B: Zwycięska inauguracja Górek (foto)

W Poniedziałek Wielkanocny odbył się mecz trzynastej kolejki B-klasy Myślenice gr. I, w którym Górki przed własną publicznością grały z Opatkowianką Opatkowice. Dla gospodarzy było to pierwsze tegoroczne spotkanie ligowe, na które kibice czekali dokładnie 169 dni.

Początek spotkania był zdominowany ..... przez niekorzystną aurę, ponieważ rzęsisty deszcz utrudniał grę obu ekipom. Pierwszą połowę cechował niezwykle wyrównany poziom każdej ze stron. Wynik otwarty został dopiero w 38. minucie, kiedy to pewnym strzałem z rzutu karnego popisał się Krzysztof Łętocha. Do przerwy to gospodarze szczęśliwie prowadzili 1:0.

Na drugą połowę podopieczni trenera Zająca wyszli bardziej zmotywowani, czego dowodem była ofensywna gra w pierwszym kwadransie. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 49. minucie Obierzyński podwyższył na 2:0. Spotkanie do samego końca była niezwykle emocjonujące i stało na wysokim poziomie. Ostateczny rezultat tego pojedynku ustalił Marek Ulman, który pięknym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce.

Zwycięstwo Górek jest piątą wygraną w tym sezonie. Myśleniczanie nie zawiedli licznie zgromadzonej widowni, która jak na B-klasowe spotkanie bardzo dopisała. Dobra, a przede wszystkim konsekwentna gra w każdej formacji przyczyniła się do szczęśliwego, ale w pełni zasłużonego zwycięstwa. Dzięki triumfie nad solidną drużyną z Opatkowic, ekipa z Myślenic wróciła na piąte miejsce w tabeli, przy czym ich strata do wyprzedzających drużyn jest niewielka. Na koniec warto dodać, że wszystkie bramki dla myślenickiej ekipy zdobyli zawodnicy, którzy nieprzerwanie od 2006 roku reprezentują barwy Górek.