facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Ostatki w Akademii Młodego Trenera

Ostatki w Akademii Młodego Trenera

To było ostatnie przed wakacjami warsztatowe spotkanie w ramach Akademii Młodego Trenera, wolontaryjnego projektu Keepers Foundation prowadzonego wspólnie z Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Program jest skierowany do uczniów szkół średnich, którzy ukończyli 16 lat, mieszkających na terenie województwa małopolskiego, którzy interesują się piłką nożną i wiążą swoje plany i pasję z wykonywaniem zawodu trenera.

 

W poniedziałek ze słuchaczami AMT spotkał się Robert Orłowski - były trener Okocimskiego, Garbarnii, Przeboju Wolbrom, Dalinu Myśenice a także Korony Kielce i Piasta Gliwice. Pracował z takimi trenerami jak: Marcin Brosz, Radoslav Latal, Dariusz Fornalak, Jiří Neček, Angel Perez Garcia, Marek Wlecialowski, Dariusz Wdowczyk czy Ryszard Wieczorek. Nic dziwnego, że spotkanie z tak ogromną kopalnia wiedzy i doświadczeń z pracy na najwyższym poziomie spotkało się z dziesiątkami pytań i opowieści, które z pewnością były ogromnym doświadczeniem dla kursantów.

Z kolei Wojciech Włodarczyk, współpracujący z Akademią Piłkarską Wisły Kraków oraz prowadzący różnych sportowców takich jak choćby Deniss Rakels, Bartosz Kapustka czy Adam Marciniak skupił się w czasie swoich zajęć na zagadnieniach związanych z dietetyką, polepszaniu formy przez zmiany nawyków żywieniowych oraz dobór odpowiedniej, naturalnej suplementacji.

Lekarz pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, specjalista kardiolog, lekarz medycyny sportowej - lek. med. Grzegorz Kiełbasa wspólpracownik Health Sport Management podczas wykładu poruszył temat właściwego orzecznictwa sportowego dotyczącego zawodników występujących w drużynach sportowych. Poddał również analizie zmiany, jakie zachodzą w układzie sercowo-naczyniowym sportowca porównując wybrane parametry (m.in. ciśnienie tętnicze krwi, tętno spoczynkowe oraz wysiłkowe, czas powrotu tętna po wysiłku do wartości wyjściowych) w grupie sportowców oraz osób nie uprawiających sportu. Na zakończenie przedstawił temat stref tętna podczas wysiłku, zwracając uwagę, że różne motoryczne cele treningowe - wydolnościowe, wytrzymałościowe, szybkościowe - mogą być realizowane tylko w odpowiednim zakresie częstości akcji serca.

Keepers Foundation serdecznie dziękuje prelegentom za poświęcony czas i sympatię do naszego projektu a przede wszystkim za otwartość i chęć przekazania swojej wiedzy uczestnikom Akademii Młodego Trenera oraz dodatkowo kieruje podziękowania dla Health Sport Management za opiekę merytoryczną nad poniedziałkowymi zajęciami AMT.

Sponsorem Akademii Młodego Trenera jest Introinstal a opieką medialną otoczył ją Futbol-Małopolska i TVP3 Kraków. Patronami merytorycznymi są Health Sport Management oraz wydawnictwo Asystent Trenera przy wsparciu Nice Polska.

 

 

Źródło: AMT

Dodano: 2017-06-08 14:17:52


AMT 

Komentarze


Klasa A (Chrzanów)

Orzeł Balin
:
Fablok Chrzanów
24.06.2017
17:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny