E: Daleka wyprawa bez punktów

Wyruszając w daleką podróż do Białegostoku, zawodnicy Wisły zamierzali postawić tamtejszej Jagiellonii trudne warunki. Wierzyli, że nawet brak kapitana Arkadiusza Głowackiego i zawieszonego trenera Kiko Ramireza, nie będzie przeszkodą w zdobyciu punktów na trudnym terenie. Liderujących ligowej tabeli gospodarzy interesowała tylko pełna zdobycz punktowa.

Pierwsza połowa to popis gry gospodarzy, wśród których prym wiódł Cillian Sheridan. Irlandczyk już w 13 minucie mógł zdobyć gola, ale jego uderzenie zablokował Ivan Gonzalez. W 25 minucie napastnik Jagiellonii uerzył piłkę niemal z połowy boiska i ta o centymetry przeleciała ponad bramką Łukasza Załuski. Trzecia akcja Sheridana zakończyła się sukcesem. W 27 minucie otrzyłam piłkę z bocznego sektora boiska, uderzył ją w kierunku bramki i Załusce pozostało jedynie wyciągnąć futbolówkę z siatki. Kolejną okazję napastnik Jagi miał 10 minut później, ale tym razem nie zdołał pokonać bramkarza Wisły. A Wisła? Wisła grała, jakby chciała, a nie mogła. Dość napisać, że przed przerwą krakowianie nie oddali celnego strzału na bramkę Mariana Kelemena.

Przyjezdni obudzili się na początku drugiej połowy. W 52 minucie Semir Stilić zagrywał do Pawła Brożka i gdyby to podanie doszło do napastnika z Krakowa, byłby on sam na sam z golkiperem Jagi. W ostatniej chwili lot piłki przeciął jednak obrońca gospodarzy. W 66 minucie dwójkowa akcja rezerwowych Zdenka Ondraszka i Jakuba Bartosza zakończyła się podaniem tego drugiego do Petara Brleka. Ten uderzył minimalmnie obok słupka. Jagiellonia skutecznie broniła dostępu do bramki, próbując jednocześnie podwyższyć prowadzenie. I udało jej się to w doliczonym czasie gry. Dmytro Chomczenowśkyj uderzył w długi róg bramki Wisły i ustalił wynik spotkania na 2:0.
We środę krakowianie jadą do Kielc, gdzie o godzinie 18.00 rozegrają mecz z tamtejszą Koroną.