A: Grad goli w Koszycach (foto)

Istny festiwal strzelecki urządzili sobie w niedzielne popołudnie piłkarze Szreniawy i Wierzbiowianki. W pojedynku tych drużyn padło aż 8 bramek, do tego piłka, aż trzykrotnie obijała się od poprzeczki i dwa razy od słupka.

Już na samym początku spotkania goście mogli objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Głąbickiego z rzutu wolnego, odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi dwie fantastyczne okazje dla Szreniawy zmarnował Gwóźdź. Gdy w 34 minucie zawodów, Stelmach zdobył pierwszą bramkę w tym meczu, nikt chyba nie spodziewał się, że to dopiero otwarcie worka z golami. Na to trafienie Wierzbowianaka mogła odpowiedzieć w 40 minucie, ale dobrej okazji nie wykorzystał Gąsiorek. W 42 minucie mogło być 2:0 dla Szreniawy, ale piłka po uderzeniu Jasielskiego, znów wylądowała na poprzeczce. W odpowiedzi słupek zaliczył Korfel.  Nim jednak sędziujący zawody Tomasz Tatarzyński, odesłał piłkarzy na przerwę, drugą bramkę dla gospodarzy, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego zdobył Dębiński.

Wydawać by się mogło, że dwubramkowe prowadzenie ustawi mecz i zawody będą przebiegały w myśl schematu, goście atakują aby odrobić straty, gospodarze bronią tego co mają i szukają szans w kontrach. Nic bardziej mylnego. Atakowały na całego obie drużyny a w przeciwieństwie do pierwszych 45 minut, w drugiej odsłonie ataki te były znacznie skuteczniejsze. Tuż po wznowieniu zawodów, kontaktową bramkę dla gości strzałem w długi róg zdobył Kowalski. I być może Wierzobwianka powalczyłaby o lepszy wynik, gdyby nie feralne dwie minuty i niefrasobliwość w szeregach obrony. Najpierw arbiter odgwizdał rzut karny, który pewnie na gola zamienił Gwóźdź a po dwóch minutach gry, napastnik gospodarzy został nabity przez obrońcę piłką, dzięki czemu znalazł się w sytuacji sam na sam, którą równie pewnie wykorzystał. W tym momencie było 4:1 dla miejscowych i znów mogło się wydawać, że sprawa trzech punktów jest rozstrzygnięta. Tyle tylko, że goście wcale nie zamierzali się poddać. Już w 60 minucie drugą bramkę dla Wierzbowianki zdobył Sobczyk. Po tym trafieniu gra nieco się uspokoiła. Zwody ponownie ożywiły się w końcówce. Dwie okazje na podwyższenie wyniku mieli gospodarze. W 84 minucie ładną akcję przeprowadził Jasielski, który swój rajd zakończył dobrym uderzeniem, ale tym razem swoje umiejętności zaprezentował Hardny. Minutę później Harndego najpierw uratował słupek po strzale Łukasza Stelmacha a po chwili poprzeczka po uderzeniu Jasielskiego. Na trzy minuty przed końcem zawodów Gąsiorek popisał się kilkudziesięciometrowym podaniem do Kuteli. Ten mimo asysty obrońcy zdołał opanować daleko posłaną piłkę i oddać ceny strzał na bramkę gospodarzy. Do końca zwodów pozostały trzy minuty. Wierzbowianka miała do odrobienia teraz już tylko jedną bramkę, więc goście ruszyli do ataków. Niestety dla nich skończył się one rozluźnieniem defensywy, co już w doliczonym czasie gry zdołał wykorzystać Badzioch.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że piłka nożna na A-klasowym poziomie może być pasjonującym widowiskiem. Obu zespołom należą się brawa za stworzenie tak atrakcyjnych zawodów.