KO: Nadwiślan walczył ale poległ (foto/video)

Zawodnicy Clepardii przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani mając w pamięci porażkę na boisku przeciwnika 1-4. Równo z pierwszym gwizdkiem sędziego podopieczni Krzysztofa Króla agresywnie zaatakowali co jednak nie przełożyło się na klarowne sytuacje bramkowe. Drużyna przyjezdnych spodziewając się naporu gospodarzy mądrze przesuwała się w strefie obronnej i starała się groźnie kontratakować. W 13 minucie meczu zespół Nadwiślanu mógł zdobyć pierwszą bramkę, ale świetną interwencją popisał się Mytych parując groźne uderzenie na rzut rożny. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Kani w dogodnej sytuacji znalazł się Mierzwa, ale nie trafił w piłkę. Clepardia konsekwentnie realizowała swoje założenia i w 22 minucie meczu wyszła na prowadzenie. Z lewej strony boiska dogrywał D.Mączyński a pewnym uderzeniem popisał się Mierzwa zdobywając pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Drużyna Clepardii po strzeleniu gola przycisnęła przeciwnika i w 28 minucie podwyższyła wynik. Strzelcem gola był Kania, który z blisko 35 metrów huknął nie do obrony. Bramka z kategorii stadiony świata. Goście próbowali przełamać blok defensywny Clepardii, a najbliższy temu był Maroń, którego strzał obronił Mytych. Gospodarze nadal przeważali i na minutę przed końcem pierwszej połowy mogli się cieszyć z kolejnego trafienia. Na rajd środkiem boiska zdecydował się Czekaj, który był faulowany tuż przed polem karnym, do piłki jednak doszedł Kania, który pokonał Kusia w sytuacji jeden na jeden.

Po przerwie nadal przeważała Clepardia która kontrolowała losy meczu. Spore ożywienie w szeregach gości wniósł wprowadzony po  przerwie Piskorz, który napsuł sporo krwi defensorom gospodarzy. Kolejne okazje do zdobycia gola jednak miała Clepardia. W 60 minucie meczu groźnie uderzał Mierzwa, ale jego  strzał został zablokowany. Kilka minut później umiejętności Kusia sprawdzali Próchno i Kania lecz bramkarz Nadwiślanu nie dał się zaskoczyć. Swoje okazje miał także Błasiak, ale dwukrotnie brakowało precyzji. Niewykorzystane okazje drużyny gospodarzy zemściły się w 79 minucie meczu kiedy to kontaktową bramkę zdobył Sala. Radość gości nie trwała długo bowiem dwie minuty później drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną za faul na Iglarze ujrzał Kukla.  W 82 minucie meczu popis swoich umiejętności dał ponownie Kuś, który w tylko sobie wiadomy sposób wybronił uderzenie z rzutu wolnego Sieniawskiego. Bramkarz gości był jednak bezradny w 87 minucie meczu kiedy to na listę strzelców wpisał się Maślanka przytomnie zachowując się w zamieszaniu podbramkowym. Ekipa Trenera Piotra Fimy do końca meczu walczyła o zmianę niekorzystnego rezultatu. Doskonałej sytuacji w 85 minucie nie wykorzystał Sala, który przestrzelił z trzech metrów. W 87 minucie meczu gospodarze zdobyli piątą bramkę. Podanie Błasiaka na gola zamienił Mierzwa ustalając tym samym wynik spotkania. Minutę przed końcowym gwizdkiem drużyna gości mogła zmniejszyć rozmiary przegranej ,ale uderzenie Zeszczuka ostemplowało poprzeczkę bramki Mytycha.

Clepardia wygrała pewnie i zasłużenie choć wygrana podopiecznym Krzysztofa Króla nie przyszła łatwo. Drużyna gości przeciwstawiła się na ile mogła gospodarzom, ale nie miała wystarczających argumentów w ofensywie by wywieść choćby 1 punkt z Fieldorfa-Nila.

- Na dzisiejszy mecz wyszliśmy mocno zmotywowani i lekko podrażnieni zeszło tygodniowym remisem.Od początku mieliśmy przewagę na boisku i prowadziliśmy grę co zaowocowało strzeleniem trzech bramek w pierwszej połowie.W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił i nadal dominowaliśmy na boisku. Cieszy wysoka wygrana i dobra gra całego zespołu. Teraz czas na odpoczynek i Święta a od wtorku zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu - tak wydarzenia na boisku podsumował strzelec dwóch bramek Mateusz Mierzwa.