facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin

Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin

Wychodzimy poza Małopolskę! Taki tytuł ma ten odcinek. Pamiętniki dorobiły się grupy wiernych czytelników, którzy zapewne są ciekawi jak to wygląda poza granicami naszego województwa.

 

 

Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Liga Europy, 21.07.2016
Zagłębie Lubin – Partizan Belgrad 0:0 k.4:3

Mam zatem w końcu okazję opisać i przy okazji wrzucić trochę wspomnień z takich wyjazdów. Wyjazdów, na których dzieje się zwykle znacznie więcej, niż na tych do podkrakowskich wiosek. Wynika to, rzecz jasna, z prostego faktu, że im dalej- tym wyjazd trwa dłużej, a im dłużej - tym więcej przygód po drodze.

Pierwsze 50 odcinków pamiętnika zamknęło się w granicach małopolski. Jest to tylko skromny wycinek tego, co dotychczas zobaczyłem. Widzew Łódź, ŁKS, Elana Toruń, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, jeszcze parę innych wielkich klubów, które pewnie nikogo nie zainteresują. Ale za to wyprawy na tak topowe drużyny jak Insomnia Piotrków Trybunalski, czy Zamkowiec Toszek urzekłyby zapewne wiernych czytelników. Na chwilę obecną nie planuję pisać „pamiętników do tyłu”, jednak przy okazji wyprawy i przejazdu nieopodal tych cudownych miejsc zapewne, dopiszę parę zdań.

Nigdy nie miałem tak fajnej ekipy wyjazdowej jak ta, z którą obecnie śmigam. Brakuje w niej tylko kolegi z dawnych czasów, wiernego fana Cracovii „pana Dominiczka”, bratniej duszy z którym zaliczyłem kilka świetnych wyjazdów. Obecny skład (w którym stale zmienia się liczba osób) tworzą koledzy i koleżanka (na razie tylko jedna, ale liczymy na powiększenie liczby kobiet na wyjazdach) z innych redakcji sportowych. Stałym punktem naszych spotkań są pawilony medialne Wisły i Cracovii. Dobra nie będę ściemniał, wiadomo, że chodzimy tam po to by się najeść do syta cateringiem. Między jedną a drugą kanapką warto czasem zrobić oddech i zamienić parę zdań. I tak od słowa do słowa nawiązały się relacje. Ktoś kogoś znał, ten ktoś się kiedyś przysiadł do stolika i stworzyła się super paczka, dzięki której nawet na meczach Ekstraklasy nie musi być nudno.

A wyjazdy? Każdy kocha na nie jeździć! Wiadomo, wyjazd rzecz święta, często to zresztą sama podróż, naszym wesołym autem, jest znacznie ciekawsza niż sam mecz, na którym zwykle się rozchodzimy i koncentrujemy się na redaktorskich obowiązkach. Tych podróży jest tak wiele, że opisywanie ich wszystkich jest rzeczą nierealną. Dla przykładu kwiecień tego roku to 16 zaliczonych meczy! Zresztą nie wszystkie obfitują w taką ilość przygód, by warto było o nich pisać. Warto na pewno opisać naszą wyprawę do Lubina.

Gdy tylko na meczu Cracovii (z macedońskim zespołem, którego nazwy nikt z nas nie potrafi poprawnie wypowiedzieć) padła wiadomość, że Zagłębie zapewniło sobie awans do następnej rundy i zagra w niej z legendarnym Partizanem  Belgrad, padło też hasło, że jedziemy.

Decyzja o tym kto jedzie była szybsza, niż tempo jedzenia kebabu przez Marcina. W zasadzie była to krótka piłka: Przy stoliku siedziało 5 osób, padło jedno pytanie. Jedziesz? Wszyscy zgodnie z ruchem zegara odpowiedzieli – tak. A że więcej miejsc w naszym busie nie ma, to lista wyjazdowa została zamknięta w jakieś 15 sekund. Później nastąpiła jeszcze drobna korekta składu wyjazdowego, co bynajmniej nie wpłynęło na jego jakość. Za to liczba chętnych na ten wyjazd była tak duża, że śmiało moglibyśmy pomyśleć o wynajęciu autokaru.

Zbiórkę, na mecz robimy w miejscówce nazywanej przez nas „końcem świata”. Tak się składa, iż na tym krańcu globu mieści się zajezdnia autobusowa linii, która pasuje praktycznie nam wszystkim a do tego mamy stamtąd idealny wylot na autostradę. Jedyny minus, to brak budki z kebabem.

Z kebabami związana jest jedna z wielu śmiesznych historii z tego wyjazdu. Tych zresztą było co nie miara, jak np. to że drajwer (na trzeźwo!!!) jako jedyny uczestnik wycieczki nie mógł znaleźć swojego auta na parkingu, czy fakt łapania przez jednego z uczestników, który zdołał się już dorobić siwych włosów, pokemona w Legnicy. Historia z kebabami, które są stałym i nieodłącznym punktem naszych wycieczek, wyglądała tak: Jako uznany w środowisku degustator tych wykwintnych posiłków podjąłem się namierzenia odpowiedniego lokalu. Pech jednak chciał, że do wyszukiwarki google, wpisałem o jedną literkę za dużo i zamiast w Lubinie szukałem (i znalazłem) z Lublinie… Od szyderczych docinków całą drogę poratował mnie nieco Marcin, który swoimi kontaktami namierzył w Lubinie (podobno wartą polecenia) budkę z pierogami. No bez przesady czterech chłopa, którzy razem pewnie coś koło pół tony ważą, miałoby iść na pierożki?

Przed wyjazdem chciałem jeszcze nakłonić grupę na zwiedzenie największego na świecie drewnianego obiektu pełniącego funkcję religijną. Taki kościół ewangelicki znajduje się w Jaworze. Jednak, nic z tego nie wyszło. Jawor jednak od dawna mam w planach i wcześniej czy później tam dojadę.Padło za to hasło udania się do Legnicy. I tu ponownie mogłem zabłysnąć moją znajomością budek z kebabami, bo tam już kiedyś jadłem. Mało tego, lokal ten ma u mnie pierwsze miejsce ex aequo z lokalem w… Zgierzu. Tu ekipa wyraziła zaciekawienie a po spożytym posiłku dostałem słowa uznania i podziękowania za polecenie tego lokalu.

Trasa A4 z Krakowa mija bardzo szybko na niekończących się wygłupach i żartach. Pierwszy pit-stop, robimy sobie dopiero w gminie Grodków, skąd zabieramy naszą koleżankę i już w pełnym składzie ruszam do celu.

Kolejnym punktem naszej wycieczki, była wspomniana już Legnica. Miasto tak urokliwe, że postanawiamy „rzucić wszystko i przenieść się tam zamiast w Bieszczady”, właśnie tutaj lądujemy na polecanym przeze mnie kebabie. Nie zawiedliśmy się. Lokal trzyma formę i od mojej ostatniej wizyty, która miała miejsce w 2014 roku jakość się nie pogorszyła. Legnicę miałem już okazję zwiedzić. I to bardzo dokładnie. Dwa lata temu zawitałem do tego miasta na mecz miejscowej Miedzi z Legią Warszawa w Pucharze Polski. Wtedy miasto przywitało mnie zbrojnymi oddziałami policji, która ilość można śmiało porównać do ilości funkcjonariuszy obstawiających Światowe Dni Młodzieży. Moja próba kupna biletu w kasie klubowej skończyła się niepowodzeniem, bo jak się dowiedziałem „biletów już nie ma”. Próba wejścia na stadion na legitymację prasową również się nie udała. Owszem, bardzo chętnie bym pana wpuścił, ale nie da rady, bo gra Legia, nawet listę dziennikarzy musiałem na policję podać, nie mogę już nikogo dopisać” – usłyszałem od rzecznika. Ale bilety powinny jeszcze być – dopowiedział mi mój rozmówca po chwili. W galerii, w sklepiku klubowym – doprecyzowała po chwili. Udałem się tam i faktycznie były ostatnie sztuki do… młyna Miedzi.

Wracając jednak do naszego wyjazdu. Po zjedzeniu kebabów i złapaniu pokemona udajemy się do Lubina. Ten odcinek trasy mija w ekspresowym tempie. Więcej czasu zajmuje nam odnalezienie drogi dojazdowej do stadionu Zagłębia. Błądzimy parokrotnie, ostatecznie idąc z myślą przewodnią, że gdzie policja, tam musi być jakieś życie, trafiamy na właściwy tor i całkiem przez przypadek odnajdujemy punkt wydawania akredytacji. Po odbiorze dokumentów, na których to dostałem nowe imię (nie spodobało mi się, zostanę przy swoim z którego jestem dumny, wszak to imię perskich królów), robimy sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie i szukamy miejsca dla naszego busika. Nasz ukochany samochód zbuntował się i oświadczył, że nie będzie stać obok wozów transmisyjnych TV i koniecznie chce stać na parkingu dla VIP-ów. A poważnie rzecz biorąc, to znów pobłądziliśmy i tam właśnie znaleźliśmy miejsce parkingowe, na którym miła pani z ochrony pozwoliła nam pozostać.

Następnie był wyścig, kto pierwszy dobiegnie do cateringu. Marcin znów mnie zadziwił, bo mimo plecaka, torby i drabiny pod pachą, wygrał ze mną tę rywalizację. Gra nie była jednak warta świeczki, bo na stołach była tylko kawa i herbata.

Dwie godziny jakie pozostały do początku spotkania, spędzamy każdy sobie, łażąc bez większego celu wte i wewte, fotografując, podpatrując co chwilę trybuny, czy czasem nie dzieje się już coś ciekawego, oddzwaniając na telefony. Nim sędzia zawodów gwizdnął po raz pierwszy my już byliśmy mocno zadowoleni z tej wyprawy. Ja z powodu kibiców Partizana (o czym za chwilę) Marcin z możliwości zjedzenia całego arbuza.

Gdy tylko postawiłem swoje pierwsze kroki na murawie w Lubinie, natychmiast udałem się pod sektor kibiców gości i nim do niego dotarłem byłem pewien, że zostaję tu przez cały mecz. Możliwość zobaczenia na własne oczy i poczucia klimatu legendarnych kibiców z Bałkanów, drugi raz prędko mi się nie trafi. Toteż niczym japoński turysta, celowałem obiektywem we wszystkie strony świata a migawka pracowała bez wytchnienia. Przerwę a pstrykaniu zafundował mi jeden z kibiców drużyny przyjezdnej, z którym i w języku Szekspira uzgodniłem, że moje zdjęcia z meczu zostaną przesłane do Serbii! Taki drobny sukces w karierze fotoreportera.


Teraz to już tym bardziej musiałem skupić się na fotografowaniu fanów z Belgradu. Każdy, kto interesuje się ruchem kibicowskim, wie, że Partizan to legenda! Faktycznie kibice z Serbii są niesamowici. Melodyjne, wielominutowe pieśni, fantastyczna zabawa, aż miło było to oglądać i słuchać. Toteż jednym okiem patrzyło się na Serbów, drugim zerkało na to, co dzieje się na placu gry. Tam jak stwierdził po meczu nasz kolega, który całe spotkanie oglądał z trybun „było to jedno z najlepszych 0:0, jakie w życiu widziałem”.
W przerwie spotkania grupa kibiców z Polski, która była na trybunach Partizana wywołała jakieś spięcia z ochroną. Wszystko rozeszło się jakoś po kościach i większych „pozasportowych emocji” nie było.

