Super zmiennicy!

Z czyśćca do nieba, z nieba do piekła, z piekła do nieba - taką drogę przeszli w piątkowy wieczór piłkarze Białej Gwiazdy. Mecz Wisły Kraków z Wisłą Płock był bojem o sześć punktów, bowiem obydwie drużyny walczą o miejsce w czołowej ósemce. Zwycięzca tego meczu będzie już bardzo, bardzo blisko od zapewnienia sobie gry w grupie mistrzowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego gruzińskiego uderzenia. Skrzydłowy gości Giorgi Merebaszwili kapitalnie uderzył z dystansu, ale piłkę lecącą w okienko bramki wypiąstkował Łukasz Załuska. Gospodarze odpowiedzili kilka minut później zabójczą kontrą. Piłkę w środku pola odzyskał Pol Llonch, zagrał do Pawła Brożka, ten podał do Rafała Boguskiego, a skrzydłowy Wisły wyłożył ją jak na patelni zamykającemu akcję Petarowi Brlekowi, który wpakował ją do bramki Seweryna Kiełpina. W 24 minucie 1:0. Niewiele ponad kwadrans później, goście mieli rzut wolny, piłkę dośrodkował aktywny dotąd Dominik Furman, Siergiej Kriwiec przepchnął Załuskę delikatnie, lecz w granicy dopuszczalnej przez przepisy i umieścił piłkę w siatce. W 41 minucie 1:1. Na tym się mogło jednak nie skończyć, bo uskrzydleni zdobyciem gola goście poszli za ciosem, i najpierw Merebaszwili, a chwilę później Kriwiec mogli pokusić się o kolejne bramki. Nie zrobili tego jednak i pierwsza odsłona meczu zakończyła się remisem.
W drugiej połowie wiślacy nie mieli pomysłu na wiślaków. Ani jedni, ani drudzy. Do czasu jednak. Najpierw wiślacy, ci z Krakowa, mieli rzut wolny, Krzysztof Mączyński dośrodkował w pole karne, świetnym uderzeniem głową popisał się Arkadiusz Głowacki i tylko ofiarna interwencja Kiełpina uratowała płockich wislaków przed utratą gola. Skoro udało się gola nie stracić, goście postanowili coś ustrzelić. Mateusz Piątkowski wygrał pojedynek przed polem karnym gospodarzy z Ivane Gonzalezem, przepchnął także Głowackiego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 72 minucie 1:2. Trener Kiko Ramirez kilka minut wcześniej wpuścił na boisko Semira Stilicia, niebawem w miejsce Brożka wszedł Mateusz Zachara, a następnie za kontuzjowanego Tomasza Cywkę pojawił się Jakub Bartosz. I to właśnie rezerwowe trio odwróciło losy tego meczu. Najpier Stilić popisał się fantastycznym uderzeniem z boku pola karnego. Wprawdzie miało to być dośrodkowanie, jak przyznał Bośniak w pomeczowej wypowiedzi, jednak było ono tak precyzyjne, że piłka bezpośrednio wpadła do siatki mimo rozpaczliwej interwencji Kiełpina. W 84 minucie 2:2. 120 sekund później Zachara dostrzegł na prawej stronie Bartosza, Bartosz dostrzegł, że jest sam przed Kiełpinem i między jego nogami posłał piłkę tak, że bramkarz Wisły Płock mógł ją dostrzec dopiero w siatce. W 86 minucie 3:2. W ostatnich minutach ani jedna, ani druga Wisła nie zdobyła gola i wiślackie derby zakończyły się jednobramkowym zwycięstwem krakowian.
Dzięki zwycięstwu nad Wisłą Płock i porażce Bruk-Betu Termaliki Nieciecza ze Śląskiem Wrocław, Wisła Kraków awansowała na 6 miejsce w tabeli, gromadząc 37 punktów. O kolejne powalczą po przerwie na mecz reprezentacji, a ich przeciwnikiem będzie rozpędzony na wiosnę poznański Lech.

Wisła Kraków – Wisła Płock 3:2 (1:1)
Brlek 24', Stilić  84', Bartosz 86' - Kriwiec 41', Piątkowski 72'

Żółte kartki: Llonch, Mączyński, Brożek, Cywka, Gonzalez, Stilić (Wisła K.), Furman, Reca (Wisła P.)
Wisła Kraków: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka (83 min – Jakub Bartosz), Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński, Pol Llonch (68 min – Semir Stilić), Petar Brlek, Hugo Videmont – Paweł Brożek (78 min – Mateusz Zachara).
Wisła Płock:  Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk (89 min – Damian Piotrowski), Przemysław Szymiński, Damian Byrtek, Patryk Stępiński – Piotr Wlazło (67 min – Arkadiusz Reca), Maksymilian Rogalski, Dominik Furman, Siergiej Kriwiec (75 min – Dimityr Ilijew), Giorgi Merebaszwili – Mateusz Piątkowski.

Źródło: Grzegorz Saj

Dodano: 2017-03-18 09:09:54