KO: Świąteczny podział punktów w Kocmyrzowie (video/foto)

Sobotnie południe okraszone było meczem, w którym zmierzyli się "odwieczni drapieżni rywale": Sokół Kocmyrzów i Orzeł Iwanowice.

Od kilku lat spotkania te wzbudzają zainteresowanie kibiców obu drużyn, są emocjonujące i obfitują w grad bramek - pamiętne 6:5 dla Sokoła (wiosna 2016) oraz 4:3 dla Orła (jesień 2016). Tym razem było inaczej -  świąteczna atmosfera udzieliła się nie tylko kibicom, ale także zawodnikom na murawie, a nawet sędziemu, który mimo, że były ku temu okazje bardzo długo zwlekał z upominaniem zawodników kartonikami.

Pierwsza część meczu nie obfitowała w brawurowe akcje i żadna z drużyn nie miała klarownych sytuacji do pokonania bramkarza swojego rywala. Bardziej aktywną była drużyna gospodarzy, lecz żadna z akcji  nie skończyła się powodzeniem, a i przebieg tej części miał charakter świąteczny.

W drugiej odsłonie w pierwszych minutach zawodnicy gospodarzy pogubili się przed swoją bramką, lecz błędu tego nie wykorzystali przyjezdni. Powoli z biegiem czasu na boisku coś drgnęło i oba zespoły zaczęły dochodzić do sytuacji strzeleckich, lecz bez skutku bramkowego. Bardzo groźną stworzył Sokół kiedy po strzale jednego z zawodników z 10 metrów Kusaka uratowała poprzeczka. Był to impuls do odważniejszych zapędów gospodarzy, ale goście także częściej próbowali przechylić szalę na swoją korzyść. Kiedy z przebiegu meczu wynikało, że bezbramkowy końcowy remis jest kwestią formalną w 78 minucie prawą stroną uciekł obrońcom gości kapitan Sokoła Hałat i tak szczęśliwie dośrodkowywał, że piłka zatrzepotała w siatce bramki zaskoczonego Kusaka i zrobiło się 1:0. Po zdobyciu przez Sokoła bramki mecz się ożywił. W 86 minucie spotkania po faulu Wasia na Świerku 20 metrów od bramki gospodarzy piłkę ustawił sobie Solecki. Po jego strzale piłka przeszła przez dziurawy mur gospodarzy i odbijając się od ręki Wasia trafiła pod nogę Kubiaka, który nie zwykł marnować takich okazji i z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy Bozhoka. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie zakończył się sprawiedliwym dla obu drużyn remisem 1:1.