1LJ: Górnicy wrócili do wygrywania (foto)

Jeśli ktoś myślał, lub miał nadzieję, że po porażkach w miniony weekend (starszych z Prokocimiem i młodszych z Tramwajem), juniorzy Górnika Wieliczka nie przystąpią do meczu z Gościbią wystarczająco zmotywowani, bądź zlekceważą rywala, ten był w sporym błędzie. Od początku spotkania bowiem goście przystąpili do szturmu na bramkę miejscowych i choć boisko bylo fatalne, a trawa nie przycinana od bardzo dawna, to starali się oni w tych fatalnych warunkach po prostu grać w piłkę, a gospodarze umiejętnie im  w tym przeszkadzali i w zasadzie ograniczali się tylko do obrony, sporadycznie tylko kontratakując. Niemniej przy stanie 0-0 Kiebzak z Gościbii dwukrotnie w 13 i 14 minucie fatalnie spudłował z niespełna 5 metrów, w obu przypadkach posyłając piłkę ponad poprzeczką. Wcześniej w 12 minucie Przybyłek z Górnika, prostopadłym podaniem wypuścił Głowackiego, jednak jego strzał obronił Światłoń. W 27 minucie ponad bramką strzelał Przybyłek, a w 29 minucie po rożnym, tuż obok głową uderzył Kurzawiński. Goście widząc, że gospdarze grają wysoko, starali się rozciągać grę do boku, bądź wrzucać miękkie piłki na wolne pole za obrońców, szczególnie Kurzawiński, Przybyłek i Piątek, na prawej flance aktywny był Zajadlik. W 40 minucie jego ostry strzał z trudem na korner wybija Światłoń. W 45 minucie wieliczanie wreszcie zdobywają bramkę. Prostopadłą piłkę od Piątka dostaje Sikora, zgrywa do nadbiegajacego Głowackiego, który bez problemu umieszcza ją w siatce, bramka do szatni i 0-1.

W drugiej połowie dominacja Górnika jeszcze wzrosła, prowadząc widać było, że grają swobodniej i z większym polotem. W 69 minucie Kurzawiński podaje do Głowackiego, który jest faulowany, a rzut wolny na bramkę zamienia ładnym strzałem Piątek. W 80 minucie po jednej z nielicznych akcji gospodarzy i uderzeniu Wrony, piękną interwencją popisuje się wprowadzony po przerwie Hebda. W 83 minucie Piątek prostopadą piłką uruchamia Głowackiego, który po raz kolejny jest faulowany, lecz tym razem w polu karnym, arbiter nie waha się podyktować jedenastki, którą pewnie wykorzystuje Kurzawiński. W 90 minucie wynik spotkania na 0-4 ustala rezerwowy Frydecki wykorzystując idealne podanie Kurzawińskiego.

Przyjezdni odnoszą całkowicie zasłużone zwycięstwo, widać, że po porażce z ubiegłej kolejki nie ma śladu, a zespół całkowicie sie odbudował. W szeregach Górnika wyróżnili się Kurzawiński, Piątek i Głowacki, ale MVP dostaje, wykonujący naprawdę tytaniczną pracę prawy obrońca Zajadlik, który zostawił serce na każdym metrze boiska. Wśród gospodarzy na pochwałę zasłużyli bramkarz Światłoń i ambitny Golonka.

​I liga juniorów (Kraków-mistrzowska), 16.05.2017 - zaległy z 4.kolejki
Gościbia Sułkowice - Górnik Wieliczka 0:4 (0:1)
Głowacki 45, Piątek 69, Kurzawiński 83, Frydecki 90

Żólta kartka: Czyżowski
Gościbia: Światłoń - Krawczyński (46 Malina), Stokłosa, Grabczyk, Duch (61 Kuchta) - Golonka, Wrona, Mielecki, Kiebzak - Kowalcze, Bezlej
Górnik: Świerczyński (46 Hebda) - Miękina (70 Manaseryan), Czyżowski, Zajadlik - Kurzawiński - Rutkiewicz (60 Morawski), Piątek, Przybyłek (74 Książek), Kubik - Sikora (55 Frydecki), Głowacki.
FUTMAL MVP: Wiktor Zajadlik (Górnik)

Piotr Przybyłek (pomocnik Górnika): - Po ostatniej porażce nie załamujemy się, walczymy do końca, to jest piłka juniorska, przede wszystkim cieszyć ma nas gra, bawimy się piłką staramy się wygrywać kolejne mecze i pokazywać się z jak najlepszej strony. Co do gry, to boisko dziś było fatalne, trawa nie koszona chyba dwa tygodnie, piłka nie chciała "chodzić", musieliśmy sobie jednak z tym poradzić, Gościbia dziś szybko doskakiwała do nas, grała dosyć agresywnie, ale z drugiej strony zauważyliśmy, że obrońcy stali wysoko, więc staraliśmy się wrzucać miękkie piłki za nich, ciężko było grać po ziemi więc próbowaliśmy górą, myślę że parę takich zagrań wyszło.

Marcin Piątek (pomocnik Górnika): - Musieliśmy się podnieść po ostatniej porażce i ciężkim meczu z Prokocimiem, murawa nam dziś nie sprzyjała, w pierwszej połowie byliśmy trochę spięci, po zdobyciu bramki grało się już łatwiej, nie było takiej presji, zaczęło wszystko funkcjonować. Przy pierwszej bramce udało mi się fajnie zagrać do Sikory, przy drugiej, którą zdobyłem z wolnego, poszedł rykoszet po ręce zawodnika z muru, ale piłka szczęśliwie wpadła do siatki. Miałem też mały udział przy trzecim golu, bo po moim podaniu faulowany był w polu karnym Głowacki. Staram się mieć głowę podniesioną i dostrzegać partnerów wychodzacych na pozycję, próbuje grać takie prostopadłe podania, ale przede wszystkim staram się zagrać piłkę do skrzydeł do Rutkiewicza i Kubika, widać czasem się udaje. Co z walką o awans? Dla nas jeszcze się nie skończyła, jest jeszcze dużo meczów, zapewniam, że będziemy walczyć.