MLJ: Porażka Brązowych w Limanowej (foto)

Planowany na godz.11.00 mecz w Limanowej, rozpoczął sie z blisko 25 minutowym opóźnieniem, ze względu na brak linii na boisku! Gdy w końcu zabrzmiał gwizdek, w  pierwszej akcji gospodarze zdobyli kuriozalną bramkę przy wydatnej pomocy Mrozowskiego. Goście zdołali sie zmobilizować i grając agresywnie, w ciągu minuty, między 14 a 15 wyszli na prowadzenie 2-1, dwoma ładnymi asystami popisał się Prochownik, raz podając Paczce, po którego strzale do pustej bramki piłkę wbił Kloc, i drugi gdy prostopadłym podaniem uruchomił Apostolskiego, który nie zwykł marnować takich okazji. Kluczowym momentem w meczu było zejście z boiska Pachela z powodu kontuzji. Bez niego szyki obronne przyjezdnych wyraźnie się rozluźniły, w czego efekcie gospodarze w odstępie niespełna trzech minut zdobyli dwie bramki, po rożnym samobója ustrzelił Kołton, a na 3-2 podwyższył piekną główką Żurek. Garbarnia miała jedną stuprocentową sytuację, Paczka w sobie tylko znany sposób nie strzelił gola z niespełna metra mając już pustą bramkę.

Zwycięstwo Limanovii jak najbardziej zasłużone, gospodarze lepiej czuli się na grząskim i błotnistym boisku próbując  grać piłką, czego nie można powiedzieć o gościach, którzy preferowali zasadę kopnij i biegnij. Po raz kolejny okazało się, że garbarska młodzież trenująca na sztucznym boisku nie radzi sobie na naturalnej murawie (na wiosnę nie wygrała na takiej ani jednego meczu) co dla drużyny aspirującej do awansu do CLJ jest niewybaczalne. Rzadko odnoszę sie do pracy sędziów, bo w tym meczu sędziowanie nie było złe, no może jedynie w pierwszej połowie Pani sędzia dopuściła do zbyt ostrej gry. Natomiast niezrozumiałym jest postawa asystenta rozjemczyni, który próbował uniemożliwić wykonywanie pracy reporterowi Futbol-Małopolska. Mamy nadzieję, że Kolegium Sedziów pouczy arbitra i zaniechaniu tak absurdalnych zachowań.