.2017
18:30

Futsal Ekstraklasa - grupa mistrzowska

Clearex Chorzów
7:2
FC Toruń
27.05.2017
 
Pogoń 04 Szczecin
5:1
Piast Gliwice
27.05.2017
 
Rekord Bielsko Biała
:
Gatta Zduńska Wola
29.05.2017
18:00

Futsal Ekstraklasa - grupa spadkowa

AZS UŚ Katowice
4:4
Red Dragons Pniewy
27.05.2017
 
Red Devils Chojnice
5:5
AZS UG Gdańsk
27.05.2017
 
MKF Sole Miasto Wieliczka
3:5
Euromaster Głogów
27.05.2017
 

Ekstraliga Kobiet

Medyk Konin
2:1
Górnik Łęczna
27.05.2017
13:00
SMS Łódź
0:1
AZS PWSZ Wałbrzych
27.05.2017
13:00
Czarni Sosnowiec
2:0
AZS Wrocław
27.05.2017
13:00
Olimpia Szczecin
7:1
Mitech Żywiec
27.05.2017
13:00
AZS UJ Kraków
2:1
AZS PSW Biała Podlaska
27.05.2017
13:00
Sztorm AWFiS Gdańsk
1:2
GOSIRki Piaseczno
27.05.2017
13:00

I liga Kobiet, gr. południowa

ULKS Bogdańczowice
1:0
Czwórka Radom
27.05.2017
13:00
AZS II Wrocław
0:2
Resovia Rzeszów
27.05.2017
13:00
Gol Częstochowa
3:0
Rysy Bukowina Tatrzańska
27.05.2017
13:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
1:1
Rolnik Głogówek
27.05.2017
13:00
Wanda Nowa Huta
2:1
LKS Goczałkowice Zdrój
27.05.2017
13:00

I liga oldbojów (Kraków)

Wisła Kraków
:
Garbarnia Kraków
29.05.2017
18:00
Grębałowianka Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
29.05.2017
18:00
Prądniczanka Kraków
:
Clepardia Kraków
29.05.2017
18:00
Borek Kraków
:
Cracovia Kraków
29.05.2017
18:00
Prokocim Kraków
:
Hutnik Kraków
29.05.2017
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Wanda Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
29.05.2017
18:00
Dąbski
:
Wieczysta Kraków
29.05.2017
18:00
Strzelcy
:
Victoria Kobierzyn
29.05.2017
18:00
Armatura Kraków
:
Tyniec Kraków
29.05.2017
18:00
Krakus Swoszowice
:
Zwierzyniecki Kraków
29.05.2017
18:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny