Wanda Nowa Huta – Płomień Jerzmanowice 6:1 (2:1)
Prusak 30, 36, Klimek 64, 83, Błachut 82, Ciuśniak 90 – Tuchacz 12

Sędziował: Artur Dudek
Wanda: Rybicki – Janik (65 Raczyński), Śmietana, Ciuśniak, Filak – Klęk (65 Rose), Błachut, Żółciak, Ogonek – Prusak (79 Cichowlas), Klimek (84 Bujas).
Płomień: W. Pogan – Bień (80 Latoś), K. Pogan, Szwajcowski, Niedziółka – Tuchacz, Chramęga, T. Zgoda (57 Mączka), Kołodziej (70 Siudy), D. Zgoda – Kurek.

Gospodarze walczący o awans odnieśli na swoim stadionie przekonujące zwycięstwo. Chociaż sam początek meczu należał do gości, którzy pierwsi stworzyli sobie dwie dogodne niewykorzystane sytuacje podbramkowe. Miejscowi odpowiedzieli niecelnym strzałem Prusaka z 7 metrów. W 12 min kolejna groźna kontra gości zakończyła się celnym uderzeniem Tuchacza, który pokonał Rybickiego w sytuacji sam na sam dając przyjezdnym niespodziewane prowadzenie. Z biegiem czasu z gości schodziło powietrze i gospodarze zaczęli seryjnie stwarzać sobie sytuacje do wyrównania. W końcu w ciągu 6 min (30 i 36 min) Prusak dwa razy odebrał piłkę obrońcom Płomienia i dwa razy skutecznie wykończył swoje akcje dając prowadzenie swojej drużynie. Do końca połowy trwał napór gospodarzy, którego efektem były jedynie tylko dwa uderzenia w słupek (38 i 40 min) Klimka.

Po przerwie gospodarze nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem (Klimek 57 min), a goście odpowiedzieli uderzeniem po którym piłkę zmierzającą do bramki wybił Ciuśniak (60 min). Później dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji i tylko kwestią czasu były kolejne bramki. Na 3:1 podwyższył Klimek po podaniu Janika w 64 min. Czwarta bramka padła z rzutu karnego w 82 min, którego skutecznym egzekutorem był sam poszkodowany Błachut.  Minutę później wynik podwyższył Klimek strzałem w pełnym biegu w górny róg bramki przeciwnika. Wynik ustalił Ciuśniak w 90 min pokonując Pogana w sytuacji sam na sam.  Goście tylko dzięki małej skuteczności miejscowych zawdzięczają, że nie wyjechali z Nowej Huty z pokaźniejszym bagażem bramek.

Źródło: bk; fot. archiwum

Dodano: 2017-05-15 09:43:03