facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Regulamin Futmal Ligi Typera - Wiosna 2017

1. LEGENDA
 
ORGANIZATOR - redakcja Futbol-Małopolska
ROZGRYWKA - liga typera organizowana przez Futbol-Małopolska
ZDARZENIE - spotkanie piłkarskie wyznaczone przez ORGANIZATORA
ZDARZENIE REZERWOWE - spotkanie piłkarskie, które brane jest pod uwagę w przypadku, gdy jedno ze ZDARZEŃ nie odbędzie się (odwołany mecz, brak gości, gospodarzy, etc).
KOLEJKA/RUNDA - zestaw par UCZESTNIKÓW w ramach danego weekendu w ramach danej ligi/grupy
MECZ - rywalizacja dwóch UCZESTNIKÓW w ramach danej KOLEJKI
PRZECIWNIK - rywal UCZESTNIKA 
ROZSTRZYGNIĘCIE - wytypowanie rozstrzygnięcia ZDARZENIA (np. 1 - zwycięstwo gospodarzy, 2 - zwycięstwo gości, X - remis)
PUDŁO - wytypowanie wyniku ZDARZENIA nie spełniającego kryterium ROZSTRZYGNIĘCIE.
GOL - wytypowanie prawidłowo 1 ROZSTRZYGNIĘCIA ZDARZENIA.
 
2. WSTĘP
 
a) UCZESTNIKIEM zabawy polegającej na typowaniu wyników meczów piłkarskich jest każdy, kto w wyznaczonym przez organizatora terminie zgłosi swój akces w formie przez organizatora przedstawionej
b) Uczestnictwo w rozgrywce „Futmal Ligi Typera” oznacza zgodę uczestnika na publikowanie na stronach serwisu internetowego Futbol-Małopolska (futmal.pl) oraz na profilu Facebook: Futbol-Małopolska oraz Futmal Premium swojego imienia i nazwiska (nazwy użytkownika) używanego w portalu społecznościowym Facebook.
c) Uczestnictwo w ROZGRYWCE jest dobrowolne i całkowicie bezpłatne. Każdy UCZESTNIK bez żadnych konsekwencji (poza brakiem możliwości kontynuowania zabawy) i w każdej chwili może zrezygnować z udziału W ROZGRYWCE. 
 
