facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo!

Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo!

Wiara w siebie to pierwszy krok do zwycięstwa. Te słowa przyświecały trzem drużynom z naszego regionu, które na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci mierzyły się z drużyną warszawskiej Legii.

 

 

Podgórze Kraków, Wawel Kraków i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Trzy drużyny, trzy różne historie, to samo województwo i mentalność niepokonanych. W historii polskiej piłki te trzy drużyny są jedynymi, które nie zaznały goryczy porażki meczach z Legią Warszawa. 

Pojedynki Podgórza z warszawianami to lata przedwojenne. W 1934 roku odbyły się dwa spotkania między tymi zespołami. W Warszawie padł remis 2:2, zaś w Krakowie Podgórze wygrało 2:0.
Cztery mecze w latach 1952 - 1953 rozegrał z Legią krakowski Wawel. W dwóch z nich krakowianie okazali się lepsi, wygrywając 2:1 i 3:1, zaś dwa pozostałe zakończyły się remisami - 1:1 i 0:0. 
Również do czterech pojedynków sprowadza się najnowsza rywalizacja małopolsko - warszawska, w której klub z naszego regionu jest dotychczas niepokonany. Grający od dwóch sezonów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Bruk-Bet Termalica Nieciecza dotychczas nie doznał porażki z legionistami. W debiutanckim meczu niecieczanie zremisowali w stolicy 1:1. Kolejne dwa mecze rozgrywane były w Niecieczy i zakończyły się zwycięstwami gospodarzy odpowiedno 3:0 i 2:1. W rozegranym przed dwoma tygodniami ostatnim meczu tych zespołów, ponownie padł remis 1:1. 

W niedzielę naprzeciw drużyny Legii Warszawa stanie kolejny małopolski klub - Wisła Kraków. Biała Gwiazda poznała już smak wszystkich możliwych wyników - smakując goryczy porażki, czując niedosyt remisu i delektując się chwałą zwycięstwa. Pod Wawelem wszyscy liczą, że w niedzielny wieczór Biała Gwiazda pójdzie w ślady Podgórza, Wawelu i Termaliki i nie da się pokonać podopiecznym Jacka Magiery. 


Dodano: 2017-03-11 04:13:31


Zobacz też: Ekstraklasa

Wisła Kraków  Wawel Kraków  Podgórze Kraków  Bruk-Bet Termalica Nieciecza 

Komentarze