facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Orbita z przyjaciółmi zagra dla Amelki

Orbita z przyjaciółmi zagra dla Amelki

W najbliższą niedzielę o 15.00 na stadionie MOSiR w Bukownie, osiem dziecięcych drużyn piłkarskich z rocznika 2009 zagra w „Turnieju dla Amelki”. To już siódmy turniej charytatywny organizowany przez „Orbitę”, ale pierwszy który odbędzie się na boiskach trawiastych, i w którym zagra aż osiem drużyn.

 

Jak co rok przy okazji oficjalnego debiutu swojej kolejnej, najmłodszej drużyny Stowarzyszenie „Orbita” organizuje turniej na cel charytatywny. – To dla nas zawsze wielka radość móc pochwalić się światu, że w naszej Akademii w Bukownie udało nam się zbudować drużynę kolejnego rocznika - mówi prezes Orbity Jarosław Tomczyk. - Zaczynaliśmy nasze Turnieje Charytatywne w 2011 roku gdy graliśmy o pionizator dla Szymka Gładysa.  Potem był Dawidek Porębski, Julcia Poczęsna, Thomas Švarc, Oliwka Kowalczyk i Szymek Urbański. - W tym roku chcemy pomóc mieszkance Bukowna, Amelce Zając.

 

Amelia Zając ma 9 lat. Wiele radości sprawiają jej wszelkie aktywne formy spędzania czasu wolnego. Wszechstronne zainteresowania, chęć do działania oraz poznawania nowych rzeczy napędzają jej świat. Mimo szczerych chęci do zabawy Amelcia obecnie nie jest w stanie robić tych wszystkich rzeczy, które sprawiały jej tak wiele radości. We wrześniu 2016 roku trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddział Onkologii i Hematologii.  Badania wykazały małopłytkowość. Lekarze potwierdzili ostrą białaczkę limfoblastyczną.

 

W czasie turnieju wespół z Fundacją „Iskierka” prowadzona będzie kwesta dla potrzebującego wsparcia dziecka. Będzie też okazja by wylicytować wyjątkowe pamiątki sportowe. Hitem powinna być oryginalna koszulka meczowa Borussii Dortmund z autografami całej drużyny, ale będą też pamiątki z innych dyscyplin sportu jak kalendarz z autografem Kamila Stocha czy pocztówki z autografami polskich mistrzów świata w skokach narciarskich.

 

W Bukownie na dwóch boiskach zagra 8 drużyn. W niezwykle ekscytująco zapowiadającym się meczu otwarcia gospodarze zmierzą się z Wisłą Kraków. Oprócz tych drużyn publiczność zobaczy także GKS Katowice, Rekord Bielsko Biała, Górnika Jaworzno, KS Chełmek, ZEW Kazimierz Sosnowiec i Unię Kosztowy. Dla Orbity rocznik 2009 będzie to oficjalny debiut przed własną publicznością. Mali podopieczni trenera Radosława Szymczyka liczą na bardzo gorące przyjęcie kibiców. – Emocji na pewno nie zabraknie – zapewnia z uśmiechem trener Szymczyk – mam tylko nadzieję, że moich chłopaków nie zje debiutancka trema jak to już nie raz w historii sportu bywało.

 

Oprócz meczów turnieju głównego odbędzie się także spotkanie pokazowe najmłodszych adeptów futbolu czyli chłopców z roczników 2011/12, w którym zagrają drużyny Orbity i KS Olkusz. Chłopcom jak co rok towarzyszyć będą czirliderki z Przedszkola Miejskiego w Bukownie z grupy Gumisie.

 

Już po raz piąty turniej charytatywny Orbity będzie także memoriałem. Za zgodą rodziny turnieje organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz chorych dzieci z Bukowna i okolic przypominają postać zasłużonej dla Bukowna doktor Jadwigi Kuczyńskiej, która swoje życie poświęciła dzieciom. 

 

Impreza jest jednym z wydarzeń jubileuszu 55-lecia Bukowna, patronat nad nią objęli Burmistrz Mirosław Gajdziszewski i Rada Miejska. Współorganizatorami imprezy są MOSiR i MOK Bukowno. Puchary funduje Burmistrz, medale Rada Miejska.

 

 

Źródło: jt

Dodano: 2017-06-02 16:43:01


Orbita 

Komentarze


I liga polska

Puszcza Niepołomice
2:1
Ruch Chorzów
18.10.2017
15:00
Raków Częstochowa
1:1
Podbeskidzie Bielsko Biała
18.10.2017
15:00
Pogoń Siedlce
:
Olimpia Grudziądz
18.10.2017
19:00
Zagłębie Sosnowiec
:
Chrobry Głogów
18.10.2017
19:00
GKS Katowice
:
Stomil Olsztyn
18.10.2017
20:00
Odra Opole
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
21.10.2017
15:00
Raków Częstochowa
:
GKS Tychy
21.10.2017
15:00
Chojniczanka Chojnice
:
Pogoń Siedlce
21.10.2017
17:00
Wigry Suwałki
:
Bytovia Bytów
21.10.2017
17:00
Miedź Legnica
:
Górnik Łęczna
21.10.2017
18:00
GKS Katowice
:
Ruch Chorzów
21.10.2017
18:00
Zagłębie Sosnowiec
:
Stomil Olsztyn
21.10.2017
18:00
Stal Mielec
:
Chrobry Głogów
21.10.2017
 

II liga polska

Gryf Wejherowo
1:1
Legionovia Legionowo
18.10.2017
15:00
GKS Bełchatów
2:2
Gwardia Koszalin
18.10.2017
18:00
Błękitni Stargard
:
ROW Rybnik
21.10.2017
13:00
GKS Jastrzębie
:
Rozwój Katowice
21.10.2017
14:00
Warta Poznań
:
Wisła Puławy
21.10.2017
15:00
Gryf Wejherowo
:
Gwardia Koszalin
21.10.2017
15:00
ŁKS Łódź
:
Garbarnia Kraków
21.10.2017
15:00
GKS Bełchatów
:
MKS Kluczbork
21.10.2017
17:00
Stal Stalowa Wola
:
Legionovia Legionowo
21.10.2017
 
Znicz Pruszków
:
Siarka Tarnobrzeg
21.10.2017
 

III liga (gr. IV)

Podhale Nowy Targ
:
Avia Świdnik
21.10.2017
14:00
Karpaty K.
:
Wisła Sandomierz
21.10.2017
14:00
Unia Tarnów
:
Wiślanie Jaśkowice
21.10.2017
14:00
Podlasie Biała Podlaska
:
Orlęta Radzyń Podlaski
21.10.2017
14:00
JKS Jarosław
:
Soła Oświęcim
21.10.2017
15:00
Resovia Rzeszów
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
21.10.2017
15:00
Motor Lublin
:
Chełmianka Chełm
21.10.2017
17:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Stal Rzeszów
21.10.2017
18:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Pcimianka Pcim
1:2
Wiślanka Grabie
18.10.2017
15:30
Dalin Myślenice
0:1
Hutnik Kraków
18.10.2017
15:00
TS Węgrzce
:
Hutnik Kraków
21.10.2017
11:00
Clepardia Kraków
:
Dalin Myślenice
21.10.2017
11:00
Beskid Andrychów
:
Górnik Wieliczka
21.10.2017
15:00
Wiślanka Grabie
:
Orzeł Piaski Wielkie
21.10.2017
15:00
Unia Oświęcim
:
Michałowianka Michałowice
21.10.2017
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