Jako, że pierwszy pojedynek w Belgradzie zakończył się wynikiem 0:0 i takim samym zakończyło się spotkanie rewanżowe, dostaliśmy w prezencie dodatkowe 30 minut. Nie ucieszyło to jedynie naszego kolegi, który tego dnia robił za drajwera, bo zapowiadał się powrót na rano i na dobrą sprawę, nasz kierowca, mógł planować desant z meczu prosto do pracy.

Dogrywka zleciała w błyskawicznym tempie i nie wiedzieć kiedy oglądaliśmy już konkurs rzutów karnych. Pierwszy raz w tym spotkaniu w pełni skoncentrowałem się na tym, co dzieje się na murawie a nie na trybunach. Jedenastki lepiej strzelali piłkarze Zagłębia i po ostatnim strzale na stadionie zapanowała niesamowita euforia. Szał kibiców i radość ze zwycięstwa, pechowo odbił się na jednym z kibiców miedziowych, bo źle zamknięta bramka ewakuacyjna nie wytrzymała naporu fanów, w efekcie czego jeden z fanów spadł z trybuny łamiąc sobie nogę. Chyba tylko on, jako jedyny z Polaków, będzie źle wspominał to spotkanie. Reszta publiczności wielce zadowolona z wyniku dość szybko i sprawnie opuszcza stadion. Nie było się czemu dziwić, że kibice spieszą się do domu, wszak dochodziła już północ.

Nam pozostała jeszcze droga powrotna. Nim spakowaliśmy się i zajęliśmy miejsca w naszym busiku, był już następny dzień. Stadion opuszczamy parę minut po północy. Adrenalina ciągle w nas jeszcze buzuje, więc pierwsza część trasy mija nam na żartach i rozmowach. Z czasem jednak, zmęczenie coraz bardziej daje się we znaki . Tym bardziej, że wracam dość nietypową drogą. Najpierw zamiast na autostradę wyjechaliśmy na jakąś krajówkę, łączącą Lubin z Wrocławiem, przez co wpakowaliśmy się do centrum stolicy Dolnego Śląska. Zaliczamy przy okazji przejazd obok nowego stadionu Śląska (gdzie zresztą też już byłem). Później, nasz drajwer myli drogę i przy wylocie na autostradę zamiast na Kraków wylatujemy w stronę Łodzi. Kosztuje nas to stratę czasu, za to drajwer ma okazję przypomnieć sobie wszystkie znany mu przekleństwa.

Trafiamy w końcu na A4 i szybkim tempem zmierzamy w stronę Krakowa. Po drodze jeszcze pit-stop na Macu, zakup prowiantu. Tam też zostawiamy naszą koleżankę, która mieszka w okolicy i ma zapewniony transport do domu. Znów w samochód i w drogę, z której za wiele nie pamiętam, bo jakoś tak mi się oko przymknęło, że obudził mnie dopiero iście kapralski okrzyk kierowcy, który grzecznie, ale stanowczo poprosił mnie o opuszczenie swojego samochodu.
Zerwany ze snu zaraz po 4 w nocy zmierzam w kierunku przystanku tramwajowego na dworcu głównym w Krakowie. Okazało się, że trafiłem na martwy moment, bo nocne już nie jeździły a dzienne kursy dopiero za godzinę. Po 30 minutach czekania, drzemki w autobusie, z której wybudził mnie kierowca, przesiadce na tramwaj, doczołgałem się jakość do mojego mieszkanka w Nowej Hucie.

Szybki prysznic i w momencie gdy słoneczko zaczynało już świecić kładę się na zasłużony odpoczynek. Ogromnie zmęczony i jeszcze bardziej szczęśliwy, w myślach i snach planuję już kolejne wyjazdy!

Tradycyjne pomeczowe PKB:
Piwo: kierowca pozwolił nam na tylko jedno do obiadu…
Kiełbaski: zastąpione zestawem kibica (czytaj kebabem)
Bilety: oczywiście były


Przygotował: Dariusz Grochal (Futbol-Małopolska)
 
Chcesz aby Twój klub znalazł się w Pamiętniku Groundhoppera?
Pisz na adres grochal@futmal.plFotografia ślubna Kraków

Źródło: Dariusz Grochal

Dodano: 2016-08-31 22:50:31


Galeria zdjęć

Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
Z pamiętnika groundhoppera (52) – Lubin
 

Komentarze


Ekstraklasa

Korona Kielce
0:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.04.2017
18:00
Zagłębie Lubin
1:1
Śląsk Wrocław
22.04.2017
18:00
Górnik Łęczna
3:1
Wisła Kraków
22.04.2017
18:00
Arka Gdynia
1:1
Wisła Płock
22.04.2017
18:00
Lech Poznań
3:0
Ruch Chorzów
22.04.2017
18:00
Pogoń Szczecin
3:1
Lechia Gdańsk
22.04.2017
18:00
Cracovia Kraków
1:2
Legia Warszawa
22.04.2017
18:00
Piast Gliwice
0:1
Jagiellonia Białystok
22.04.2017
18:00

