facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Bednarku, Bartoszku i Górski - coś do Was wprost z PZPN!

Bednarku, Bartoszku i Górski - coś do Was wprost z PZPN!

Przyzwoitość według Słownika Języka Polskiego - postawa zgodna z obowiązującymi zasadami etycznymi i moralnymi; porządność, uczciwość, solidność. Przyzwoitość według sędziego Łukasza Bednarka z Koszalina - podarować dwa gole z kapelusza, a słusznie protestujących zawodników obdarować kartkami.

 

 

Przyzwoitość według piłkarza Macieja Górskiego, napastnika z Kielc - sfaulować bramkarza rywali, pochwalić się tym z dumą koledze, odegrać parodystę w polu karnym i naciągnąć sędziego na rzut karny, odegrać parodystę po raz drugi i naciagnąć arbitra na czerwoną kartkę dla przeciwnika.

Przyzwoitość według trenera Macieja Bartoszka, jeszcze trenera Korony Kielce - powiedzieć po meczu, w którym dostało się trzy prezenty od arbitra, a rywal został trzy razy okradziony, że jego drużyna wygrała ten mecz charakterem i wolą walki.

Nie milkną echa wczorajszego meczu, w którym Korona "Bednarek" Kielce wygrała z Wisłą Kraków 3:2.  Napisano już o nim wiele artykułów, eksperci piłkarscy zgodnie stwierdzili, że Biała Gwiazda została przekręcona przez arbitra z Koszalina, który swoimi decyzjami legitymizował oszustwa napastnika Korony, który to z kolei został na konferencji pochwalony przez swojego trenera, który dziękował drużynie za charakter i wolę walki. I to właśnie panu, panie Bednarek, panu, panie Górski, i panu, panie Bartoszek dedykuję tych kilka linijek poniżej. 

"Gra musi być uczciwa, jeśli ma być grą sportową. Należy skrupulatnie przestrzegać litery przepisów. Po to obie drużyny wychodzą na boisko, aby walczyć według przyjętych zasad. Oczekując uczciwości od innych, należy wymagać jej zawsze od siebie. Odrzucając pokusy gry faul i wszelkiej brutalności, każdy prawdziwy sportowiec wie, że tak samo postąpi rywal. Zgodnie z zasadą fair play nie wolno wykorzystywać przewag losowych i nieuwagi sędziów, matactw pozaboiskowych, ani własnych talentów komedianckich i symulanckich, wymuszających niezasłużone korzyści. Kto łamie przyjęte reguły, musi ponieść odpowiednie kary, identyczne wobec każdego. Uczciwość obowiązuje zarówno samych piłkarzy, jak i trenerów, lekarzy, sponsorów oraz działaczy. Wymóg bezwzględnej, niepodatnej na matactwa i przekupstwa prawości dotyczy obserwatorów, delegatów a w szczególności arbitrów, zobowiązanych do ferowania obiektywnych orzeczeń i dawania zawsze jednoznacznego przykładu zawodnikom i widzom". 

Piłkarski kodeks etyczny - www.pzpn.pl/federacja/dokumenty

Wczorajszych wydarzeń już nie cofniecie, ale zastanówcie się na przyszłość nad sobą.

Źródło: Grzegorz Saj; www.pzpn.pl

Dodano: 2017-05-18 19:49:04


Zobacz też: Ekstraklasa - grupa mistrzowska

Wisła Kraków  Korona Kielce 

Komentarze