MLJ: Garbarnia w górę tabeli grupy mistrzowskiej (foto)

Garbarnia Kraków - Limanovia Limanowa 4:1 (1:0)
Apostolski 31, Kołton 47 (k), Ł.Kowalski 66, Obtułowicz 84 - Żurek 62

Sędziowali: Artur Kijak oraz Sławomir Steczko i Marcin Mieszczak.
Garbarnia: Mikołaj Wiewióra - Rafał Witaszyk (87 Jan Jędrzejowski), Mikołaj Pyś, Łukasz Kowalski, Grzegorz Kutrzeba - Patryk Paczka, Bartosz Prochownik (81 Daniel Obtułowicz), Adam Jawor (77 Dawid Pachel), Paweł Kloc (85 Aleksander Strzeboński) - Marcin Kołton (73 Artur Lechowicz), Piotr Apostolski.
Limanovia: Rafał Pietrzak (46 Maciej Kordeczka) - Andrzej Mrożek, Dawid Plata, Adrian Opyd (65 Kacper Pławecki), Rafał Bartosz, Maciej Krzyżak, Piotr Matras, Mateusz Matlęga, Maciej Tarasek, Grzegorz Kłusek (65 Kacper Skrzatek), Bartłomiej Żurek (72 Paweł Matras).

W pierwszym swoim meczu w grupie zespołów walczących o awans do CLJ,  juniorzy Garbarni zmierzyli się na Rydlówce z Limanovią, pewnie zwyciężając 4-1, choć dodajmy wcale nie przyszło im to łatwo. Goście od początku postawili wysoko poprzeczkę i miejscowym wyraźnie gra się nie kleiła, zwłaszcza w pierwszej połowie. W 18 min. po zagraniu Witaszyka Prochownik zakręcił obrońcą w polu karnym lecz uderzył ponad celem. W 20 min.  Apostolski próbował lobować Pietrzaka z podobnym skutkiem, wreszcie  w 31 min. ten ostatni zdobył bramkę po zagraniu Pysia i błędzie obrońców i to w zasadzie wszystko jeśli chodzi o pierwszą polowę meczu.

Po przerwie gra wyraźnie się ożywiła i stała się ciekawsza, na 2-0 w 47 min. podwyższył Kołton, wykorzystując karnego podyktowanego za faul na Paczce. Teraz ataki brązowych były groźniejsze i kolejna bramka wisiała w powietrzu,  po dwie wyborne okazje zmarnowali Apostolski i Jawor i to srodze się zemściło. W 62 min. Kłusek dorzucił piłkę wprost na głowę Żurka i było już tylko 2-1. Na szczęście dla miejscowych Kordeczka w 66 min. sprezentował im bramkę na 3-1. Po wrzutce z wolnego Kołtona, wypuścił łatwą piłkę z rąk wprost pod nogi Kowalskiego, który dopełnił formalności. Wynik meczu ustalił w 83 min. Obtułowicz, który pojawił się na boisku dosłownie dwie minuty wcześniej, kierując piłkę do siatki po zmarnowanej sytuacji Apostolskiego.

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2017-04-10 19:37:15