KO: Hit w Mogilanach zacieśnił tabelę (foto)

W tabeli Klasy Okręgowej (Kraków III) jak zwykle ciasno. W hicie kolejki w Mogilanach, Górnik wygrał skromnie 1:0 i wskoczył na fotel wicelidera. Liczba kandydatów do walki o awans wciąż nie maleje!

W meczu na szczycie Klasy Okręgowej (Kraków III), zajmujące drugą lokatę LKS Mogilany podejmowały sąsiadującego w tabeli o oczko niżej, Górnika Wieliczka. Komplet punktów zainkasowali przyjezdni, którzy w tym dniu po prostu byli lepsi, jak skomentował to ktoś z widowni cytuję: - Oni przynajmniej chcieli grać w piłkę. I ten komentarz trafnie pasuje do poczynań obu drużyn na boisku. Gospodarze owszem starali się i tego nie można im odmówić, jednak przez 90 minut praktycznie nie oddali celnego strzału na bramkę gości, bo trudno o takim mówić w przypadku Frasika w 10 min i Przesławskiego w 18-tej, gdzie piłka ledwie dotoczyła się do bramki. Najlepszą okazję bramkową mieli miejscowi po rzucie rożnym w 26 minucie, gdy stojący trzy metry od bramki Gubała główkował nad poprzeczką. Wcześniej goście stworzyli dwie sytuacje, w 20 minucie po uderzeniu piętą Rembeckiego, Sepioło z trudem wybił piłkę na róg i w 22 minucie już bramkową, gdy Szczepański dośrodkował, a Wołowski z 8 metrów dopełnił formalności. Mimo ambitnych ataków Mogilan, wynik już się nie zmienił, a wręcz odwrotnie, bliższy zdobycia bramki był Górnik, w 72 i 79 minucie dwukrotnie głową uderzał Wołowski, raz trafiając w poprzeczkę, a raz nieznacznie pudłując. Należy jeszcze odnotować ładną interwencję Sepioła po strzale z rzutu wolnego i to w zasadzie wszystko jeśli chodzi o sytuacje bramkowe w tym spotkaniu.