3. ROZGRYWKA
 
a) rozgrywki podzielone są na KOLEJKI (faza grupowa) i RUNDY (faza pucharowa)
b) w każdej KOLEJCE, każdy UCZESTNIK rywalizuje z innym PRZECIWNIKIEM (innym uczestnikiem), rywalizacja zwana w dalszej części regulaminu MECZ
c) w MECZU udział bierze dwóch UCZESTNIKÓW, każdy z nich ma za zadanie wytypować ROZSTRZYGNIĘCIE nie więcej niż dziesięciu ZDARZEŃ spośród wyznaczonych przez ORGANIZATORA przed każdą KOLEJKĄ/RUNDĄ
d) za zwycięstwo w MECZU w fazie grupowej, UCZESTNIK wygrany otrzymuje do tabeli 3 punkty oraz ilość zdobytych i straconych GOLI, które (punkty i bramki) sumowane są w każdej KOLEJCE tworząc tabelę; za remis otrzymuje 1 punkt, a za porażkę 0 punktów. Za zwycięstwo w DWUMECZU w fazie pucharowej, UCZESTNIK wygrany uzyskuje awans do następnej RUNDY.
f) o kolejności w tabeli w pierwszym rzędzie deycyduje ilość zdobytych przez UCZESTNIKA punktów; przy równej ilości punktów o kolejności decydują kolejno:
  1) bilans zdobytych punktów w meczu bezpośrednim / meczach bezpośrednich (mała tabela) pomiędzy zainteresowanymi UCZESTNIKAMI, przy dalszej równości
  2) bilans GOLI w meczu bezpośrednim / meczach bezpośrednich (mała tabela) pomiędzy zainteresowanymi UCZESTNIKAMI, przy dalszej równości
  3) ogólny bilans bramkowy z wszystkich rozegranych MECZÓW, przy dalszej równości
  4) większa ilość zdobytych GOLI w tabeli, przy dalszej równości
  5) MECZ barażowy w formie ustalonej przez organizatora
g) MECZE rozgrywane są w systemie "mecz i rewanż" (u siebie i na wyjeździe) za wyjątkiem meczu finałowego (jeden MECZ)
h) w fazie pucharowej, awans do kolejnej rundy uzyskuje ten UCZESTNIK, który w dwumeczu z danym PRZECIWNIKIEM zdobędzie więcej punktów. W przypadku równej ilości punktów w dwumeczu pomiędzy UCZESTNIKAMI, o awansie zadecyduje większa ilość goli zdobytych na wyjeździe, przy dalszej równości, w meczu rewanżowym zarządzona zostanie dogrywka. W dogrywce, awans uzyska ten UCZESTNIK, który zdobędzie więcej goli korzystając ze ZDARZEŃ REZERWOWYCH wytypowanych w MECZU rewanżowym. W dogrywce brany pod uwagę będzie mecz nr 7 z listy obu UCZESTNIKÓW. Jeśli to nie przyniesie rozstrzygnięcia, brane pod uwagę będą mecze nr 8, itd. Dwumecz barażowy wygrywa ten, kto WYGRA dogrywkę (w dogrywce nie mają znaczenia gole zdobyte na wyjeździe). W przypadku, gdy np gracz A skorzysta z meczu nr. 7 już wcześniej (bo nie odbędzie się któryś z meczów z listy głównej, wówczas w dogrywce bierzemy pod uwagę w pierwszej kolejności mecz nr. 8 gracza A i mecz nr 7 gracza B (potem mecze nr. 9 i 8, 10 i 9). Gdy i dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia, baraże zostaną rozstrzygnięte w dodatkowej rundzie, która odbędzie się w późniejszym terminie. 
 
5. TYPOWANIE
 
a) każdy UCZESTNIK zobowiązany jest swoje typy zgłosić w formie komentarza w poście/wiadomości przynależnym danej lidze/grupie, w której UCZESTNIK bierze udział (np. post: FLT, grupa 4 - typowanie; UCZESTNICY tej ligi podają typy w komentarzu do tego posta, typy podane gdzie indziej zostaną uznane za nieważne)
b) UCZESTNIK ma obowiązek zgłosić typy w jednym komentarzu grupowo (dziesięć typów w jednym komentarzu, który można edytować dowolną ilość razy najpóźniej w przeddzień danej kolejki do g.23:59, edytowane po tym terminie komentarze z typami będą w komplecie - wszystkie dziesięć - uznane za nieważne nawet jeśli wytypowane ZDARZENIA jeszcze się nie rozpoczęły)
c) każdy UCZESTNIK w ramach swojego MECZU zobowiązany jest do wytypowania 10 lub mniej ZDARZEŃ; w przypadku wytypowania większej ilości niż 10 ZDARZEŃ, za ważne uznaje się pierwsze 10 ZDARZEŃ z regulaminowo wyznaczonymi typami, wg kolejności podanej w komentarzu.
d) spośród dziecięciu wytypowanych przez UCZESTNIKA ZDARZEŃ pierwsze sześć bierze udział w grze w danej kolejce, a pozostałe cztery stanowią listę ZDARZEŃ REZERWOWYCH. 
e) w przypadku, gdy z jakiegokolwiek powodu, do końca danej kolejki, nie będzie znany końcowy wynik jednego lub więcej z sześciu wytypowanych przez UCZESTNIKA ZDARZEŃ głównych, w jego miejsce do gry włączane są ZDARZENIA REZERWOWE według kolejności zgłoszenia (najpierw mecz nr.7, potem 8 itd) 
 
Przykład:
1. Juvenia - Górnik / typ 1
2. Sparta - Wilga / typ X
3. Hutnik - Wisła / typ 2
4. Gród - Batory / 2
5. Nadwiślan - Limanovia / typ X
6. Halniak - Tramwaj / typ X 
 
