E: Niewidomy sędzia arbitrem w Ekstraklasie!

Do niecodziennego wydarzenia doszło w środowy wieczór w polskiej ekstraklasie. Oto bowiem mecz pomiędzy dwiema drużynami walczącymi o ligowe punkty oraz wielotysięczne premie poprowadził arbiter z dysfunkcją wzroku.

Spotkania pomiędzy Koroną Kielce i Wisłą Kraków od dawna są emocjonującymi meczami, rozstrzyganymi w kontrowersyjnych okolicznościach, przy wzajemnej wymianie uprzejmości przez kibiców obu zespołów. Nie inaczej było i tym razem. Z kronikarskiego obowiązku należy zaznaczyć, że mecz rozpoczął się z 30 minutowym opóźnieniem ze względu na awarię oświetlenia na stadionie w Kielcach.

Wisła szybko objęła prowadzenie. W 6 minucie Rafał Boguski zagrał do Zdenka Ondraszka, ten zgrał piłkę głową do Petara Brleka, a pomocnik krakowian umieścił ją w siatce. Kielczanie odpowiedzieli golem Radka Dejmka, który w 18 minucie wygrał walkę o pozycję z Arkadiuszem Głowackim i umieścił piłkę w siatce. Radość gospodarzy trwała jedynie 11 minut, gdy do piłki wybitej przez jednego z obrońców Korony dopadł Krzysztof Mączyński i zdobył swojego pierwszego gola zarówno w tym meczu, jak i w całym sezonie.

Po przerwie najciekawsze wydarzenia rozegrały się pomiędzy 54 a 66 minutą. Wtedy to okazało się, że arbitrem spotkania jest młody mężczyzna, który najprawdopodobniej pomylił boisko z kliniką okulistyczną. Koszaliński sędzia Łukasz Bednarek najpierw nie zauważył, jak jeden z zawodników Korony ciągnie za rękę Łukasza Załuskę. Faul ten spowodował, że bramkarz Wisły nie mógł dobrze wybić piłki, dopadł do niej Mateusz Możdżeń i wyrównał na 2:2. W 58 minucie Ivan Gonzalez chciał chyba strzepnąć kurz z koszulki Macieja Górskiego, położył delikatnie rękę na jego plecach, co pan Bednarek zakwalifikował jako faul, a że sytuacja miała miejsce w polu karnym, wskazał na "wapno". Jacek Kiełb nie zmarnował sytuacji i gospodarze wyszli na prowadzenie. To nie był jednak koniec popisów sędziego. W 66 minucie boiskowy teatrzyk kolejny raz odegrał Górski, symulując, że został sfaulowany przez Gonzaleza. Także w tej sytuacji arbiter dostrzegł to, czego nie widział nikt inny na stadionie i pokazał hiszpańskiemu stoperowi czerwoną kartkę. Grająca w dziesięciu zawodników Wisła nie poddawała się i w samej końcówce meczu była o włos od wyrównania, niestety, Brlek nie zdołał wbić piłki do bramki.

Pozostaje zadać sobie pytanie: po co trenować? Po co opracowywać taktykę? Po co jeździć na bliższe i dalsze wyjazdy? Skoro sędzia jest w stanie rozstrzygnąć mecz w 12 minut. Pozostaje mieć nadzieję, że w spotkaniu z Pogonią Szczecin Biała Gwiazda trafi na arbitra, który dobrze widzi. Nic więcej krakowianom do szczęscia nie będzie potrzebne. Piłkarsko sobie poradzą sami.