1LF: Lex Kancelaria jedną nogą w Futsal Ekstraklasie! (foto)

Ostatnie dwa ligowe starcia LEX Kancelarii zapowiadały się jako dwie, trudne wyjazdowe potyczki. Pierwsza z nich miała miejsce wczoraj w Nowinach, gdzie podopieczni Miłosza Kocota grali z miejscowymi zawodnikami. Jadąc na bardzo nieprzyjemny teren pod Kielcami Słomniczanie wiedzieli, że muszą dać z siebie wszystko aby zdobyć trzy punkty i zrobić kolejny bardzo ważny krok w kierunku Futsal Ekstraklasy.

Zawodnicy z pod szyldu LEXA zaczęli bardzo mocno spotkanie. Już w przeciągu pierwszych sześćdziesięciu sekund Adam Przeniosło dwukrotnie uderzył na bramkę rywali zmuszając do interwencji Sebastiana Dobrodzieja. Rywale chcąc pokazać, że grają na własnym terenie odpowiedzieli natychmiastowo minimalnie niecelnym strzałem z lewej strony boiska. W kolejnej akcji uderzał Zacharski ale spokojną interwencją popisał się Zachariasz. W odpowiedzi indywidualną akcję przy linii bocznej przeprowadził Leszczak ale uderzył obok słupka. W ósmej minucie został otwarty wynik meczu. Adam Wędzony podał piłkę do swojego imiennika Przeniosło, ten postanowił uderzyć piłkę w kierunku dalszego słupka a tam akcję domknął Wędzony wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Zawodnicy LEXA od razu poszli za ciosem. Podobiński wykonał bardzo szybki zwód, uderzył w kierunku dalszego słupka zmuszając do interwencji golkipera rywali. Kilkanaście sekund później Leszczak oddał bardzo silny strzał z woleja po rozegranym rzucie rożnym po raz kolejny zatrudniając Dobrodzieja. Rywale nie zamierzali oddawać całkowicie inicjatywy i odgryzali się zaczepnymi akcjami. Jedną z takich prób zatrzymał Nocoń wybijając piłkę z pod nóg Markowicza.  Ten sam zawodnik za chwilę spróbował swoich sił uderzając z ponad piętnastu metrów lecz broniący bramki Zachariasz pewnie złapał piłkę. Dwa ostrzeżenia wykonane przez rywali zadziałały bardzo mobilizująco na słomniczan. Piłkę wywalczył Nocoń, podał do Leszczaka ten popisał się świetnym uderzeniem zdobywając swoją pierwszą bramkę w meczu. Niestety już kilkanaście sekund po rozpoczęciu gry gospodarze zamienili rzut wolny na kontaktową bramkę. Ze stojącej piłki uderzył Zacharski i pokonał bramkarza.  Pięć minut przed końcem połowy podopieczni Miłosza Kocota popełnili piąty faul i musieli grać bardzo uważnie do końca pierwszej części gry. Końcówka tej części spotkania to obustronne próby zdobycia bramki kończone zazwyczaj na obronie przeciwnej drużyny. Najgroźniejszą akcję rywali przerwał Leszczak przecinając podanie futsalistów z Nowin. Do przerwy prowadziliśmy zatem 2:1.

Na drugą część meczu zawodnicy ze Słomnik wyszli niesamowicie zmobilizowani. Trener Miłosz Kocot pobudził swoich zawodników tak bardzo, że Ci w przeciągu pierwszych pięciu minut po przerwie zdobyli trzy bramki w fenomenalnym stylu odskakując rywalom. Połowę zaskakującym strzałem rozpoczął Wędzony. Tą próbę zdołał jeszcze odbić bramkarzy rywali, jednak kilkanaście sekund później musiał już wyciągnąć piłkę z siatki po kolejnym uderzeniu Adama Przeniosło. Nie minęła kolejna minuta a Leszczak podwyższył prowadzenie LEXA na 4:1. Po dwóch szybko zdobytych bramkach zawodnicy ze Słomnik nie osiedli na laurach i dołożyli kolejną bramkę.  Wędzony zdecydował się na uderzenie prawie z połowy boiska. Piłka mimo interwencji bramkarza wpadła do bramki dzięki czemu zespół Lex Kancelarii prowadził w 25 minucie już 5:1.Gospodarze nie byli w stanie oddać celnego strzału na bramkę bronioną przez Zachariasza a Małopolanie atakowali ich bramkę. Swoje szanse mieli Korzeniowski, Przeniosło oraz Leszczak. Jednak ich próby albo mijały światło bramki albo były odbijane przez bramkarza rywali. Dopiero w trzydziestej minucie meczu podopieczni Piotra Lichoty zagrozili bramce gości. Markowicz uderzył minimalnie obok słupka. Rywale na sytuację gospodarzy odpowiedzieli bramką. Adam Wędzony podał do Przeniosło a ten zamienił to podanie na bramkę. Minutę później Marcin Czech nabił obrońcę rywali dzięki czemu przyjezdni prowadzili już 7:1! Przy tak wysokim prowadzeniu trener Kocot mógł pozwolić sobie na wprowadzenie wszystkich rezerwowych. Swoje minuty dostali Filipek, Klim, Porębski. W końcówce zawodnicy gospodarzy mieli swoje najlepsze sytuacje w drugiej połowie, jednak trzema dobrymi obronami na wysokim poziomie popisał się Zachariasz. Ostatnią bramkę spotkania zdobył Sebastian Leszczak ustalając wynik spotkania.