facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wystartowała Akademia Młodego Trenera

Wystartowała Akademia Młodego Trenera

Akademia Młodego Trenera - wolontaryjny projekt stworzony przez fundację Keepers Foundation, który ma na celu pomoc młodym ludziom planującym zdobycie zawodu trenera gromadzi wokół siebie coraz więcej osób i instytucji chcących zaangażować się w jego rozwój. W miniony poniedziałek odbyły się pierwsze robocze warsztaty w jego ramach.
 
Dzięki chęci takiej pomocy pierwsze zajęcia AMT odbyły się w salach wspierającej projekt Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Szablowskiego w Krakowie, a wśród prelegentów, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami znaleźli się Robert Czopek, trener Dalinu Myślenice a także lekarz medycyny sportowej i ortopeda Michał Starmach oraz Michał Tarniowy z Health Sport Management. Dzięki nim młodzi kursanci mieli okazję dowiedzieć się wiele o urazach, o budowie kostnej i mięśniowej, o organizacji akademii piłkarskich, o zawodowej ścieżce trenera, o rzutach rożnych w defensywie i w atakowaniu. - To była spora dawka wiedzy, a w kolejne poniedziałki będzie jej jeszcze więcej - zapewnia Marek Dragosz, pomysłodawca projektu. - Cieszę się ogromnie, że wokół projektu pojawiają się nowe podmioty i nowi ludzie. Dziękuję im serdecznie. To bardzo fajne bo wierzę, że dzięki temu uda nam się zbudować fajny projekt. Na przykład HSM dał nam świetną wiadomość - na najlepszego z młodych kandydatów na trenerów czeka płatny staż i w dalszej perspektywie praca. Grupa rośnie ale ciągle mamy wolne miejsca więc zapraszamy każdego chętnego.
 
Przypomnijmy - w każdy poniedziałek słuchacze Akademii Młodego Trenera biorą udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów pracujących na co dzień z zespołami różnych klas rozgrywkowych i grup wiekowych z terenu województwa małopolskiego. W zamian za to przyszli trenerzy przez minimum 2 godziny tygodniowo będą pracować wolontaryjne na rzecz wybranego przez siebie klubu lub akademii piłkarskiej w Krakowie lub okolicach.
 
Sponsorem Akademii Młodego Trenera jest Introinstal a opieką medialną otoczył ją Futbol-Małopolska i TVP3 Kraków. Patronami merytorycznymi są Health Sport Management oraz wydawnictwo Asystent Trenera przy wsparciu Nice Polska.
 

 

 

Źródło: md

Dodano: 2017-03-22 09:46:45


Galeria zdjęć

 

AMT  Akademia Młodego Trenera 

Komentarze