MLKS Żabno
:
Poprad Muszyna
21.10.2017
15:00
KS Tymbark
:
GKS Drwinia
21.10.2017
15:00
Poprad Rytro
:
Olimpia Pisarzowa
21.10.2017
15:00
Tarnovia Tarnów
:
Barciczanka Barcice
21.10.2017
15:00
Tuchovia Tuchów
:
Sandecja II Nowy Sącz
21.10.2017
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Słomniczanka Lex Słomniki
3:0
Przebój Wolbrom
18.10.2017
15:30
Słomniczanka Lex Słomniki
:
Bibiczanka Bibice
21.10.2017
15:00
Prądniczanka Kraków
:
Spójnia Osiek
21.10.2017
11:00
Grębałowianka Kraków
:
Bolesław Bukowno
21.10.2017
15:00
Piliczanka Pilica
:
Strażak Przybysławice
21.10.2017
14:00
Przemsza Klucze
:
Sokół Kocmyrzów
21.10.2017
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Iskra Radwanowice
:
Świt Krzeszowice
21.10.2017
13:00
Bronowianka Kraków
:
Wisła Jeziorzany
21.10.2017
15:00
Kaszowianka Kaszów
:
Garbarnia II Kraków
21.10.2017
 
Skawinka Skawina
:
Wieczysta Kraków
21.10.2017
 
Borek Kraków
:
Błękitni Modlnica
21.10.2017
 
Nadwiślan Kraków
:
Prokocim Kraków
21.10.2017
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wolni Kłaj
:
Orzeł Myślenice
21.10.2017
 
Tempo Rzeszotary
:
Raba Dobczyce
21.10.2017
 
Czarni Staniątki
:
Gościbia Sułkowice
21.10.2017
 
Targowianka Targowisko
:
Radziszowianka Radziszów
21.10.2017
 
Gdovia Gdów
:
Karpaty Siepraw
21.10.2017
 
Zielonka Gamar Wrząsowice
:
LKS Mogilany
21.10.2017
 
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Pasternik Ochojno
21.10.2017
 

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zatorzanka Zator
:
Halniak Maków Podhalański
21.10.2017
15:00
Brzezina Osiek
:
Garbarz Zembrzyce
21.10.2017
15:00
Niwa Nowa Wieś
:
Tempo Białka
21.10.2017
15:00
Zagórzanka Zagórze
:
Nadwiślanin Gromiec
21.10.2017
15:00
KS Chełmek
:
LKS Jawiszowice
21.10.2017
15:00
Naroże
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
21.10.2017
15:00
LKS Żarki
:
Dąb Paszkówka
21.10.2017
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

LUKS Skrzyszów
:
Metal Tarnów
21.10.2017
15:00
Wisła Szczucin
:
KS US Śmigno
21.10.2017
15:00
LKS Wietrzychowice
:
Łukovia Łukowa
21.10.2017
15:00
Victoria Koszyce Małe
:
LKS Nowa Jastrząbka
21.10.2017
15:00
Zorza Zaczarnie
:
GLKS Gromnik
21.10.2017
15:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Orkan Raba Wyżna
:
Orzeł Wojnarowa
21.10.2017
14:00
Ogniwo Piwniczna Zdrój
:
Jarmuta
21.10.2017
14:00
Zalesianka
:
LKS Szaflary
21.10.2017
14:30
Sokół Słopnice
:
AKS Ujanowice
21.10.2017
15:00

Klasa A (Kraków I)

Wierzbowianka Wierzbno
:
MKS Skała 2004
21.10.2017
15:00
Orzeł Bębło
:
Galicja Raciborowice
21.10.2017
15:00
Partyzant Dojazdów
:
Czarni 03 Grzegorzowice
21.10.2017
15:00
Juvenia Prandocin
:
Pogoń Wronin
21.10.2017
15:00
Ekler Baranówka
:
Szreniawa Koszyce
21.10.2017
15:30

Klasa A (Kraków II)