7. Stal - Widzew / typ X (ZDARZENIE REZERWOWE)
8. Motor - Cracovia / typ 1 (ZDARZENIE REZERWOWE)
9. Jutrzenka - Garbarnia / typ X (ZDARZENIE REZERWOWE)
10. Polonia - Wierna / typ 2 (ZDARZENIE REZERWOWE)
 
Mecz nr 1 - odwołany, w jego miejsce wstawiany jest mecz nr 7
Mecz nr 1 i 4 odwołane, w jego miejsce wstawiany jest mecz nr 7 i 8, itd
 
 
f) UCZESTNIK, który w trakcie fazy grupowej zaniecha typowania w danej kolejce, otrzymuje ostrzeżenie w formie "żółtej kartki". Otrzymanie dwóch "żółtych kartek" eliminuje UCZESTNIKA z dalszego uczestnictwa w FLT ("czerwona kartka"). Jeśli po ostatniej kolejce fazy grupowej, miejsce premiowane awansem do baraży lub fazy pucharowej zajmie UCZESTNIK z "czerwoną kartką", jego miejsce zajmie kolejny nie ukarany "czerwoną kartką" UCZESTNIK z danej grupy. Jeśli ten zabieg nie wyłoni niezdyskwalifikowanego UCZESTNIKA uprawnionego do awansu, awans uzyska UCZESTNIK ZDYSKWALIFIKOWANY bez prawa do typowania w fazie pucharowej. UWAGA: W miejsce zdyskwalifikowanego UCZESTNIKA, ORGANIZATOR zastrzega sobie prawo do  uzupełnienia stawki UCZESTNIKÓW o nowego gracza, który dokończy sezon startując z dorobkiem punktowym i bramkowym, jaki wypracował zdyskwalifikowany uczestnik. Zabieg ten ORGANIZATOR ma prawo zastosować najpóźniej do 4.kolejki fazy grupowej. UWAGA: UCZESTNIK zdyskwalifikowany nadal bierze udział w MECZACH ale nie ma możliwości typowania. W praktyce, w FLT nie ma walkowerów! UCZESTNIK zdyskwalifikowany zdobywa w MECZU tyle samo punktów i goli do tabeli co UCZESTNIK grający ale błędnie typujący wszystkie ZDARZENIA.
 
Przykład:
UCZESTNIK A vs UCZESTNIK B (zdyskwalifikowany)
 
UCZESTNIK A trafia 0 (zero) typów, UCZESTNIK B także 0 (zero) bo nie ma prawa typowania. MECZ kończy się zatem 0:0 i podziałem punktów.
 
f1) "Żółte kartki" po zakończeniu fazy grupowej zostają anulowane. Dotyczy to UCZESTNIKÓW nie zdyskwalifikowanych (mających jedną żółtą kartkę na koncie). W fazie pucharowej ostrzeżeń w postaci "żółtych kartek" nie stosuje się.
 
g) UCZESTNIK w ramach MECZU za każde wytypowane ROZSTRZYGNIĘCIE otrzymuje GOLA (1 GOL to 1 prawidłowo wytypowane ROZSTRZYGNIĘCIE)
 
Przykład:
MECZ: UCZESTNIK A vs UCZESTNIK B -:- (-:-)
 
UCZESTNIK A
1. Juvenia - Górnik / typ 1; wynik 2:1 (TRAFIONY)
2. Sparta - Wilga / typ X; wynik 0:0 (TRAFIONY)
3. Hutnik - Wisła / typ 2; wynik 3:3 (PUDŁO)
4. Gród - Batory / typ 2; wynik 0:1 (TRAFIONY)
5. Nadwiślan - Limanovia / typ X; wynik 0:0 (TRAFIONY)
6. Halniak - Tramwaj / typ X; wynik 4:4 (TRAFIONY)
 
