KO: Hattrick Kubiaka  i pewne trzy punkty Orła (foto/video)

W rundzie jesiennej Spójnia wygrała z Orłem u siebie 2:1 będąc drużyną szybszą i pewną swoich umiejętności, dlatego też Orzeł chciał zmazać tamten wynik, a mając świadomość, że u siebie jeszcze nie stracił punktów wyzwanie było jeszcze większe. Tempo gry w pierwszej połowie było imponujące i obie drużyny szybko przemieszczały swoje akcje pod pole karne rywala. Po kilkunastu minutach gry zarysowała się optyczna przewaga gospodarzy, którzy stwarzali groźne sytuacje, lecz szwankowała skuteczność. Kubiak miał kilka okazji do pokonania Półtoraka, natomiast przyjezdni nie mogli sforsować dobrze funkcjonującej obrony Orła. W 31 minucie Kazanowski wypuścił w uliczkę Świerka, a ten wykorzystując swoją szybkość wyszedł sam na sam z bramkarzem z Osieka i ostrym strzałem w długi róg zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Po utracie bramki drużyna Spójni próbowała szybko odrobić stratę, lecz bezskutecznie. Orzeł zyskiwał coraz większą przewagę na boisku i stwarzał coraz więcej sytuacji bramkowych, lecz na drodze piłki albo stawał słupek albo bramkarz Spójni. Po gwizdku na przerwę wynik 1:0 dla gospodarzy.

Druga część meczu przyniosła jeszcze więcej emocji. W tej odsłonie duet z Iwanowic Świerk-Kubiak przy ogromnym wsparciu całej drużyny rozmontował rywala z Osieka. Już 3 minuty po rozpoczęciu tej części Świerk przedryblował obrońców Spójni i dośrodkował w pole karne, gdzie kiks zawodnika gości wykorzystał Kubiak i główką wpakował piłkę do bramki gości. Szybko zdobyta bramka na 2:0 podcięła trochę skrzydła przyjezdnym. Z każdą minutą przewaga gospodarzy rosła, a goście sprawiali wrażenie zmęczonych. Kiedy Spójnia pogodziła się z porażką znów Kubiak dał się poznać bramkarzowi gości. Z  rzutu rożnego dośrodkowywał Łuciów, piłkę przejął Kubiak i miał na tyle dużo swobody przed polem karnym, że z zimną krwią i precyzją pokonał po raz drugi Półtoraka. W doliczonym czasie gry (90+2’) szybkim rajdem popisał się Świerk i dopadł bezpańską piłkę, ograł obrońcę Spójni, który jeszcze wślizgiem próbował go powstrzymać i dograł podobnie jak poprzednio w pole karne, gdzie na piłkę czekał już Kubiak. Na szóstym metrze przed bramką ze stoickim spokojem położył na ziemi zarówno obrońcę jak i bramkarza i pewnie umieścił w siatce gości.  Po wznowieniu gry arbiter główny odgwizdał koniec meczu. Zasłużone i pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy udowodnili, że na własnym terenie są wymagającym i trudnym rywalem, natomiast drużyna Spójni Osiek stwarzała wrażenie zmęczonej i zagubionej co zupełnie zaskakuje mając w pamięci rywalizacje obu drużyn w Osieku, gdzie sytuacja była odwrotna.