MLJ: Dunajec postraszył przy Rydlówce (foto)

W drugiej kolejce grupy mistrzowskiej MLJ, Garbarnia podejmowała Dunajec Nowy Sącz. Goście od początku ustawili się na grę z kontry i trzeba przyznać, że taka taktyka w pełni się sprawdzała, gospodarze nie mogli poradzić sobie z ich szczelną obroną, a przyjezdni wyprowadzali zabójcze kontry. Po jednej z nich w 14 min Obrzut sprytnie przelobował Mrozowskiego i sensacja wisiała w powietrzu zważywszy, że nie była to ostatnia okazja bramkowa Dunajca,  bo 22 min Jodłowski trafił w poprzeczkę, a na bramkę szarżowali też Prusak i Obrzut. Garbarnia odpowiedziała tylko indywidualną akcją Jawora, który jednak nie opanował piłki w boisku. W 45 min szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, Kołton wrzucił piłkę z rzutu wolnego Paczka trafił w poprzeczkę, a dobitka Kowalskiego znalazła drogę do siatki, bramka do szatni i do przerwy 1-1.

Po zmianie stron gra miejscowych wyraźnie się ożywiła i na efekty nie trzeba było długo czekać, w 52 minucie Pachel zagrał długa piłkę w pole karne Prochownik zgrał do nadbiegającego Kołtona, który nie dał szans Chudemu. W 78 min mogło być 3-1, Paczka zagrał do Prochownika ten objechał bramkarza i z ostrego kąta trafił w słupek, chwilę później w 83 min sam na sam wyszedł ponownie Prochownik, dograł do Obtułowicza który nie trafił w bramkę. Gospodarze mieli w doliczonym czasie gry jeszcze dwie okazje (Obtułowicz i Prochownik), jednak wynik już się nie zmienił.