I liga polska

Olimpia Grudziądz
3:1
Zagłębie Sosnowiec
22.04.2017
19:00
MKS Kluczbork
2:2
Bytovia Bytów
22.04.2017
19:00
Sandecja Nowy Sącz
1:0
Chrobry Głogów
22.04.2017
17:00
Pogoń Siedlce
1:2
Chojniczanka Chojnice
22.04.2017
17:00
GKS Tychy
2:2
Stomil Olsztyn
22.04.2017
18:00
Stal Mielec
3:3
GKS Katowice
22.04.2017
17:45
Wisła Puławy
0:1
Podbeskidzie Bielsko Biała
22.04.2017
20:00

II liga polska

Olimpia Zambrów
6:2
Stal Stalowa Wola
22.04.2017
17:00
Błękitni Stargard Szczeciński
2:0
Kotwica Kołobrzeg
22.04.2017
15:00
Rozwój Katowice
1:1
Raków Częstochowa
22.04.2017
17:00
Puszcza Niepołomice
2:0
Polonia Bytom
22.04.2017
15:00
Siarka Tarnobrzeg
1:0
Polonia Warszawa
22.04.2017
16:00
Legionovia Legionowo
1:2
Warta Poznań
22.04.2017
17:00
Gryf Wejherowo
4:1
GKS Bełchatów
22.04.2017
15:00

III liga (grupa IV)

Karpaty K.
3:1
Unia Tarnów
22.04.2017
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
2:1
Orlęta Radzyń Podlaski
22.04.2017
15:00
Avia Świdnik
1:1
Resovia Rzeszów
22.04.2017
16:00
Podhale Nowy Targ
0:1
Soła Oświęcim
22.04.2017
17:00
MKS Trzebinia-Siersza
2:1
Cosmos Nowotaniec
22.04.2017
17:00
Stal Rzeszów
0:2
Motor Lublin
22.04.2017
17:00
Podlasie Biała Podlaska
1:4
Spartakus Daleszyce
22.04.2017
11:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Jutrzenka Giebułtów
3:2
Skawinka Skawina
22.04.2017
16:00
Hutnik Kraków
5:0
Beskid Andrychów
22.04.2017
17:00
Wiślanie Jaśkowice
4:0
Michałowianka Michałowice
22.04.2017
16:00
Iskra Klecza Dolna
2:1
Cracovia II Kraków
22.04.2017
17:00
Nowa Proszowianka
2:3
Dalin Myślenice
23.04.2017
17:00
Wiślanka Grabie
2:1
Unia Oświęcim
23.04.2017
17:00
Sosnowianka Stanisław Dln
0:2
Pcimianka Pcim
23.04.2017
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Limanovia Limanowa
5:2
Jadowniczanka Jadowniki
22.04.2017
17:00
Orkan Szczyrzyc
2:4
Glinik Gorlice
22.04.2017
17:00
Poprad Muszyna
1:1
Poprad Rytro
22.04.2017
11:00
Sokół Borzęcin Górny
2:2
Watra Białka Tatrzańska
22.04.2017
17:00
Lubań Maniowy
:
Barciczanka Barcice
23.04.2017
16:00
GKS Drwinia
3:0
BKS Bochnia
23.04.2017
17:00
Skalnik Kamionka Wielka
3:2
Wolania Wola Rzędzińska
23.04.2017
17:00
Tarnovia Tarnów
2:0
KS Tymbark
23.04.2017
11:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Leśnik Gorenice
0:2
Piliczanka Pilica
22.04.2017
16:00
Przemsza Klucze
3:0
Przebój Wolbrom
22.04.2017
14:30
Pogoń Miechów
2:2
Prądniczanka Kraków
22.04.2017
17:00
Grębałowianka Kraków
1:1
Błękitni Modlnica
22.04.2017
12:00
Spójnia Osiek
0:4
Bolesław Bukowno
22.04.2017
11:00
KS Olkusz
2:1
Sokół Kocmyrzów
22.04.2017
17:00
Orzeł Iwanowice
4:1
Zieleńczanka Zielonki
23.04.2017
14:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Nadwiślan Kraków
2:2
Świt Krzeszowice
22.04.2017
15:30
Podgórze Kraków
1:2
Tęcza Piekary
22.04.2017
11:00
Bronowianka Kraków
3:0
Piast Wołowice
22.04.2017
17:00
Prokocim Kraków
5:0
Iskra Radwanowice
22.04.2017
17:00
Borek Kraków
1:0
Wisła Jeziorzany
22.04.2017
17:00
Kaszowianka Kaszów
1:0
Kmita Zabierzów
23.04.2017
14:00
Garbarnia II Kraków
4:0
Clepardia Kraków
23.04.2017
11:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Gdovia Gdów
3:3
Karpaty Siepraw
22.04.2017
18:00
Czarni Staniątki
4:1
Pasternik Ochojno
22.04.2017
17:00
Tempo Rzeszotary
2:3
Raba Dobczyce
22.04.2017
17:00
Górnik Wieliczka
3:1
LKS Rudnik
22.04.2017
18:00
Gościbia Sułkowice
3:0
Wolni Kłaj
22.04.2017
11:00
Wieliczanka Wieliczka
1:4
Orzeł Myślenice
23.04.2017
18:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Kalwarianka Kalwaria Z.
1:4
Górnik Libiąż
22.04.2017
17:00
Garbarz Zembrzyce
1:1
Brzezina Osiek
22.04.2017
17:00
Niwa Nowa Wieś
3:0
Cedron Brody
22.04.2017
16:00
Victoria Zalas
0:5
LKS Jawiszowice
22.04.2017
17:00
KS Chełmek
2:1
Halniak Maków Podhalański
22.04.2017
17:00
Nadwiślanin Gromiec
5:0
LKS Żarki
22.04.2017
15:00
Orzeł Ryczów
2:1
Zagórzanka Zagórze
23.04.2017
17:00
Dąb Paszkówka
0:3
Tempo Białka
23.04.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Dunajec M.
1:4
MLKS Żabno
22.04.2017
17:00
Strażak Mokrzyska
2:2
Orzeł Dębno
22.04.2017
17:00
Naprzód Sobolów
1:2
Okocimski Brzesko
22.04.2017
16:00
Rylovia Rylowa
0:0
LKS Gnojnik
23.04.2017
17:00
Olimpia Wojnicz
2:5
Dunajec Zakliczyn
23.04.2017
17:00
Górnik S.
1:3
Olimpia Kąty
23.04.2017
17:00
Radłovia Radłów
0:2
Olimpia B.
23.04.2017
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
1:1
LKS Nowa Jastrząbka
22.04.2017
17:00
Tuchovia Tuchów
10:0
Ikar Odporyszów
22.04.2017
17:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
4:3
LKS Wietrzychowice
23.04.2017
12:30
Łukovia Łukowa
3:0
KS US Śmigno
23.04.2017
14:00
Dunajec Zbylitowska Góra
2:1
GLKS Gromnik
23.04.2017
17:00
Wisła Szczucin
1:2
Victoria Koszyce Małe
23.04.2017
17:00
Zorza Zaczarnie
3:0
Ciężkowianka Ciężkowice
23.04.2017
13:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Gród Podegrodzie
:
Jarmuta
22.04.2017
17:00
Helena Nowy Sącz
:
Olimpia Pisarzowa
22.04.2017
17:00
Orzeł Wojnarowa
1:4
Sandecja II Nowy Sącz
22.04.2017
16:00
AKS Ujanowice
2:3
LKS Szaflary
22.04.2017
16:00
Łosoś Łososina Dolna
4:1
Płomień Limanowa
23.04.2017
17:00
Sokół Słopnice
1:1
Zalesianka
23.04.2017
16:00
Kolejarz Stróże
:
KS Zakopane
23.04.2017
16:00
Orkan Raba Wyżna
:
Orawa Jabłonka
23.04.2017
15:00

