B: Ekler w A klasie! (foto/video)

Rok temu Ekler świętował awans swojej drużyny do B klasy. Tak klasa rozgrywkowa okazała się tylko epizodem w 10-letniej historii klubu. Wystarczył jeden sezon a znów odbyła się feta z okazji awansu.

Awans piłkarze Eklera zapewnili już sobie wcześniej. Wynik meczu z zespołem z Naramy nie miał już żadnego znaczenia. Takie pojedynki często są bezbarwne, ale tym razem było inaczej. Zaczęło się zgodnie z planem gospodarzy. Już w 7 minucie Poplatek strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobył pierwszą bramkę. Odpowiedź Novi była natychmiastowa. Tym razem popisał się zawodnik gości Bogacz, który niczym Messi, zakręcił obroną i bramkarzem Eklera po czym  doprowadził do wyrównania. Po dobrym pierwszym kwadransie, gra znacznie siadła i więcej atrakcji mieliśmy okazję zobaczyć na trybunach. Tu kolejny raz popis ultras dali kibice Eklera, którzy przygotowali okolicznościową oprawę a towarzystwie rac. Warte podkreślenia jest to, że fani z Baranówki, którzy doping prowadzili niemal przez całe 90 minut, unikają używania podczas śpiewów przekleństw a pirotechnika też nie lata po murawie czy trybunach. Oby jak najwięcej takich kibiców pojawiało się na meczach A,B,C klasy…

W przerwie co jest już tradycją w Baranówce, trybuny pustoszeją a kibice udają się do pobliskiej pizzerii. Być może znaleźli się też i tacy, którzy uznali, że w drugiej części meczu nie będzie się działo nic ciekawego i zdecydowali się pozostać w lokalu. Jeżeli ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie, stracił niesamowite 45 minut. Bo na boisku i trybunach działo się bardzo dużo.  53 minuta, Kluza i jest 2:1 dla Eklera. 57 minuta, Popłatek i Baranówka prowadzi już 3:1. Uradowani takim przebiegiem wydarzeń, fani urządzają kolejne racowisko. Ale, ale, Narama nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zaczyna się niesamowita pogoń za wynikiem w wykonaniu gości. Ładne wejście w pole karne, ładny strzał i Szydło zdobywa bramkę na 3:2. W 80 minucie meczu arbiter odgwizduje faul w polu karnym Eklera, do piłki podchodzi Jędrygas i po raz drugi w tym meczu mamy remis! Mało tego, wystarczyły 3 minuty gry a na prowadzenie wychodzi drużyna z Naramy!!!  Zaskoczeni takim obrotem boiskowych wydarzeń piłkarze Eklera muszą teraz gonić wynik. Przegrać w meczu po którym odbędzie się świętowanie awansu, byłoby hańbą. Ekler rzuca na szalę wszystko co ma. W doliczonym czasie gry, do ofensywy włącza się nawet bramkarz (który wcześniej miał okazje wpisać się na listę strzelców, ale nie zdołał wykorzystać rzutu karnego). Regulaminowy czas gry już minął, zostało to co doliczy sędzia. Strzał rozpaczy, gol? Nie poprzeczka! Piłka jeszcze w posiadaniu piłkarzy Eklera. Ostatnie sekundy, Chmiel, jest! Eklera wyrównał.
Sędzia już nawet nie pozwala wznowić gry. Szaleństwo na murawie, strzelają korki od szampanów. Ekler w A klasie! Zaczyna się wielka feta.

Pojedynek był pasjonującym widowiskiem. Na ogromne brawa zasłużyli piłkarze z Naramy, którzy nie załamali się przy wyniku 3:1 i zdołali nawet wyjść na prowadzenie. Na jeszcze większe brawa zasłużyła drużyna Eklera, dla której był to niesamowity sezon. Skład, który wywalczył awans do B klasy nie uległ zmianie. Zespół pozyskał tylko jednego (Sic!) zawodnika. To wystarczyło. Budowany od 10 lat klub, może i nie wkracza na piłkarskie salony, ale gra w A klasie, to jednak nie to samo co bieganie za piłką w ostatniej możliwej lidze.

Po meczu Alfa i Omega, Baranówki pan Tadeusz Filipek, prosi wszystkich na fetę. Stoły uginają się od wykwintnych potraw. Sam prezes nie zajmuje jednak honorowego miejsca, ale stale biega od stolika do stolika z każdym zamieniając parę zdań, dla każdego znajdując chwilę na rozmowę. W tym i dla nas. Pada zapowiedź, że potrzebne klubowi szatnie, powstaną. Prezes widzi je już oczami wyobraźni i opisuje nam jak będą wyglądały. Jak tylko powstaną nie omieszkamy poinformować o tym naszych czytelników. Miejmy nadzieję, że piłkarze doczekają się ich już w przyszłym sezonie. Wszak A klasa, zobowiązuje!