PODSUMOWANIE:
TRAFIONE - 5 (5 goli)
PUDŁA - 1 (0 goli)
-----
WYNIK: 5 gole
 
UCZESTNIK B
1. Stal - Widzew / typ X, wynik 0:0 (TRAFIONY)
2. Motor - Cracovia / typ 1, nie odbył się (ODWOŁANY)
3. Jutrzenka - Garbarnia / typ X, wynik 0:1 (PUDŁO)
4. Polonia - Wierna / typ 2, 1:1 (PUDŁO)
5. Wanda - Warta / typ 1, 2:1 (TRAFIONY)
6. Sosnowianka - Wiślanie / typ 2, 0:1 (TRAFIONY)
 
7. Rybitwy - Dąbski / typ 2, 0:1 (TRAFIONY) - mecz rezerwowy za mecz nr 2 (odwołany)
 
PODSUMOWANIE:
ROZSTRZYGNIĘCIA - 4 (4 gole)
PUDŁA - 2 (0 goli)
-----
WYNIK: 4 gole
 
MECZ: UCZESTNIK A vs UCZESTNIK B 5:4
 
Do tabeli:
UCZESTNIK A  / 1 mecz; 3 punkty; 5-3 bramki
UCZESTNIK B / 1 mecz; 0 punktów; 3-5 bramki
 
 
h) zabronione jest wytypowanie zbieżnego rozstrzygnięcia w jakimkolwiek ZDARZENIU które wytypowane zostało już przez PRZECIWNIKA w ramach danego MECZU. Jeśli rywal wytypuje w danym meczu rozstrzygnięcie 1 lub 1X, możesz postawić jedynie 2.
i) UCZESTNIK typuje dokładne rozstrzygnięcie dowolnych dziesięciu ZDARZEŃ, różnych od PRZECIWNIKA, choć każdy UCZESTNIK ma prawo do wytypowania tych samych ZDARZEŃ co przeciwnik z zastrzeżeniem  sytuacji opisanej w pkt 5h.
 
Przykład:
 
UCZESTNIK A (typowanie 12.11.2015, g.23:24)
1. Juvenia - Górnik / typ 1 (OK)
2. Sparta - Wilga / typ X (OK)
3. Hutnik - Wisła / typ 2 (OK)
4. Gród - Batory / typ 2 (OK)
5. Nadwiślan - Limanovia / typ X (OK)
6. Halniak - Tramwaj / typ X (OK)
 
UCZESTNIK B (typowanie 12.11.2015, g.23:45)
1. Juvenia - Górnik / typ 1 (BŁĄD, pierwszy zdublowany mecz)
2. Sparta - Wilga / typ 2 (OK)
3. Hutnik - Wisła / typ 2 (BŁĄD, drugi zdublowany mecz)
4. Gród - Batory / typ 2 (BŁĄD, trzeci zdublowany mecz)
5. Sosnowianka - Wiślanie / typ 1 (OK)
6. Wanda - Warta / typ 2 (OK)
 
Jeśli UCZESTNIK B (typował później niż UCZESTNIK A) zdubluje jedno ze ZDARZEŃ razem z rozstrzygnięciem to bez względu na wynik ZDARZENIA, typ uznaje się za nieważny bez możliwości zastąpienia go ZDARZENIEM REZERWOWYM. 

UWAGA: Rozstrzygnięcie 1 i 1X oraz 2 i X2 uznaje się za zdublowane! 
 
j) zabronione jest typowanie rozstrzygnięć z tzw podpórkami (TYP 1X lub X2 - zabroniony, TYP 1 lub TYP X lub TYP 2 dozwolony), z wyjątkiem UCZESTNIKA ROZSTAWIONEGO.
k) UCZESTNIK mianowany jako ROZSTAWIONY PIERWSZEGO, DRUGIEGO LUB TRZECIEGO STOPNIA zyskuje w fazie grupowej sezonu wiosna 2017 Futmal Ligi Typera następujące przywileje: 
- ROZSTAWIONY TRZECIEGO STOPNIA (***) - UCZESTNIK, który ma prawo wytypowania dwóch ZDARZEŃ z tzw. podpórką w każdym MECZU w fazie grupowej, ćwierćfinale oraz półfinale Futmal Ligi Typera - wiosna 2017.
- ROZSTAWIONY DRUGIEGO STOPNIA (**) - UCZESTNIK, który ma prawo wytypowania jednego ZDARZENIA z tzw. podpórką w każdym w fazie grupowej, ćwierćfinale oraz półfinale Futmal Ligi Typera - wiosna 2017. 
- ROZSTAWIONY PIERWSZEGO STOPNIA (*) - UCZESTNIK, który ma prawo wytypowania jednego ZDARZENIA z tzw. podpórką w każdym MECZU DOMOWYM w fazie grupowej, ćwierćfinale oraz półfinale Futmal Ligi Typera - wiosna 2017.