Klasa A (Kraków I)

Czarni 03 Grzegorzowice
0:3
Partyzant Dojazdów
23.04.2017
16:00
Tytan Polekarcice
2:2
LKS Niedźwiedź
23.04.2017
14:00
Strażak Goszcza
4:1
Juvenia Prandocin
23.04.2017
16:00
Słomniczanka Lex Słomniki
10:0
Szreniawa Koszyce
23.04.2017
17:30
Jastrzębiec Książ Wielki
0:0
Galicja Raciborowice
23.04.2017
15:00

Klasa A (Kraków II)

Krakus Swoszowice
1:1
Dragon Szczyglice
22.04.2017
17:30
Strzelcy Kraków
1:0
Zwierzyniecki Kraków
22.04.2017
17:30
Bibiczanka Bibice
7:1
Dąbski Kraków
23.04.2017
17:00
JKS Zelków
2:4
Prądniczanka II Kraków
23.04.2017
17:00
Wieczysta Kraków
2:1
Sportowiec Modlniczka
23.04.2017
11:00
Sportowiec Modlniczka
:
JKS Zelków
26.04.2017
17:30

Klasa A (Kraków III)

LKS Libertów
2:5
Wiślanie II Jaśkowice
22.04.2017
16:00
Bieżanowianka Kraków
4:2
Strażak Rączna
22.04.2017
17:30
Tramwaj Kraków
1:0
Radziszowianka
22.04.2017
15:00
Iskra Krzęcin
1:0
Iskra Czułów
22.04.2017
17:00
Gajowianka Gaj
0:2
Cedronka Wola Radziszowska
22.04.2017
17:00
Wisła Czernichów
0:3
Nadwiślan Rusocice
23.04.2017
17:00
Lotnik Kryspinów
2:0
Liszczanka Liszki
23.04.2017
16:30

Klasa A (Wieliczka)

Contra Sułków
1:3
Nadwiślanka Nowe Brzesko
22.04.2017
16:00
Zryw Szarów
4:2
Iskra Zakrzów
23.04.2017
17:00
Błękitni Bodzanów
1:0
Strażak Kokotów
23.04.2017
17:00
Złomex Branice
0:1
UKS Sygneczów
23.04.2017
16:30
Wilga Koźmice Wielkie
3:7
LKS Śledziejowice
23.04.2017
17:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
3:1
Piłkarz Podłęże
23.04.2017
16:00

Klasa A (Myślenice)

Wrzosy Osieczany
1:1
Lubomir Wiśniowa
22.04.2017
19:00
Wróblowianka Wróblowice
2:3
Orzeł Nowa Wieś
22.04.2017
17:30
Clavia Świątniki Górne
0:0
Iskra Głogoczów
22.04.2017
15:00
Zielonka Gamar Wrząsowice
1:0
Dziecanovia Dziekanowice
23.04.2017
15:00
Beskid Tokarnia
:
Jordan Sum Zakliczyn
23.04.2017
16:00
Topór Tenczyn
2:0
LKS Rudnik II
23.04.2017
14:00
Skalnik Trzemeśnia
1:2
Sęp Droginia
23.04.2017
17:00
LKS Trzebunia
2:0
Rokita Kornatka
23.04.2017
17:00

Klasa A (Olkusz)

