Wisła triumfuje w Gliwicach! (video/foto)

Zaplanowany na sobotni wieczór mecz Piasta Gliwice z Wisłą Kraków nabrał dodatkowego smaczku dzięki decyzji władz śląskiego klubu, którzy zmienili trenera – Radoslava Latala zastąpił Dariusz Wdowczyk. Szkoleniowiec, który jeszcze kilkanaście tygodni temu zasiadał na ławce Białej Gwiazdy. Obecny coach krakowian Kiko Ramirez wystawił przeciwko gliwiczanom zwycięski skład z meczu z Jagiellonią Białystok.

Pierwsza połowa miała dwa oblicza. Pierwsza jej część to wyrównana gra, z delikatnym wskazaniem na gospodarzy. Oni to bowiem przeprowadzili kilka akcji, które mogły zakończyć się zagrożeniem pod bramkę gości. W 5 minucie strzał głową oddał Tomasz Mokwa, ale Łukasz Załuska nie dał się zaskoczyć. W 24 minucie sprzed pola karnego uderzał sprzed pola karnego Stojan Vranjes, ale piłka nie trafiła do celu. Wiślacy odgryźli się w drugiej części pierwszej połowy. W 26 minucie Marcin Pietrowski źle obliczył wysokość lotu piłki, przejął ją Paweł Brożek i jedynie ofiarna interwencja Jakuba Szmatuły uchroniła gospodarzy przed utratą gola. Golkiper Piasta po raz kolejny wystąpił w roli głównej w 32 minucie spotkania. Dwójkowa akcja Rafała Boguskiego z Tomaszem Cywką zakończyła się uderzeniem tego drugiego, ale wspomniany Szmatuła znów był lepszy. Wisła w końcówce pierwszej połowy ewidentnie nie miała szczęścia. Gdy bowiem piłka minęła już nawet bramkarza Piasta po strzale Pola Lloncha, odbijała się od poprzeczki i wychodziła w pole gry. Po 45 minutach w Gliwicach było zatem 0:0.

Drugą odsłonę meczu mocnym uderzeniem zaczęli gospodarze. W 50 minucie Michał Papadopulos uderzył na bramkę Wisły, jednak strzał został pewnie wybroniony przez Załuskę. Wisła odpowiedziała akcją w 52 minucie. Petar Brlek dostał piłkę w polu karnym ale w ostatniej chwili powstrzymał go jeden z obrońców Piasta. W 65 minucie szkoleniowiec Wisły dokonał podwójnej zmiany – za Brożka i Boguskiego pojawili się na boisku Zdenek Ondrasek i Hugo Videmont. I to była niezwykle trafna decyzja hiszpańskiego trenera, bowiem to czeski napastnik dał swojej drużynie prowadzenie. Piłkę w pole karne podał Maciej Sadlok, a Ondrasek wpakował ją do siatki Piasta. Pod bramką Wisły zakotłowało się dwukrotnie w 78 minucie – najpierw Gerard Badia uderzył ponad bramką Załuski, a chwilę później to bramkarz Wisły w ostatniej chwili zabrał piłkę spod nóg Papadopulosa. Badia zrehabilitował się w 81 minucie, gdy dostał piłkę w polu karnym i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. Wisła nie odpuszczała i po kilkudziesięciu sekundach znów mogła prowadzić, ale najpierw Ondrasek, a później Brlek nie byli w stanie wpakować jej do bramki Piasta. Goście wywalczyli tylko rzut rożny, po którym znów groźnie uderzał Ondrasek, lecz minimalnie nad poprzeczką. Krakowianie grali jednak do końca i przyniosło to efekt w 92 minucie. Videmont dośrodkował piłkę w pole karne, tam wyskoczył do niej Brlek i strzałem głową wpakował piłkę do bramki Szmatuły.

Wisła pojechała pierwszy raz na wyjazd nowym autokarem (pisaliśmy o tym TUTAJ) i wygrywa pierwszy wyjazdowy mecz od października, gdy pokonała w Płocku swoją imienniczkę, zresztą również po golu w samej końcówce spotkania. Piast notuje szóstą porażkę z rzędu i przed Dariuszem Wdowczykiem dużo nieprzespanych nocy. Podbudowani zwycięstwem wiślacy kolejny mecz rozegrają również na wyjeździ. W przyszłą niedzielę stoczą bój z mistrzem Polski Legią Warszawa na jej stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:2 (0:0)
Gerard Badia 81 - Zdenek Ondrasek 69, Petar Brlek 90+2

Piast: Jakub Szmatuła – Uros Korun, Marcin Pietrowski, Hebert, Tomasz Mokwa, Gerard Badja, Stojan Vranjes (75 Aleksandar Sedlar), Radosław Murawski (76 Sasa Zivec), Łukasz Masłowski (55 Lukas Cmelik), Patrik Mraz, Michal Papadopulos
Wisła: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Krzysztof Mączyński, Pol Llonch – Rafał Boguski (65 Hugo Videmont), Petar Brlek, Patryk Małecki (80 Mateusz Zachara) – Paweł Brożek (65 Zdenek Ondrasek)

Dodano: 2017-03-04 22:51:54