Lista graczy ROZSTAWIONYCH TRZECIEGO STOPNIA (o ile zgłoszą się do rozgrywek): Maria Lizoń
Lista graczy ROZSTAWIONYCH DRUGIEGO (o ile zgłoszą się do rozgrywek): Michał Bartyzel
Lista graczy ROZSTAWIONYCH PIERWSZEGO STOPNIA (o ile zgłoszą się do rozgrywek): Kamil Sikora.

l)
każda KOLEJKA/RUNDA rozgrywana jest w terminach wyznaczonych przez ORGANIZATORA
m) typowanie ZDARZEŃ odbywa się w nieprzekraczalnym terminie (przeddzień kolejki do g.23:59) wyznaczonym przez ORGANIZATORA; 
   - wszystkie typy zgłoszone przez UCZESTNIKA w terminie późniejszym niż podany w pkt 5l i 5m) będą uznane za nieważne i oznaczać będą wytypowanie 0 (zero) ZDARZEŃ w danym MECZU
   - wytypowanie spotkania nie spełniającego kryterium ZDARZENIA (np mecz spoza listy meczów wyznaczonych do typowania lub meczu już rozpoczętego bądź rozegranego) zostanie uznane za nieważne (brak możliwości skorzystania ze ZDARZEŃ REZERWOWYCH, ważne będą tylko wytypowane zgodnie z regulaminem ZDARZENIA)
   - wszelkie zmiany w typowanych ZDARZENIACH należy wprowadzić poprzez edycję komentarza, w którym UCZESTNIK zgłosił swoje typy w nieprzekraczalnym terminie (przeddzień kolejki g.23:59)
n) za wynik ZDARZENIA uznaje się rezultat wytypowanego spotkania uzyskany na boisku; nie uwzględnia ew. weryfikacji (zmiany wyniku lub uznania wyniku za walkower po jego zakończeniu)
o) forma prezentowania typów:
 
Nr porządkowy, kto z kim (liga), rozstrzygnięcie
1. Lyon - PSG 2 (zwycięstwo PSG nawet gdyby okazało się że PSG pełnił rolę gospodarza, TYP 1 oznacza zwycięstwo drużyny, która na LIŚCIE DO TYPOWANIA zapisana jest jako pierwsza, TYP 2 wygrana drużyny zapisanej w ZDARZENIU jako druga, TYP X - remis)
p) UCZESTNIK pełniący w danym meczu fazy grupowej lub pucharowej rolę gospodarza, ma prawo pierwszeństwa w typowaniu przez 18 godzin od daty opublikowania przez organizatora zdarzeń do typowania. Oznacza to, że PRZECIWNIK musi dostosować typy do gospodarza nawet jeśli typował wcześniej od niego. Po upływie wspomnianych 18 godzin, gospodarz oraz PRZECIWNIK typują na standardowych zasadach: ten kto typuje drugi, musi dostosować typy do gracza typującego wcześniej.
 