Unia Jaroszowiec
4:1
Ospel Wierbka
22.04.2017
17:00
Legion Bydlin
2:4
Centuria Chechło
22.04.2017
11:00
Błysk Zederman
:
Strażak Przybysławice
22.04.2017
17:00
Promień Przeginia
2:2
Olimpia Łobzów
23.04.2017
16:00
Wielmożanka Wielmoża
8:2
Laskowianka Laski
23.04.2017
11:00
Trzy Korony Żarnowiec
0:2
Prądnik Sułoszowa
23.04.2017
16:00
Piliczanka II Pilica
4:1
Przebój II Wolbrom
23.04.2017
16:00

Klasa A (Chrzanów)

Korona Lgota
2:2
Orzeł Balin
22.04.2017
14:30
Fablok Chrzanów
2:0
Wolanka Wola Filipowska
22.04.2017
16:00
Ciężkowianka Jaworzno
3:1
Unia Kwaczała
22.04.2017
16:30
Wisła Jankowice
2:2
Błyskawica Maślachowice
22.04.2017
16:30
MKS Alwernia
5:2
Promyk Bolęcin
22.04.2017
16:00
Arka Babice
3:2
Tęcza Tenczynek
23.04.2017
11:00
Victoria Jaworzno
10:2
Start Kamień
23.04.2017
15:30

Klasa B (Kraków I)

Maszycanka Maszyce
7:1
Trątnowianka Trątnowice
22.04.2017
17:00
Spartak Charsznica
4:0
Novi Narama
23.04.2017
11:00
Sparta Skrzeszowice
2:2
Zawisza Sulechów
23.04.2017
15:30
Olimpia Czaple Wielkie
4:3
Spartak Wielkanoc
23.04.2017
16:00
Agricola Klimontów
3:3
Ekler Baranówka
23.04.2017
11:00

Klasa B (Kraków II)

Bronowicki Kraków
:
Wanda Nowa Huta
22.04.2017
17:00
Potok Więckowice
0:0
Tyniec Kraków
22.04.2017
15:00
Orlęta Rudawa
1:1
Wawel Kraków
22.04.2017
17:00
Płomień Jerzmanowice
:
Promos Polonia Nowa Huta
22.04.2017
17:00
TKKF Kliny Kraków
3:5
Wisła Rząska
23.04.2017
11:00
Fitball Szklary
0:3
Błękitni II Modlnica
23.04.2017
17:30

Klasa B (Kraków III)

Piast S.
0:1
Rzozovia Rzozów
23.04.2017
16:00
Sokół Rybna
4:2
Armatura Kraków
23.04.2017
13:00
Błękitni Czułówek
1:2
Pychowianka Kraków
23.04.2017
16:00
Trzebol Wielkie Drogi
2:1
Płomień Kostrze
23.04.2017
17:30
Borkowianka Borek Sz.
3:2
Orzeł 2012 Sidzina
23.04.2017
17:00
Radziszowianka II
0:1
Pozowianka Pozowice
23.04.2017
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Batory Wola Batorska
0:2
Gdovia II Gdów
22.04.2017
17:00
Start Brzezie
3:1
Orzeł II Piaski Wielkie
22.04.2017
17:00
Sokół Chorągwica
5:3
Rożnowa
22.04.2017
17:00
Zieloni Niegowić
2:3
Czarnochowice
23.04.2017
17:00
Błyskawica Wyciąże
0:2
Dąb Zabierzów Bocheński
23.04.2017
16:00
Wilga Instalbud Golkowice
3:0 v.o.
Gryf Wiatowice
23.04.2017
17:00

Klasa B (Myślenice I)

Wicher Stróża
1:2
Jawor Jawornik
22.04.2017
17:00
Iskra Brzączowice
2:3
Górki Myślenice
23.04.2017
17:00
Opatkowianka Opatkowice
3:1
Cyrhla Krzczonów
23.04.2017
17:30
Cisy Harbutowice
1:4
Staw Polanka
23.04.2017
11:00

Klasa B (Myślenice II)

Orzeł II Myślenice
0:0
Gościbia II Sułkowice
22.04.2017
17:00

Klasa B (Olkusz I)

Spójnia II Osiek
:
Ospel II Wierbka
23.04.2017
17:00
Bolesław II Bukowno
0:1
Stare Bukowno
23.04.2017
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Sokół Gołaczewy
5:2
Czaple Male
23.04.2017
17:00
Orzeł K.
0:3
Trzy Buki Wierzchowisko
23.04.2017
13:00

Klasa C (Kraków I)

Albertus Kraków
0:5
Orzeł II Bębło
22.04.2017
17:00
Iskra Pałecznica
2:1
Universum Kraków
23.04.2017
17:00
LKS Polanowice
0:3
Słomniczanka II Słomniki
23.04.2017
17:00
Polonia Więcławice
:
LKS Niedźwiedź II
23.04.2017
17:00

Klasa C (Kraków II)

Wisła II Jeziorzany
5:0
Topór Aleksandrowice
22.04.2017
17:30
Tęcza II Piekary
2:0
Sankowia Sanka
22.04.2017
17:00
Lotnik II Kryspinów
1:2
Wisła II Rząska
23.04.2017
11:00
Gwiazda Ściejowice
0:0
Niegoszowianka
23.04.2017
14:30
Grom Kraków
1:3
Nadwiślan II Rusocice
23.04.2017
17:30

Klasa C (Wieliczka)

Promień Zakrzowiec
:
Czarni II Staniątki
22.04.2017
 
Promień Zakrzowiec
3:1
Czarnochowice II
22.04.2017
17:00
Nadwiślanka II Nowe Brzesko
:
Naprzód Ochmanów
23.04.2017
17:00
Wieliczanka II Wieliczka
:
Złomex II Branice
23.04.2017
14:00
Wiarusy II
:
Ledniczanka
23.04.2017
17:00

