Unia z Pucharem! (foto)

Był to wielki dzień dla drużyny z Żarek. Po bardzo dobrej postawie w poprzednich rundach, piłkarzom LKS-u przyszło zmierzyć się w finale z Unią Oświęcim.

Naturalnym faworytem tego spotkania była Unia. Drużyna grająca klasę wyżej, ale że Żarki sprawiły już w tych rozgrywkach nie jedną sensację, końcowy wynik rywalizacji był wielką niewiadomą.
Różnica klas była widoczna od pierwszych minut. Unia chciała szybko rozstrzygnąć ten mecz. Jednak miejscowi braki w umiejętnościach nadrabiali ogromnym zaangażowaniem. Nie pomogło im to jednak w  7 minucie spotkania, kiedy to celną główką popisał się Kurzak, otwierając tym samym wynik meczu.  Chwilę później Unia mogła prowadzić już 2:0. Kontrowersyjną decyzję podjął sędziujący zawody Łukasz Dragan. Dał się prawdopodbnie nabrać na teatralne okrzyki Swarzyńskiego i pokazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Praciak, ale piękną robinsonadą popisał się Pędziałek, który zdołał obronić ten strzał. Po niestrzelonym karnym napór Unii nieco zmalał a w miejscowych wstąpiła sportowa złość i grali jeszcze ambitniej. Przełożyło się to jednak na to, że gra toczyła się głównie w środku pola.  Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości.

W drugiej części meczu, zobaczyliśmy za to grad goli. Lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 55 minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Kurzak. Remis utrzymał się do 70 minuty. Wtedy to arbiter po raz drugi odgwizdał rzut karny dla Unii. Tym razem decyzja sędziego była jak najbardziej słuszna. Rzut karny na bramkę zamienił Dudzic. Gospodarze mieli jeszcze okazję wyrównać stan rywalizacji, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Piegzik. Unia poszła za to za ciosem. W 81 minucie bramkę na 3:1 zdobył Praciak. Końcówka spotkania należała do przyjezdnych. Dwa razy piłkę do siatki LKS-u wpakował Dudzic. Wynik 1:5 nie oddaje jednak do końca przebiegu tego spotkania. Przez dłuższą jego część zawodnicy z Żarek prowadzili bój jak równy z równym.

Po meczu odbyła się uroczystość wręczenia pucharów. Obie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki. Drużynie  z Żarek należą się wielkie brawa za ich postawę w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Unia awansowała do dalszych gier. Jej przeciwnikiem będzie ktoś z trójki: Tarnovia Tarnów, Raba Dobczyce, Podhale Nowy Targ.