MLJ: Nietypowe nowohuckie derby dla Progresu (foto)

Nie było niespodzianki przy Ptaszyckiego, gdzie w meczu derbowym Progres pokonał Hutnika 2-1. To już kolejny mecz (po AP Profi), w którym jeszcze jedna krakowska Akademia piłkarska rozpoczęła mecz w 10-tkę nie mogąc skompletować pełnego składu (tutaj ukłon w stronę działaczy MZPN). Wracając do meczu. Hutnik w pierwszej połowie gdy miał liczebną przewagę stwarzał więcej sytuacji bramkowych. Już w 5 minucie Słuszniak tylko nieznacznie się pomylił strzelając po długim rogu, w kolejnych akcjach w 8 i 12 min ponownie Słuszniak uderzał już celnie na bramkę jednak Ciężkowski nie dawał się zaskoczyć. Do przerwy 0-0.

Po pauzie siły się już wyrównały (zagrali zawodnicy którzy dzień wcześniej wystąpili przeciw Resovii w CLJ), ale to Hutnik w 46 minucie za sprawą Sebastiana Rozkruta, po ładnym dograniu Michała Wiśniewskiego, objął prowadzenie, i przez prawie pół godziny tej odsłony nadal atakował. Dogodną okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Antolak uderzając w boczną siatkę. Gospodarze przyspieszyli w ostatnich 15 minutach i zdobyli dwie bramki, obie po wrzutkach Bętkowskiego, głową na gole zamienili Oleksy i Hajduk. Wyszło na jaw większe doświadczenie i dojrzałość graczy AP, która niczym rasowy bokser dwukrotnie skutecznie skontrowała H​utnika.