facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wisła Kraków bez trenera Ramireza!

Wisła Kraków bez trenera Ramireza!

Kiko Ramirez wprowadził Wisłę Kraków do grupy mistrzowskiej polskiej Ekstraklasy. Biała Gwiazda będzie musiała sobie poradzić bez hiszpańskiego trenera.

 

 

Szkoleniowiec nie zasiądzie na trenerskiej ławce w trakcie sobotniego meczu Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok, które zostanie rozegrane w stolicy Podlasia. Jest to pokłosie sytuacji, które miały miejsce w trakcie ostatniego ligowego meczu rozegranego przy Reymonta 22. Wówczas to przeciwnikiem Wisły była Lechia Gdańsk. Meczowi rozgrywanemu o miejsce premiujące występem w europejskich pucharach towarzyszyły liczne kontrowersje sędziowskie. Arbiter tego spotkania, Paweł Gil z Lublina, nie podyktował m.in. rzutu karnego dla Wisły, a wcześniej wyrzucił z boiska obrońcę Wisły Tomasza Cywkę, pokazując mu dwie zółte kartki w ciągu kilku minut. Pod koniec spotkania na trybuny został odesłany również trener krakowian. Na pomeczowej konferencji Kiko Ramirez tak skomentował tę sytuację:
- Było to bardzo intensywne spotkanie, które dużo szkoleniowca kosztuje. Zdjąłem okrycie, rzuciłem nim, i za to arbiter wyrzucił mnie z ławki trenerskiej. Sędzia nic mi nie powiedział. Wcześniej nie dochodziło do takich sytuacji, chwaliłem sędziów. Była reakcja z ławki Patryka Małeckiego, była moja reakcja i skończyło się usunięciem mnie z ławki trenerskiej. 
Decyzję o dyskwalifikacji trenera Ramireza podjęła we środę Komisja Ligi. Absencja szkoleniowca nie będzie jedynym osłabieniem Wisły Kraków. Krakowianie w starciu z Jagiellonią będą musieli sobie też poradzić bez pauzującego za zółte kartki kapitana Arkadiusza Głowackiego.

Dodano: 2017-05-12 20:04:02


Zobacz też: Ekstraklasa - grupa mistrzowska

Wisła Kraków 

Komentarze