facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Skawina z Pucharem Starosty! (video/foto)

Skawina z Pucharem Starosty! (video/foto)

W środę 14 czerwca na obiektach Zieleńczanki Zielonki odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego.

 

 

W imprezie orgaznizowanej przez ZSP Giebułtów wystąpić miało 8 drużyn. Ostatecznie na placu boju pojawiły się 4 zespoły. Na temat idei turnieju, bardzo obszernego wywiadu udzielił nam jeden z organizatorów Tomasz Dudek. W wywiadzie wspomniał min. o popularyzacji sportu młodzieżowego oraz o problemach z dostępem do zaplecza, gdzie młodzież mogłaby uprawiać sport. Mecze początkowo rozgrywane były na bocznym boisku Zieleńczanki. Na dwa ostatnie spotkania drużyny przeniosły się na główną murawę klubu.

Rozgrywki prowadzono systemem ligowym. Pojedynki trwały po 30 minut. Najlepsi w całej imprezie okazali się piłkarze z Skawiny. Najlepsi byli nie tylko najlepsi w defensywie, ale również w ataku. Układ sił w tabeli wyklarował się już po pierwszej kolejce. Skawinianie ograli Liceum Ogólnokształcące z Piekar 2:0, a czernichowianie byli lepsi od Zespołu Szkół Podstawowych w Giebułtowie (2:1). Co ciekawe, w drugiej serii gier przewodzący tabeli skawinianie i czernichowianie solidarnie zremisowali i dzięki temu losy mistrzostwa ważyły się w ostatniej kolejce. Pojedynek ZSTE Skawina z ZSRCKU Czernichów urósł do rangi hitu turnieju. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną 2:0 podpiecznych trenera Łukasza Krupnika i już przed ostatnim akcentem turnieju (mecz Piekar z Giebułtowem) mogli oni świętować końcowy triumf. Wspomniany, ostatni mecz turnieju pomiędzy ze względu na porażkę giebułtowian w bezpośrednim pojedynku z Czernichowem toczył się już tylko trzecie miejsce w tabeli. Zespół Tomasza Dudka po zaciętym boju zgarnął ostatecznie pełną pulę gwarantując sobie ostatnie miejsce na podium. Wszystkie mecze toczone były w przyjaznej sportowej atmosferze, więc sędziujący zawody Dariusz Szustowicz i Piotr Koźmiński nie mieli tego dnia wiele pracy.

Po zakończeniu rozgrywek, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym piłkarzem zawodów wybrano Pawła Gołębia z Giebułtowa. Królem strzelców został Daniel Guguła z triumfatora ZSTE Skawina. Z tej drużyny wywiódł się także najlepszy golkiper - Tomasz Guguła, który w całym turnieju przepuścił ledwie jedną bramkę. Nagroda dla najbardzej zaawansowanego technicznie piłkarza trafiła w ręce Szymona Babiucha z LO Piekary. Pamiątkowe statuetki wręczał były reprezentant Polski - Piotr Brożek. Wyróżnienie otrzymał też nie biorący udziału w rozgrywkach uczeń ZSP Giebułtów Roman Postoiko, który niedawno zdobył brązowy medal w mistrzostwa świata juniorów w kickboxingu, a obecnie swoje umiejętności szlifuje w sekcji bokserskiej SMOK działającej przy TS Wisła Kraków Trenuj Sporty Walki.

Przez cały czas trwania turnieju młodzi piłkarze mogli korzystać z przygotowanego dla nich grilla, oraz nieograniczonej ilość wody, który w ten upalny dzień cieszyła się dużym powodzeniem. Organizatorzy oraz klub Zieleńczanka (który udostępnił obiekty), spisali się na medal. Pozostaje zatem mieć nadzieje, że impreza ta na stałe wpisze w kalendarze małopolskich rozgrywek. Oby w III edycji turnieju na placu gry pojawiły się wszystkie zaproszone drużyny. Ci którzy nie dotarli mogą tylko żałować. 

Wyniki:
ZSTE Skawina – LO Piekary 2:0
ZSP Giebułtów – ZSRCKU Czernichów 1:2
ZSTE Skawina – ZSP Giebułtów 1:1
LO Piekary – ZSRCKU Czernichów 0:0
ZSTE Skawina – ZSRCKU Czernichów 2:0
LO Piekary – ZSP Giebułtów 1:2

1.  ZSTE Skawina 3  7 5:1
2.  ZSRCKU Czernichów 3  4 2:3
3.  ZSP Giebułtów 3  4 4:4
4.  LO Piekary 3  1 1:4


Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Paweł Gołąb (ZSP Giebułtów)
Król strzelców: Daniel Guguła (ZSTE Skawina)
Najlepszy obrońca: Damian Kowalik (ZSRCKU Czernichów)
Najlepszy bramkarz: Tomasz Guguła (ZSTE Skawina)
Najlepszy zawodnik zaawansowany technicznie: Szymon Babiuch (LO Piekary)


LO Piekary: Cyryl Mikuliński, Tomasz Pacyga, Michał Pikusa, Karol Chojecki, Szymon Kinel, Maciej Cisak, Karol Rogoziński, Bartłomiej Kalata, Szymon Babiuch, Dariusz Kania, Mateusz Spisak, Wojciech Piotrowski, Michał Ziarko, Patryk Bęben. Trener: Rafał Mucha
Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie: Tomasz Gugała, Paweł Sosin, Tomasz Pyka, Dariusz Tonder, Bartłomiej Nowak, Kamil Brania, Adrian Meres, Bartłomiej Żurek, Patryk Kowalówka, Daniel Gugała, Kamil Grzesiak, Piotr Fuss, Dawid Piszczek, Kamil Wołczyk. Trener: Łukasz Krupnik
ZSRCKU Czernichów: Łukasz Gala, Kamil Zabagło, Damian Kowalik, Kamil Zając, Daniel Filipak, Mateusz Czechowicz, Jurii Syczow, Mariusz Galos, Kamil Rybarczyk, Karol Kumala, Adrain Kudelski, Antoni Siodłak. Trener: Kamil Szewczyk.
ZSP Giebułtów: Sebastian Imiołek, Patryk Imiołek, Mariusz Biesiada, Bartosz Bogucka, Konrad Kaczmarczyk, Dawid Klimkowski, Przemysław Seroczyk, Jakub Ziętara, Kamil Nizioł, Jakub Pluciński, Arkadiusz Jarosz, Dawid Kwapisiewicz, Bartosz Gut. Trener: Tomasz Dudek


Wywiad z organizatorem Tomaszem DudkiemRelacja filmowa z przebiegu całego turnieju

Źródło: Dariusz Grochal (tekst, foto); Wojciech Tracz (video)

Dodano: 2016-09-14 20:24:20


Galeria zdjęć

 

Turniej szkół 

Komentarze