facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Gracze Wisły i Cracovii powołani do kadr narodowych

Gracze Wisły i Cracovii powołani do kadr narodowych

Aż siedmiu zawodników z krakowskich klubów dostało powołanie do reprezentacji narodowych. Na zgrupowanie kadry młodzieżowej, prowadzonej przez Marcina Dornę, pojadą Paweł Jaroszyński, Krzysztof Piątek (obaj Cracovia) oraz Alan Uryga (Wisła). Młodzi Polacy zmierzą się 15 listopada towarzysko z Niemcami.

Prócz spotkania z naszymi zachodnimi sąsiadami młodzieżówka miała 10 listopada rywalizować z Macedonią. Mecz miał się odbyć na stadionie Cracovii, ale rywale kilka dni temu zrezygnowali z przyjazdu do Polski. Jak się okazało do pierwszej drużyny Macedonii powołanie otrzymało aż ośmiu graczy, którzy zwykli grać z kadrze młodzieżowej, co najprawdopodobniej było przyczyną odwołania potyczki.
 
Z kolei do dorosłej reprezentacji Polski powołanie otrzymali Krzysztof Mączyński z Wisły i Damian Dąbrowski z Cracovii. Podopieczni Adam Nawałki zagrają o punkty w eliminacjach mistrzostw świata z Rumunią i towarzysko ze Słowenią, do której został wyselekcjonowany prawy obrońca Białej Gwiazdy - Boban Jović. Do tego Węgry będzie reprezentował inny defensor Wisły, Richard Guzmics. Madziary zagrają z Maltą i Szwecją.
 

 

 

Źródło: pzpn.pl / własne / jd

Dodano: 2016-11-03 16:05:39


Zobacz też: Ekstraklasa

Wisła Kraków  Cracovia Kraków  Ekstaklasa 

Komentarze