Dąbski Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
21.10.2017
 
Prądniczanka II Kraków
:
JKS Zelków
21.10.2017
 
Wawel Kraków
:
Górzanka Nawojowa Góra
21.10.2017
 
Wanda Nowa Huta
:
Podgórze Kraków
21.10.2017
 
Krakus Swoszowice
:
Bratniak Kraków
21.10.2017
 
Sportowiec Modlniczka
:
Liszczanka Liszki
21.10.2017
 
LOT Balice
:
Dragon Szczyglice
21.10.2017
 

Klasa A (Kraków III)

Sokół Rybna
:
Nadwiślan Rusocice
21.10.2017
 
Wiślanie II Jaśkowice
:
Bieżanowianka Kraków
21.10.2017
 
Lotnik Kryspinów
:
Wisła Czernichów
21.10.2017
 
LKS Libertów
:
Cedronka Wola Radziszowska
21.10.2017
 
Tęcza Piekary
:
Armatura Kraków
21.10.2017
 
Tramwaj Kraków
:
Strażak Rączna
21.10.2017
 
Iskra Krzęcin
:
Gajowianka Gaj
21.10.2017
 

Klasa A (Wieliczka)

Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Piłkarz Podłęże
21.10.2017
 
Złomex Branice
:
UKS Sygneczów
21.10.2017
 
Wilga Instalbud Golkowice
:
Wieliczanka Wieliczka
21.10.2017
 
Wilga Koźmice Wielkie
:
Wiarusy Igołomia
21.10.2017
 
Zieloni Niegowić
:
LKS Śledziejowice
21.10.2017
 
Zryw Szarów
:
Strażak Kokotów
21.10.2017
 
Błękitni Bodzanów
:
Piast Łapanów
21.10.2017
 

Klasa A (Myślenice)

Wróblowianka Wróblowice
:
Wrzosy Osieczany
21.10.2017
 
Lubomir Wiśniowa
:
Beskid Tokarnia
21.10.2017
 
Iskra Głogoczów
:
Topór Tenczyn
21.10.2017
 
Jordan Sum Zakliczyn
:
Skalnik Trzemeśnia
21.10.2017
 
Górki Myślenice
:
Orzeł Nowa Wieś
21.10.2017
 
LKS Rudnik
:
Rokita Kornatka
21.10.2017
 
Dziecanovia Dziekanowice
:
Clavia Świątniki Górne
21.10.2017
 
LKS Trzebunia
:
Gościbia II Sułkowice
21.10.2017
 

Klasa A (Olkusz)

Pilica Wierbka
:
Northstar Miechów
21.10.2017
14:00
Olimpia Łobzów
:
Pogoń Miechów
21.10.2017
15:00

Klasa A (Chrzanów)

Arka Babice
:
Wisła Jankowice
21.10.2017
14:00
Victoria Zalas
:
Ciężkowianka Ciężkowice
21.10.2017
15:00
Jutrzenka Ostrężnica
:
Fablok Chrzanów
21.10.2017
15:00
UKS Dulowa
:
Promyk Bolęcin
21.10.2017
15:00
Start Kamień
:
Orzeł Balin
21.10.2017
15:00
MKS Alwernia
:
Korona Lgota
21.10.2017
15:00
Błyskawica Maślachowice
:
Wolanka Wola Filipowska
21.10.2017
15:00

Klasa B (Kraków I)

Zawisza Sulechów
:
Orzeł II Iwanowice
21.10.2017
15:30

Klasa B (Kraków II)

Strzelcy Kraków
:
Tyniec Kraków
21.10.2017
 
Orzeł II Bębło
:
Orlęta Rudawa
21.10.2017
 
Błękitni II Modlnica
:
Potok Więckowice
21.10.2017
 
Bronowicki Kraków
:
TKKF Kliny Kraków
21.10.2017
 
Wisła Rząska
:
Niegoszowianka
21.10.2017
 
Fitball Szklary
:
Płomień Jerzmanowice
21.10.2017
 

Klasa B (Kraków III)

Pychowianka Kraków
:
Piast S.
21.10.2017
 
Pozowianka Pozowice
:
Wisła II Jeziorzany
21.10.2017
 
Gwiazda Ściejowice
:
Błękitni Czułówek
21.10.2017
 
Radziszowianka II
:
Borkowianka Borek Sz.
21.10.2017
 
Płomień Kostrze
:
Iskra Czułów
21.10.2017
 
Trzebol Wielkie Drogi
:
Rzozovia Rzozów
21.10.2017
 

Klasa B (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
:
Czarnochowice
21.10.2017
 
Naprzód Ochmanów
:
Iskra Zakrzów
21.10.2017
 
Batory Wola Batorska
:
Contra Sułków
21.10.2017
 
Promień Zakrzowiec
:
Gwiazda Brzegi
21.10.2017
 
Sokół Chorągwica
:
Gdovia II Gdów
21.10.2017
 
Start Brzezie
:
Dąb Zabierzów Bocheński
21.10.2017
 
Rożnowa
:
Gryf Wiatowice
21.10.2017
 

Klasa B (Myślenice)

Orzeł II Myślenice
:
Cisy Harbutowice
21.10.2017
 
Opatkowianka Opatkowice
:
Raba II Dobczyce
21.10.2017
 
Karpaty II Siepraw
:
Sęp Droginia
21.10.2017
 
Jawor Jawornik
:
Sokół Borzęta
21.10.2017
 
Iskra Brzączowice
:
Staw Polanka
21.10.2017
 
Hejnał Krzyszkowice
:
Tempo II Rzeszotary
21.10.2017
 
Grodzisko Raciechowice
:
Wicher Stróża
21.10.2017
 
Dukla Bysina
:
Cyrhla Krzczonów
21.10.2017
 

Klasa B (Olkusz I)

Pilica Wierbka
:
Stare Bukowno
21.10.2017
 
Przemsza II Klucze
:
Spójnia II Osiek
21.10.2017
 
Przemsza II Klucze
:
Spójnia II Osiek
21.10.2017
 
Hetman Dłużec
:
Bolesław II Bukowno
21.10.2017
 
Przebój II Wolbrom
:
Błysk Zederman
21.10.2017
 

Klasa B (Olkusz II)

Strumyk Zarzecze
:
Błyskawica Kolbark
21.10.2017
 
Orzeł K.
:
Victoria Smroków
21.10.2017
 
Sokół Gołaczewy
:
Czapla Czaple Male
21.10.2017
 
Zryw Przesławice
:
Trzy Buki Wierzchowisko
21.10.2017
 
Nidzica Słaboszów
:
Dłubnia Trzyciąż
21.10.2017
 

Klasa C (Kraków I)

LKS Niedźwiedź II
:
Milenium Radziemice
21.10.2017
 
LKS Polanowice
:
Iskra Pałecznica
21.10.2017
 
Olimpia Czaple Wielkie
:
Albertus Kraków
21.10.2017
 

Klasa C (Kraków II)

Gajowianka II Gaj
:
Rybitwy Kraków
21.10.2017
 
Clepardia II Kraków
:
Pogoń Skotniki
21.10.2017
 
Universum Kraków
:
Grom Kraków
21.10.2017
 

Klasa C (Kraków III)

Topór Aleksandrowice
:
Nadwiślan II Rusocice
21.10.2017
 
Piast II Wołowice
:
Lotnik II Kryspinów
21.10.2017
 
Tęcza II Piekary
:
Sparta Przeginia Duchowna
21.10.2017
 

Klasa C (Wieliczka)

Wiarusy II
:
Ledniczanka
21.10.2017
 
Złomex II Branice
:
Górnik II Wieliczka
21.10.2017
 
Contra II
:
Czarnochowice II
21.10.2017
 
Tęcza Słomiróg
:
Start II Brzezie
21.10.2017
 
Wieliczanka II Wieliczka
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
21.10.2017
 