6. AWANSE/SPADKI
 
Awanse i spadki w sezonie wiosna 2017 w FLT.
 
a) UCZESTNIK (nie zdyskwalifikowany) który zajmie na koniec fazy grupowej 1.i 2.miejsce w tabeli każdej grupy zapewni sobie awans do 1/4 finału FLT, z wyjatkiem sytuacji opisanych w pkt 5f Regulaminu.
 
b) Zestaw par fazy pucharowej będzie ustalany wg poniższego klucza:


1/4 finału
mecz nr 1: 2B vs 1A

mecz nr 2: 2D vs 1C
mecz nr 3: 2A vs 1B
mecz nr 4: 2C vs 1D

1/2 finału
mecz nr 5:  zwycięzca meczu nr 1 i nr 2

mecz nr 6: zwycięzca meczu nr 3 i nr 4

finał
mecz nr 7: zwycięzca meczu nr 5 i nr 6


c) ORGANIZATOR, w razie potrzeby zastrzega sobie prawo do zarządzenia meczu/meczów o 3, 5, 7 itd miejsce.
 
7. Sytuacje nie opisane w niniejszym regulaminie rozstrzyga ORGANIZATOR.
 
------ 
 
REGULAMIN - ŚCIĄGA:
- typujemy w formie ligi, uczestnicy podzieleni są na grupy i grają ze sobą pojedynki/mecze w ramach danej ligi (mecz i rewanż), awans do fazy pucharowej uzyskują UCZESTNICY z miejsc 1 i 2. 
- po zakończeniu fazy grupowej, gramy fazę pucharową (mecz i rewanż, z wyjątkiem finału)
- typujemy 10 różnych ZDARZEŃ (1 lub X lub 2), wyjątek UCZESTNICY ROZSTAWIENI, pkt 5k Regulaminu
- pierwsze 6 ZDARZEŃ bierze udział w grze
- pozostałe 4 ZDARZENIA pełnią rolę rezerwowych
- można typować te same ZDARZENIA co PRZECIWNIK ale nie wolno typować takich samych rozstrzygnięć w ani jednym ZDARZENIU (jeśli Twój rywal wytypował wcześniej od Ciebie - patrz data i godzina publikacji/ostatniej edycji komentarza - Ty musisz dostosować typy do typów rywala)
- jeśli UCZESTNIK ROZSTAWIONY wytypował ZDARZENIE A jako 1X, PRZECIWNIK chcąc typować to samo ZDARZENIE, może postawić jedynie 2
- typujemy tylko w formie komentarza w postach/wiadomościach do tego wyznaczonych
- typujemy w jednym komentarzu; 10 typów w jednym komentarzu, ew. zmiany tylko poprzez edycję komentarza; edytowanie komentarza dozwolone najpóźniej w przeddzień kolejki do g.23:59
- wytypujesz prawidłowo wyniki 3 ZDARZEŃ, Twój przeciwnik trafi 2 ZDARZENIA - wygrywasz mecz 3:2 i wygrywasz MECZ
- uczestnik zdyskwalifikowany bierze udział w grze, w każdym jego MECZU zdobywa 0 GOLI (brak prawa do typowania), aby wygrać z nim MECZ trzeba zdobyć co najmniej 1 GOL w MECZU
- za brak typów w danej kolejce, otrzymujesz żółtą kartkę, dwie żółte kartki oznaczają dyskwalifikację, w fazie pucharowej nie stosuje się żółtych kartek.
 
 

 

 

Źródło: futmal.pl

Dodano: 2017-03-29 13:25:50


Zobacz też: Futmal Liga Typera (A)

FLT 

Komentarze


I liga polska

Wigry Suwałki
:
Puszcza Niepołomice
23.03.2018
17:00
Chrobry Głogów
:
Pogoń Siedlce
23.03.2018
18:30

Klasa A (Wieliczka)

Błękitni Bodzanów
:
Strażak Kokotów
21.03.2018
13:00

Klasa C (Kraków III)

Sankowia Sanka
:
Nadwiślan II Rusocice
21.03.2018
16:00

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Zakliczyn
:
Sandecja Nowy Sącz
21.03.2018
15:30

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D - wiosna)

Stal Mielec
:
Cracovia Kraków
21.03.2018
15:00

Futsal Ekstraklasa

AZS UŚ Katowice
2:5
Gatta Zduńska Wola
19.03.2018
20:05

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny