E: Raz, dwa, trzy, cztery - zwycięstwo!

To był mecz dwóch pokoleń - starych wyjadaczy, którzy przedłużają swoje kontrakty o kolejny rok, nie wiedząc bowiem, czy za dwa lata będą w stanie grać na ekstraklasowym poziomie i młodych wilczków, marzących o wygryzieniu tych pierwszych ze składu ekstraklasowej drużyny.

Wiślacy rozpoczęli z ofensywną trójką Patryk Małecki - Paweł Brożek - Rafał Boguski, która już niejednokrotnie dawała krakowianom ligowe punkty. Nie inaczej było i tym razem. W 18 minucie Tomasz Cywka dośrodkował piłkę w pole karne, ta spadła na głowę Małeckiego i po jego strzale zrobiło się 1:0. W 24 minucie Boguski zagrał futbolówkę pod bramkę Pogoni, młody bramkarz szczecinian Adrian Henger wypuścił ją z rąk, na co tylko czekał Brożek i wpakował ją do siatki. W kolejnych minutach bohaterowi poprzedniej akcji powinni zdobyć kolejne gole, ale strzał Boguskiego obronił Henger, a Brożek chciał być bardzo koleżeński niż powinien i zamiast strzelać, zagrywał do kolegów i nic z tego nie wyszło. Kolegów z ofensywy zastąpił skutecznie stoper Ivan Gonzalez, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową podwyższył na 3:0. Gola Hiszpanowi pozazdrościł wspomiany już Boguski, który zwieńczył akcję całego zespołu i ustanowił wynik do przerwy.
Po przerwie szansę na gola miał Brożek, ale nie zdobył piętej bramki. Nie zdobył jej również żaden jego kolega, ani też przeciwnik z Pogoni i spotkanie zakończyło się rezultatem ustalonym do przerwy. W drugiej połowie do wydarzeń godnych odnotowania należy zaliczyć debiuty wiślackiej młodzieży: 17 - letniego Kacpra Laskosia i o rok starszego Wojciecha Słomki.
W następnej kolejce Wisła jedzie na mecz do Poznania, gdzie w niedzielę o godzinie 18.00 stanie naprzeciw walczącego wciąż o mistrzostwo Lecha.