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Nadwiślanka II Nowe Brzesko
21.10.2017
 

Centralna Liga Juniorów (Wschód)

AS Progres Kraków
3:0
Wisła Płock
18.10.2017
11:00
Stal Rzeszów
:
Legia Warszawa
21.10.2017
12:00
AS Progres Kraków
:
Jagiellonia
21.10.2017
12:00
SMS Łódź
:
Wisła Płock
21.10.2017
12:00
Polonia Warszawa
:
ŁKS Łódź
21.10.2017
 
MOSP Białystok
:
Korona Kielce
21.10.2017
 
Stomil
:
Cracovia Kraków
21.10.2017
 
Wisła Kraków
:
Motor Lublin
21.10.2017
 
Znicz Pruszków
:
Resovia Rzeszów
21.10.2017
 

Małopolska Liga Juniorów

Unia Tarnów
:
Profi Zielonki
21.10.2017
 
Garbarnia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
21.10.2017
 
BKS Bochnia
:
Dunajec Zakliczyn
21.10.2017
 
SMS Kraków
:
Soła Oświęcim
21.10.2017
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Dalin Myślenice
21.10.2017
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Sokół Słopnice
21.10.2017
 
Hutnik Kraków
:
Limanovia Limanowa
21.10.2017
 
AS Progres II
:
Puszcza Niepołomice
21.10.2017
 

Centralna Liga Juniorów Młodszych

Cracovia Kraków
:
Juventa
21.10.2017
12:00
BKS Lublin
:
AP 21 Kraków
21.10.2017
12:00
Karpaty Krosno
:
Motor Lublin
21.10.2017
 

Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Garbarnia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
21.10.2017
 
Tarnovia Tarnów
:
Wisła II Kraków
21.10.2017
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Karol Wadowice
21.10.2017
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Limanovia Limanowa
21.10.2017
 
Dunajec Ostrowsko
:
Hutnik Kraków
21.10.2017
 
Soła Oświęcim
:
Unia Tarnów
21.10.2017
 
AS Progres II
:
Wisła Kraków
21.10.2017
 
Profi Zielonki
:
AS Progres Kraków
21.10.2017
 

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D)

Wisła Kraków
:
KKP Korona
21.10.2017
12:00
Motor Lublin
:
TOP 54 Biała Podlaska
21.10.2017
12:00

Małopolska Liga Trampkarzy

Sokół Stary Sącz
2:1
Beskid A.
17.10.2017
16:00
Karol Wadowice
1:2
Puszcza
18.10.2017
15:30
Orzeł Myślenice
:
MOSiR Bochnia
21.10.2017
 
Unia Tarnów
:
Limanovia
21.10.2017
 
Puszcza
:
Wolania
21.10.2017
 
Krakus Nowa Huta
:
AP 21 Kraków
21.10.2017
 
Beskid A.
:
Cracovia Kraków
21.10.2017
 
Sokół Stary Sącz
:
Tarnovia Tarnów
21.10.2017
 
Karol Wadowice
:
AS Progres Kraków
21.10.2017
 

I liga juniorów (Wieliczka-Myślenice)

Contra Sułków
0:13
Górnik Wieliczka
18.10.2017
18:00
Górnik Wieliczka
:
UKS Sygneczów
21.10.2017
14:00

Futsal Ekstraklasa

Rekord Bielsko Biała
:
Red Dragons Pniewy
21.10.2017
 
Pogoń 04 Szczecin
:
AZS UG Gdańsk
21.10.2017
 
Clearex Chorzów
:
Słoneczny Stok Białystok
21.10.2017
 
Lex Kancelaria Słomniki
:
AZS UŚ Katowice
21.10.2017
 

I liga polska kobiet (Południe)

Tarnovia Tarnów
:
GKS Katowice
21.10.2017
12:00