Centralna Liga Juniorów - wschód

Korona Kielce
5:0
Neptun Końskie
22.04.2017
12:00
ŁKS Łódź
0:1
AS Progres Kraków
22.04.2017
12:00
Polonia Warszawa
3:3
Motor Lublin
22.04.2017
12:00
Wisła Kraków
3:2
Cracovia Kraków
22.04.2017
11:00
TOP 54 Biała Podlaska
0:1
GKS Bełchatów
22.04.2017
15:00
Jagiellonia
1:1
SMS Łódź
22.04.2017
11:00
Znicz Pruszków
0:4
Resovia Rzeszów
23.04.2017
17:00
Stal Mielec
2:4
Legia Warszawa
23.04.2017
12:00
Legia Warszawa
:
Cracovia Kraków
26.04.2017
16:00

Małopolska Liga Juniorów (gr.mistrzowska)

Limanovia Limanowa
3:4
Sandecja Nowy Sącz
23.04.2017
12:00
Garbarnia Kraków
3:0
Hutnik Kraków
23.04.2017
14:30
AS Progres II
3:1
Dunajec Nowy Sącz
23.04.2017
15:00

Małopolska Liga Juniorów (gr. spadkowa)

Sokół Słopnice
8:1
Soła Oświęcim
22.04.2017
11:00
Dunajec Zakliczyn
0:1
Nowa Proszowianka
22.04.2017
11:00
Wolania Wola Rzędzińska
3:3
MKS Trzebinia
22.04.2017
10:00
Puszcza Niepołomice
0:0
Krakus Nowa Huta
23.04.2017
10:00
SMS Kraków
4:0
Zatorzanka Zator
23.04.2017
09:00

I liga juniorów (Kraków - mistrzowska)

Gdovia Gdów
2:0
Borek Kraków
22.04.2017
16:00
Prądniczanka Kraków
4:2
Gościbia Sułkowice
22.04.2017
09:00
Górnik Wieliczka
3:1
Kmita Zabierzów
23.04.2017
10:00
Prokocim Kraków
6:0
UKS Sygneczów
23.04.2017
11:00

Makroregionalna Liga Juniorów Młd (gr.D)

Karpaty Krosno
0:1
Korona Kielce
22.04.2017
13:00
AP 21 Kraków
0:1
Motor Lublin
22.04.2017
14:30
Górnik Ł.
1:2
Cracovia Kraków
23.04.2017
14:00
KKP Korona Kielce
1:3
Stal Mielec
23.04.2017
16:00

Małopolska Liga Juniorów Młd (gr. mistrzowska)

Unia Tarnów
2:3
AS Progres Kraków
22.04.2017
10:00
Hutnik Kraków
0:2
Wisła Kraków
22.04.2017
13:00
Sandecja Nowy Sącz
0:1
Wisła II Kraków
22.04.2017
11:00

Małopolska Liga Juniorów Młd (gr. spadkowa I)

SMS Kraków
1:2
Garbarnia Kraków
22.04.2017
10:30
BKS Bochnia
3:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.04.2017
12:30

Małopolska Liga Juniorów Młd (gr. spadkowa II)

Fablok Chrzanów
2:1
Tarnovia Tarnów
22.04.2017
10:00
Progres II
3:2
Profi Zielonki
22.04.2017
13:00
Dalin Myślenice
:
Soła Oświęcim
23.04.2017
12:30

I liga juniorów młodszych (Kraków - mistrzowska)

Kmita Zabierzów
1:5
Jadwiga Kraków
22.04.2017
10:00
AP 21 II Kraków
3:4
Pcimianka
23.04.2017
13:00
Górnik Wieliczka
4:0
Prokocim Kraków
23.04.2017
13:00
Pcimianka
:
Górnik Wieliczka
26.04.2017
17:00
Prądniczanka Kraków
:
Tramwaj Kraków
26.04.2017
16:30

Małopolska Liga Trampkarzy (I)

PUKS Karol Wadowice
1:1
Tarnovia Tarnów
22.04.2017
11:00
Unia Tarnów
0:1
Sandecja Nowy Sącz
22.04.2017
10:00
Krakus Nowa Huta
0:3
Limanovia
22.04.2017
10:00
AS Progres Kraków
3:0
MOSiR Bochnia
22.04.2017
10:00
Dalin Myślenice
0:4
Cracovia Kraków
22.04.2017
10:00
Górnik Libiąż
0:12
Wisła Kraków
22.04.2017
10:00
AP 21 Kraków
3:1
Orzeł Myślenice
23.04.2017
14:30

Małopolska Liga Trampkarzy (II)

Wawel Kraków
0:3 v.o.
Wisła II Kraków
22.04.2017
 
Fablok Chrzanów
1:4
Glinik
22.04.2017
14:00
Cracovia II
0:0
Krakus II Nowa Huta
22.04.2017
11:00
AS Progres II Kraków
:
Pcimianka Pcim
23.04.2017
13:00

Małopolska Liga Młodzików

Dunajec Nowy Sącz
3:1
Tarnovia Tarnów
22.04.2017
14:00
Krakus Nowa Huta
0:2
Unia Tarnów
22.04.2017
13:00
MUKS TAP Tarnów
0:5
Wisła Kraków
22.04.2017
10:00
AS Progres Kraków
1:0
Unia ZSS Tarnów
23.04.2017
11:00
Cracovia Kraków
0:2
AP 21 Kraków
23.04.2017
10:00
Pcimianka
1:2
Sandecja Nowy Sącz
23.04.2017
10:00
PUKS Karol Wadowice
:
Wisła Kraków
25.04.2017
17:00
Tarnovia Tarnów
:
Sandecja Nowy Sącz
26.04.2017
16:30
MUKS TAP Tarnów
:
AP 21 Kraków
26.04.2017
18:00

