Wisła leje w Lany Poniedziałek (video/foto)

Wielkanocny Poniedziałek był drugim dniem rozgrywania meczów 29 kolejki ekstraklasy. Na stadion krakowskiej Wisły przyjechało lubińskie Zagłębie, z którym krakowianie mieli do wyrównania rachunki z poprzedniego sezonu. Wtedy to bowiem, w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Wisła również mierzyła się z lubinianami i potrzebowała wygranej, żeby awansować do czołowej ósemki. Goście wywieźli jednak wówczas remis i marzenia Białęj Gwiazdy prysły niczym bańka mydlana.

Tym razem to Zagłębie było w gorszym położeniu, bowiem przed pierwszym gwizdkiem sędziego zajmowało 10 miejsce w tabeli. Wiślacy byli w lepszej sytuacji, gdyż dzięki korzystnym wynikom na innych stadionach, mieli już zapewnione miejsce w górnej części tabeli.
Pierwszy kwadrans nie przyniósł zbyt wielu emocji. Poza rzutem rożnym dla Zagłębia nie było sytuacji, które mogły zostać zamienione na gola. Bramka powinna być zdobyta w 19 minucie. Wówczas to akcję Pola Lloncha i Semira Stilicia finalizował Paweł Brożek, ale nie zdołał pokonać Martina Polaczka. Bramkarz Zagłębia był góra również w 28 minucie, gdy Małecki zagrał do Rafała Boguskiego, a ten chciał strzelić gola uderzeniem piętą, co zakończyło się niepowodzeniem, podobnie jak i dobitka, która przeleciała nad poprzeczką. Goście odpowiedzieli akcją z 35 minuty, ale ani Martin Nespor, ani Arkadiusz Woźniak nie byli w stanie posłać futbolówki do bramki Wisły.
Po przerwie jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale ani Tomasz Cywka dla Wisły, ani Filip Starzyński dla Zagłębia nie byli w stanie zdobyć gola. Prawy obrońca Wisły kolejną dobrą akcję przeprowadził w 62 minucie, dograł w pole karne, piłkę głową w poprzeczkę uderzył Stilić, a ze skuteczną dobitką zdążył Małecki i gospodarze objęli prowadzenie. Niewiele brakowało, aby cieszyli się z niego jedynie przez chwilę, bowiem dążące do odrobienia strat Zagłębie miało rzut rożny, po którym jedynie dzięki czujności Załuski na listę strzelców nie wpisał się Łukasz Janoszka. Końcowe minuty spotkania nie przyniosły goli, co sprawiło, że Wisła skromnie, ale zasłużenie wygrała 1:0.

Zwycięstwo z Zagłębiem zapewniło Wiśle 5 miejsce w tabeli przed podziałem punktów. Biała Gwiazda tracie do liderującej obecnie Jagiellonii 12 oczek. Ostatni mecz rundy zasadniczej krakowianie rozegrają w najbliższą sobotę, a ich przeciwnikiem będzie Górnik Łęczna. Początek spotkania o godzinie 18.00 na Arena Lublin.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

Bramka: Patryk Małecki 62'

żółte kartki: Gonzalez, Sadlok, Mączyński – Janoszka

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Mączyński, Llonch – Boguski (85 min – Videmont), Stilić (70 min – Zachara), Małecki – Brożek (76 min – Uryga)

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Tosik, Cotra – Piątek (78 min – Jagiełło), Kubicki – Woźniak, Starzyński, Janoszka (69 min – Vlasko) – Nespor (69 min – Buksa)

Źródło: Grzegorz Saj

Dodano: 2017-04-18 08:46:26