facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

IX Memoriał Michał Bobera i Michała Jeziora (video/foto)

IX Memoriał Michał Bobera i Michała Jeziora (video/foto)

Już po raz dziewiąty przy ul. Ptaszyckiego w Krakowie rozegrany został Memoriał ku uczczenia pamięci, dwóch tragicznie zmarłych, młodych piłkarzy Hutnika. Od tragicznej nocy minęło już prawie 10 lat, ale pamięć o Michałach, nie umarła.

 

 

Co roku, nie tylko rodzina i przyjaciele, ale również piłkarskie środowisko, oddaje cześć zmarłym,  uczestnicząc w halowym turnieju piłki nożnej. Rozegrany w minioną niedzielę turniej jak zawsze, był w pełni profesjonalnie zorganizowaną imprezą. Organizatorzy zadbali o wszystko co niezbędne.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup, zmierzyli się ze sobą w finale.  W obu grupach rywalizacja była niezwykle zacięta.

W grupie A, Hutnik zwycięstwo zapewnił sobie dosłownie w ostatnich sekundach, kiedy to padł gol na wagę zwycięstwa nad krakowską Garbarnią. Z bardzo słabej strony zaprezentował się za to SMS Kraków, który przegrał wszystkie swoje mecze.

W grupie B niepodzielnie rządziła Wisła. Młodzi piłkarze Białej Gwiazdy, jako jedyny zespół w turnieju, nie stracili bramki. Wisła zdominowała tą grupę, ale pozostałe 3 zespoły, prezentowały niemal równorzędny poziom. Najlepiej o tym świadczy fakt, że podczas ustalania tabeli końcowej, trzecie miejsce przypadło drużynie Krakusa, dzięki temu, że w meczu z Progresem (zakończonym remisem 1:1), jako pierwsza zdobyła bramkę.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych, nastąpiła chwila przerwy w trakcie której piłkarze mogli posilić się obiadem, nie zabrakło także poczęstunku, dla zaproszonych na turniej gości. Pierwszy mecz o miejsca, był jednostronnym pojedynkiem w którym Progres bez trudu rozgromił najsłabszą drużynę tego turnieju, ekipę SMS Kraków. Znacznie bardziej zacięty był mecz o V miejsce w którym o zwycięstwie, znów zadecydowała „zasada pierwszej bramki”.  Najwięcej emocji wzbudziły rzecz jasna pojedynki o miejsca na podium. W pierwszym z nich, jednobramkowe zwycięstwo nad gośćmi ze Śląska odniosła Garbarnia. Zwycięską bramkę dla Brązowych, wykorzystując błąd bramkarza zdobył Jawor.

W finale Wiśle przyszło zmierzyć się z drużyną Hutnika. Mimo ambitnej walki, podopieczni Marka Bojko, nie zdołali zatrzymać idących przez turniej jak burza zawodników Wisły i zwycięska statuetka trafiła do drużyny Białej Gwiazdy.

Po zakończeniu turnieju przed rozdaniem nagród, tradycyjną minuta ciszy, uczczono pamięć tragicznie zmarłych Michała Baobera i Michała Jeziora. Później była ceremonia wręczenie, pucharów, nagród, dyplomów a na koniec wszystkie drużyny ustawiły się do pamiątkowych zdjęć.

Już po zakończeniu rozgrywek, odwiedzone zostały groby, Bobika i Jezika, którzy są żywi w naszej pamięci i na pewno oglądali halową rywalizację z sektora niebo.


Grupa A

Hutnik – SMS 5:1
Garbarnia – Cracovia 1:0
Hutnik – Cracovia 2:1
Garbarnia – SMS 3:1
Cracovia – SMS 8:0
Hutnik – Garbarnia 4:3

1. Hutnik Nowa Huta 3 9 11:5
2. Garbarnia Kraków 3 6 7:5
3. Cracovia Kraków 3 3 9:3
4. MKS SMS Kraków 3 0 2:16

Grupa B

Krakus – Progres 1:1
Wisła – GKS Katowice 3:0
Krakus – Wisła 0:0
Progres –GKS Katowice 1:1
Progres – Wisła 0:3
Krakus – GKS Katowice 0:2

1. Wisła Kraków 3 7 6:0
2. GKS Katowice 3 4 3:4
3. Krakus Nowa Huta 3 3 1:3
4. AS Progrs Kraków 3 3 2:5


FAZA FINAŁOWA

O MIEJSCE VII
AS PROGRES Kraków - MKS SMS Kraków 5:1 (4:1)

O MIEJSCE V
CRACOVIA - KRAKUS Nowa Huta 1:1 (0:0)

O MIEJSCE III
GARBARNIA – GKS „GieKSa” Katowice 1:0 (1:0)

FINAŁ
WISŁA Kraków - HUTNIK Nowa Huta 2:0 (1:0)

Krakus: Witwicki, Pol, Kiczorowski, Szafraniec, Zborowski, Łazarczyk, Jurek, Wacławik, Kołodziej, Nowak, Pomykacz, Żak, Bartoszek
AS Progres: Dykas, Linca, Sikora, Hajduk, Pietrzyk, Chmielowski, Stec, Jaszczak, Romuzga,Bereta, Radwanek, Bogusławski
GKS: Zemanek, Fościak, Starczewski, Wycisk, Wietek, Miśta, Nowak, Szojda, Król, Szewczyk, Wasik
Wisła: Polak, Chorążka, Porębski, Świątko, Pandyra, Kociołek, Skórski, Handzik, Rak, Purcha, Kowalski, Tracz, Peterka, Skrzypniak
SMS: Jewuła, Matejków, Piwowar, Grabowski, Zabzdyr, Kosowski, Gądek, Galon, Ptaszyński, Augustyn, Wiernek, Putek, Skwarko, Kołpak
Cracovia: Sendorek, Burliga, Żaba, Dukała, Zaucha, Pituła, Supryn, Malinowski, Janecki, Morawski, Sroka, Buraczek, Czerlunczakiewicz, Zięba
Hutnik: Leszczyński, Kędziora, Antolak, Serafin, Kruczek, Lejda, Wiatr, Wiśniewski, Słuszniak, Dymek, Dudek Tokarz, Kaczor
Garbarnia: Wiewióra, Mrozowski, Jawor, Witaszyk, Kowalski, Pyś, Pachel, Kowalski, Żmuda, Antkiewicz, Strzeboński, Kloc, Lechowicz, Kołton


Kolejność końcowa:

1.    Wisła Kraków
2.    Hutnik Nowa Huta
3.    Garbarnia Kraków
4.    GKS Katowice
5.    Cracovia Kraków
6.    Krakus Nowa Huta
7.    AS Progres
8.    SMS Kraków

Najlepsi zawodnicy turnieju:

Najlepszy zawodnik: Damian Serafin (Hutnik)
Najlepszy bramkarz: Kacper Polak (Wisła)
Najlepszy strzelec: Przemysław Porębski (Wisła)

Najlepszy zawodnik zespołu:

AS PROGRES: Łukasz Sikora
CRACOVIA:  Karol Buraczek
GARBARNIA: Adam Jawor
HUTNIK: Łukasz Kędziora
KRAKUS: Karol Łazarczyk
KATOWICE: Gabriel Nowak




Fotografia ślubna Kraków

Źródło: tekst/foto: Dariusz Grochal, video: Wojciech Tracz

Dodano: 2017-01-30 11:23:49


Galeria zdjęć

 

Memoriał Jeziora i Bobera 

Komentarze


III liga, gr. IV

Motor Lublin
3:2
Podhale Nowy Targ
25.05.2019
17:00
Stal Kraśnik
1:0
Wólczanka Wólka Pełkińska
25.05.2019
17:00
Podlasie Biała Podlaska
2:1
Spartakus Daleszyce
25.05.2019
17:00
Wisła Sandomierz
1:1
Stal Rzeszów
25.05.2019
17:00
Wisła Puławy
0:0
Soła Oświęcim
26.05.2019
17:00
Czarni Połaniec
:
Avia Świdnik
28.05.2019
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
0:3
MKS Trzebinia
25.05.2019
11:00
Unia Oświęcim
3:2
Dalin Myślenice
25.05.2019
18:00
Beskid Andrychów
1:0
KS Olkusz
25.05.2019
18:00
Pcimianka Pcim
3:0
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
26.05.2019
16:30
Górnik Wieliczka
2:2
Słomniczanka Słomniki
26.05.2019
18:00
Górnik Wieliczka
:
KS Olkusz
29.05.2019
18:00
Jutrzenka Giebułtów
:
Orzeł Piaski Wielkie
29.05.2019
18:00
Wiślanka Grabie
:
Kaszowianka Kaszów
29.05.2019
18:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
4:1
LKS Szaflary
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
1:1
Poprad Muszyna
25.05.2019
15:00
Sandecja II Nowy Sącz
2:2
Limanovia Limanowa
25.05.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
4:1
Dunajec Zakliczyn
25.05.2019
17:00
Unia Tarnów
1:1
GKS Drwinia
25.05.2019
17:00
Lubań Maniowy
1:2
Okocimski Brzesko
26.05.2019
12:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Prądniczanka Kraków
3:2
Spójnia Osiek
25.05.2019
17:00
Pogoń Miechów
4:1
Prądnik Sułoszowa
25.05.2019
17:00
Piliczanka Pilica
2:1
Przemsza Klucze
26.05.2019
11:00
Orzeł Iwanowice
0:3
LOT Balice
26.05.2019
11:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
0:3
Skawinka Skawina
25.05.2019
11:00
Nadwiślan Kraków
0:3
Hutnik II Kraków
25.05.2019
17:30
Piast Wołowice
0:4
Wieczysta Kraków
26.05.2019
16:00
Garbarnia II Kraków
1:1
Błękitni Modlnica
26.05.2019
15:00
Świt Krzeszowice
2:3
Wiślanie II Jaśkowice
26.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Targowianka Targowisko
0:2
Orzeł Myślenice
26.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zatorzanka Zator
3:5
KS Chełmek
25.05.2019
17:00
Arka Babice
0:2
Brzezina Osiek
25.05.2019
17:00
LKS Rajsko
2:1
Kalwarianka Kalwaria Z.
25.05.2019
18:00
Niwa Nowa Wieś
2:1
Nadwiślanin Gromiec
26.05.2019
14:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Rylovia Rylowa
25.05.2019
17:00
Olimpia Kąty
:
Jadowniczanka Jadowniki
25.05.2019
16:00
LKS Gnojnik
:
Arkadia Olszyny
25.05.2019
18:00
Olimpia B.
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
LKS Gnojnik
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
Sokół Maszkienice
:
Orzeł Dębno
26.05.2019
16:00
Strażak Mokrzyska
1:1
Radłovia Radłów
26.05.2019
17:00
Naprzód Sobolów
:
Tarnavia
26.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Metal Tarnów
:
Wola Radłowska
25.05.2019
17:00
Polan Żabno
4:2
KS US Śmigno
25.05.2019
18:00
LUKS Skrzyszów
:
Pogórze
25.05.2019
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:1
Ciężkowianka Ciężkowice
25.05.2019
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
5:4
Tuchovia Tuchów
26.05.2019
17:00
Olimpia Wojnicz
1:1
Wisła Szczucin
26.05.2019
17:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
2:1
Orzeł Wojnarowa
25.05.2019
17:00
Gród Podegrodzie
11:0
Ogniwo Piwniczna Zdrój
25.05.2019
15:00
Jarmuta
4:0
LKS Łużna
25.05.2019
18:00
Zalesianka
5:3
Laskovia
25.05.2019
17:00
Huragan Waksmund
0:1
Sokół Stary Sącz
26.05.2019
16:00
Skalnik Kamionka Wielka
0:2
Poprad Rytro
26.05.2019
18:00

Klasa A (Kraków I)

Orzeł Bębło
3:1
Szreniawa Koszyce
26.05.2019
17:00
Jastrzębiec Książ Wielki
8:0
Kapitol Racławice
26.05.2019
17:00

Klasa A (Kraków II)

Górzanka Nawojowa Góra
0:8
Liszczanka Liszki
26.05.2019
17:00
JKS Zelków
5:1
Wisła Czernichów
26.05.2019
16:00

Klasa A (Kraków III)

Tramwaj Kraków
1:4
Radziszowianka II
25.05.2019
17:30
Strzelcy Kraków
3:3
Zwierzyniecki Kraków
26.05.2019
17:00
Gajowianka Gaj
2:1
Wawel Kraków
26.05.2019
18:00
Bieżanowianka Kraków
3:2
Podgórze Kraków
26.05.2019
17:00
Krakus Swoszowice
0:1
Płomień Kostrze
26.05.2019
17:00
Krakus Swoszowice
:
Wanda Nowa Huta
29.05.2019
18:00

Klasa A (Myślenice)

Jordan Sum Zakliczyn
2:1
LKS Rudnik
25.05.2019
17:00
Topór Tenczyn
:
Rokita Kornatka
29.05.2019
18:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:3
Promień Przeginia
25.05.2019
17:00
Unia Jaroszowiec
2:3
Bolesław Bukowno
25.05.2019
17:30
Leśnik Gorenice
4:1
Trzy Korony Żarnowiec
26.05.2019
17:30
Strażak Przybysławice
4:0
Pilica Wierbka
26.05.2019
17:00
Legion Bydlin
1:0
Hetman Dłużec
26.05.2019
17:00
Spartak Charsznica
2:0
Błysk Zederman
26.05.2019
11:00
Wielmożanka Wielmoża
1:7
Olimpia Łobzów
26.05.2019
11:00
Orzeł K.
2:7
Centuria Chechło
26.05.2019
13:00

Klasa A (Chrzanów)

Błyskawica Myślachowice
3:0
Tęcza Tenczynek
25.05.2019
17:00
UKS Dulowa
2:3
Ciężkowianka Jaworzno
26.05.2019
17:00
Wisła Jankowice
4:3
MKS Libiąż
26.05.2019
16:00
Victoria Zalas
:
Wolanka Wola Filipowska
29.05.2019
17:30

Klasa B (Kraków I)

Płomień Kościelec
10:1
LKS Polanowice
26.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków II)

Tyniec Kraków
4:1
Gwiazda Ściejowice
26.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków III)

Bronowicki/Bratniak Kraków
:
Kabel
25.05.2019
15:30
Prądniczanka II Kraków
8:1
Clepardia II Kraków
26.05.2019
13:00
Błękitni II Modlnica
9:0
Albertus Kraków
26.05.2019
18:00

Klasa B (Kraków IV)

Rzozovia Rzozów
4:0
Pychowianka Kraków
25.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
3:0 v.o.
Przemsza II Klucze
25.05.2019
17:00
Przebój II Wolbrom
4:1
Pilica Wierbka
26.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Cobra Wężerów
0:2
Zryw Przesławice
25.05.2019
12:00
Czapla Czaple Male
5:4
Northstar Miechów
26.05.2019
11:00
Victoria Smroków
1:3
Dłubnia Trzyciąż
26.05.2019
11:00
Trzy Buki Wierzchowisko
3:3
Strumyk Zarzecze
26.05.2019
11:00
Błyskawica Kolbark
1:3
Sokół Gołaczewy
26.05.2019
15:00
Błękitni Falniów
3:2
Nidzica Słaboszów
26.05.2019
16:00

Centralna Liga Juniorów

Elana Toruń
0:1
Legia Warszawa
25.05.2019
17:00
Jagiellonia
3:0
Motor Lublin
25.05.2019
13:30
Zagłębie Lubin
1:0
Pogoń Szczecin
25.05.2019
13:15
Arka G.
3:0
Wisła Kraków
25.05.2019
15:30
GKS Bełchatów
2:3
Escola Varsovia Warszawa
25.05.2019
14:30
Cracovia Kraków
1:2
Lech Poznań
26.05.2019
13:00
Ruch Chorzów
1:3
Śląsk Wrocław
26.05.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Stal Mielec
2:1
Wisła Kraków
25.05.2019
11:00
Cracovia Kraków
3:2
Resovia Rzeszów
25.05.2019
15:30
BKS Lublin
0:0
Korona Kielce
25.05.2019
15:00
Podgórze Kraków
4:1
Motor Lublin
25.05.2019
15:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

Resovia Rzeszów
0:2
Wisła Kraków
25.05.2019
12:30
TOP 54 Biała Podlaska
3:0
KKP Korona
25.05.2019
12:00
AP 21 Kraków
3:0
Motor Lublin
25.05.2019
17:00
Górnik Ł.
3:1
Cracovia Kraków
26.05.2019
13:00

Makroregionalna Liga Juniorów (gr.D)

Stal Rzeszów
3:0
Orlęta R.P.
25.05.2019
12:00
Chełmianka Chełm
0:1
Garbarnia Kraków
25.05.2019
17:00
Orlęta K.
1:6
Resovia Rzeszów
26.05.2019
16:00
Hutnik Kraków
:
Star
26.05.2019
18:00

Małopolska Liga Juniorów

Sokół Słopnice
1:2
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
2:3
Limanovia Limanowa
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
2:4
Profi Zielonki
26.05.2019
10:00
Dalin Myślenice
1:4
Podhale Nowy Targ
26.05.2019
10:00
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
28.05.2019
18:30
Zatorzanka Zator
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
29.05.2019
18:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4:2
Garbarnia Kraków
25.05.2019
10:00
Soła Oświęcim
2:6
Dąb P.
26.05.2019
12:00
Pcimianka
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
29.05.2019
18:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
29.05.2019
15:30

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Limanovia Limanowa
0:4
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
14:00
Sandecja II Nowy Sącz
12:1
Dalin Myślenice
25.05.2019
14:00
Unia Oświęcim
:
Dunajec Nowy Sącz
29.05.2019
17:30
MUKS TAP Tarnów
:
Podhale Nowy Targ
29.05.2019
17:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
7:0
Unia Tarnów
25.05.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
3:0
Glinik
25.05.2019
11:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
28.05.2019
18:30
AS Progres Kraków
:
Unia Oświęcim
29.05.2019
17:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Limanovia
1:4
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
25.05.2019
10:00
Soła
0:8
MKS Trzebinia
25.05.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
2:2
Górnik Łęczna
25.05.2019
12:00
Czarni Sosnowiec
4:0
GKS Katowice
25.05.2019
13:00
AZS PSW Biała Podlaska
3:2
AZS Wrocław
26.05.2019
11:00
Olimpia Szczecin
10:0
Polonia Poznań
26.05.2019
16:00
Medyk Konin
3:2
AZS PWSZ Wałbrzych
26.05.2019
17:00
Mitech Żywiec
1:2
AZS UJ Kraków
26.05.2019
14:00

I liga kobiet (południe)

ROW Rybnik
2:2
Czwórka Radom
25.05.2019
16:00
Rekord Bielsko Biała
2:1
Resovia Rzeszów
25.05.2019
16:00
Tarnovia Tarnów
1:2
Wanda Nowa Huta
26.05.2019
15:00
Rolnik Głogówek
7:3
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
26.05.2019
12:00
ISD-AJD Częstochowa
0:0
Rysy Bukowina Tatrzańska
26.05.2019
11:00
Respekt Myślenice
1:1
Sokół Kolbuszowa Dolna
26.05.2019
16:00

II liga małopolska kobiet

Łysica Bodzentyn
0:0
GKS Majdan Sieniawski
25.05.2019
11:00
Sparta Daleszyce
2:1
Potok Sitno
25.05.2019
11:00
Prądniczanka Kraków
4:1
UKS Staszkówka Jelna
25.05.2019
11:00
Resovia II Rzeszów
4:2
Starówka Nowy Sącz
26.05.2019
14:00
Naprzód Sobolów
:
KSP Kielce
29.05.2019
17:30

III liga małopolska kobiet

Prądniczanka II Kraków
:
Tuchovia Tuchów
25.05.2019
14:00
Pogorzanka Pogorzyce
1:4
Bronowianka Kraków
25.05.2019
14:00
Podgórze Kraków
4:0
FSA Kraków
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
6:1
Rysy II Bukowina Tatrzańska
26.05.2019
14:00

IV liga małopolska kobiet (zachód)

Victoria Gaj
:
Queens Witanowice
25.05.2019
 
Burza Roczyny
2:4
Wisła Brzeźnica
25.05.2019
 
Jedynka Krzeszowice
:
Victoria Zalas
25.05.2019
 

IV liga małopolska kobiet (wschód)

Dąb Zabierzów Bocheński
:
Zielonka Wrząsowice
25.05.2019
 
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Tarnovia II
25.05.2019
 
Nieszkowianka Nieszkowice
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
25.05.2019
 
Uran Łukowica
:
Piast Łapanów
25.05.2019
 

I liga oldbojów (Kraków)

Wisła Kraków
:
Prądniczanka Kraków
27.05.2019
19:00
Dąbski
:
Garbarnia Kraków
27.05.2019
18:00
Hutnik Kraków
:
Wanda Kraków
27.05.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Cracovia Kraków
27.05.2019
18:00
Grębałowianka Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
27.05.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
:
Wieczysta Kraków
27.05.2019
18:00
Clepardia Kraków
:
Prokocim Kraków
27.05.2019
18:00
Strzelcy
:
Tyniec Kraków
27.05.2019
18:00
Krakus Swoszowice
:
Zwierzyniecki Kraków
27.05.2019
18:00
Armatura Kraków
:
Borek Kraków
27.05.2019
18:00