Futsal Ekstraklasa

Euromaster Głogów
3:2
Red Devils Chojnice
22.04.2017
18:00
Gatta Zduńska Wola
4:1
AZS UG Gdańsk
22.04.2017
18:00
AZS UŚ Katowice
6:2
Red Dragons Pniewy
22.04.2017
18:00
Piast Gliwice
6:2
Pogoń 04 Szczecin
22.04.2017
18:00
Clearex Chorzów
3:1
FC Toruń
22.04.2017
18:00
Rekord Bielsko Biała
5:2
MKF Sole Miasto Wieliczka
22.04.2017
18:00

Futsal I Liga, gr. południowa

Orzeł Jelcz-Laskowice
7:2
Futsal Nowiny
22.04.2017
18:00
Berland OSiR Komprachcice
7:3
Heiro Rzeszów
22.04.2017
18:00
Gwiazda Ruda Śląska
4:3
Malwee Łódź
22.04.2017
18:00
KS AZS UMCS Lublin
3:4
Lex Kancelaria Słomniki
22.04.2017
18:00

Ekstraliga Kobiet

Medyk Konin
2:2
Górnik Łęczna
22.04.2017
11:30
SMS Łódź
5:2
Olimpia Szczecin
23.04.2017
11:00
Czarni Sosnowiec
2:2
AZS PWSZ Wałbrzych
23.04.2017
11:00
AZS Wrocław
2:0
Sztorm AWFiS Gdańsk
23.04.2017
11:00
GOSIRki Piaseczno
1:2
Mitech Żywiec
23.04.2017
11:00

I liga Kobiet, gr. południowa

Czwórka Radom
0:1
LKS Goczałkowice Zdrój
22.04.2017
13:00
Rysy Bukowina Tatrzańska
1:0
Resovia Rzeszów
22.04.2017
15:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
1:0
Wanda Nowa Huta
23.04.2017
16:00
Rolnik Głogówek
3:0
Gol Częstochowa
23.04.2017
11:00
ULKS Bogdańczowice
0:2
AZS II Wrocław
23.04.2017
11:00

Krakowska Liga Futsalu (gr. mistrzowska)

Metalodlew
:
Probud
24.04.2017
20:45
Unihut
:
CK Browar
24.04.2017
20:00
Lex Kancelaria Słomniki
:
Antrans Bis
24.04.2017
22:15

Krakowska Liga Futsalu (gr. spadkowa)

Fortuna&Friends
:
Maximus
24.04.2017
18:30
Luk Term
:
Walkover
24.04.2017
19:15
Dream Team Słomniki
:
Vamos
24.04.2017
21:30

Futmal Liga Typera (A)

Przemek Witkowski
5:2
Leszek Ochojna
22.04.2017
 
Michał Bartyzel**
3:4
Eryk Chuchro
22.04.2017
 

Futmal Liga Typera (B)

Marek Matoga
4:2
Damian Kuźma
22.04.2017
 
Bartłomiej Zasadni
4:4
Mateusz Matoga
22.04.2017
 

Futmal Liga Typera (C)

Grażyna Renia Nowak
5:2
Staszek Nowak
22.04.2017
 
Kamil Sikora*
4:0
Kamil Kaczor
22.04.2017
 

Futmal Liga Typera (D)

Konrad Kęcki
4:4
Anna D-Nowak
22.04.2017
 
Maria Lizoń***
3:5
Marcin Nowak
22.04.2017
 

I liga oldbojów (Kraków)

Borek Kraków
1:6
Wisła Kraków
24.04.2017
18:00
Prądniczanka Kraków
2:4
Prokocim Kraków
24.04.2017
18:00
Hutnik Kraków
:
Grębałowianka Kraków
24.04.2017
18:00
przełożony
Cracovia Kraków
4:4
Garbarnia Kraków
24.04.2017
18:30
Clepardia Kraków
0:0
Orzeł Piaski Wielkie
24.04.2017
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Zwierzyniecki Kraków
1:2
Opatkowianka Opatkowice
24.04.2017
18:00
Krakus Swoszowice
3:0
Armatura Kraków
24.04.2017
18:00
Tyniec Kraków
1:2
Strzelcy
24.04.2017
18:00
Victoria Kobierzyn
2:4
Dąbski
24.04.2017
18:00
Wieczysta Kraków
0:3
Wanda Kraków
24.04.2017
18:00

Amp Futbol Ekstraklasa

GKS Góra
1:0
Kuloodporni Bielsko-Biała
22.04.2017
11:15
Husaria Kraków
2:0
Gloria Varsovia
22.04.2017
12:15
Anpfif Hoffenheim
0:2
Kuloodporni Bielsko-Biała
22.04.2017
14:00
GKS Góra
3:2
Husaria Kraków
22.04.2017
15:30
Anpfif Hoffenheim
0:3
Gloria Varsovia
22.04.2017
16:30
Husaria Kraków
0:0
Kuloodporni Bielsko-Biała
23.04.2017
09:00
GKS Góra
0:0
Anpfif Hoffenheim
23.04.2017
10:00
Kuloodporni Bielsko-Biała
0:0
Gloria Varsovia
23.04.2017
11:30
Anpfif Hoffenheim
0:1
Husaria Kraków
23.04.2017
13:00
GKS Góra
1:2
Gloria Varsovia
23.04.2017
14:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny