facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Intensywnie w Akademii Młodego Trenera

Intensywnie w Akademii Młodego Trenera

To było przedostatnie przed wakacjami, warsztatowe spotkanie w ramach Akademii Młodego Trenera - projektu Keepers Foundation i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. - Wykształciła się fajna, rzetelna grupa młodych ludzi, których dziś już śmiało zarekomendować do przyszłej pracy szkoleniowca i mogę powiedzieć, że śmiało możemy pomysł uznać za udany - mówi Marek Dragosz z Keepers Foundation, która razem ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Krakowie realizuje projekt. - W drugiej, powakacyjnej części chcemy ten projekt rozwijać i uatrakcyjniać. Dlatego w sierpniu i wrześniu będziemy ogłaszać dodatkowy nabór.

W miniony poniedziałek czas w AMT był dość intensywny. Również dlatego, że tematyka była mocno związana z dynamiką sportu jaką jest piłka nożna.

Jakub Podgórski, były zawodnik m.in. Garbarni Kraków, Szczakowianki Jaworzno czy Lotnika Kryspinów, który prowadził jako pierwszy na krakowski rynek fitness wzięte na całym świecie grupowe zajęcia TRX, a dziś prowadzi ogromnie popularne szkolenia dla trenerów i instruktorów GT Academy, z adeptami sztuki trenerskiej rozmawiał o fundamentach przygotowania motorycznego i co szczególnie ważne - o błędach popełnianych w pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy zgodnie powiedzieli: oj, warto było!

Lekarz medycyny Michał Starmach, specjalizujący się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dzielił się wiedzą z zakresu medycyny sportowej, leczenia urazów, uszkodzeń i zmian pourazowych a także na temat badań USG. Uczestników najbardziej zainteresowała tematyka najczęstszych urazów, anatomii topograficznej i ćwiczeń praktycznych. To także była nieoceniona porcja wiedzy.

Z kolei Michał Tarniowy z Health Sport Management otoczył kursantów opieką merytoryczną w czasie poniedziałkowych zajęć i zgodnie z założeniami Akademii Młodego Trenera dwóch z nich odbyło pierwsze rozmowy na temat możliwości dalszej pracy i rozwoju. I w tym wypadku warto było być aktywnym i rzetelnym przez ostatnie tygodnie.

Keepers Foundation serdecznie dziękuje prelegentom za poświęcony czas i sympatię do naszego projektu a przede wszystkim za otwartość i chęć przekazania swojej wiedzy uczestnikom Akademii Młodego Trenera.

Sponsorem Akademii Młodego Trenera jest Introinstal a opieką medialną otoczył ją Futbol-Małopolska i TVP3 Kraków. Patronami merytorycznymi są Health Sport Management oraz wydawnictwo Asystent Trenera przy wsparciu Nice Polska.

 

 

 

Źródło: MD/AMT

Dodano: 2017-05-30 16:53:29


Galeria zdjęć

 

AMT  Akademia Młodego Trenera 

Komentarze


I liga polska

Wigry Suwałki
:
Puszcza Niepołomice
23.03.2018
17:00
Chrobry Głogów
:
Pogoń Siedlce
23.03.2018
18:30

Klasa A (Wieliczka)

Błękitni Bodzanów
:
Strażak Kokotów
21.03.2018
13:00

Klasa C (Kraków III)

Sankowia Sanka
:
Nadwiślan II Rusocice
21.03.2018
16:00

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Zakliczyn
:
Sandecja Nowy Sącz
21.03.2018
15:30

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D - wiosna)

Stal Mielec
:
Cracovia Kraków
21.03.2018
15:00

Futsal Ekstraklasa

AZS UŚ Katowice
2:5
Gatta Zduńska Wola
19.03.2018
20:05

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny