Wawel awansuje, Wawel świętuje! (foto)

Wawel Kraków pokonał 3:0 Potok Więckowice w ostatnim swoim meczu w B klasie. W przyszłym sezonie piłkarze trenera Pawła Woźniaka zagrają w A klasie, licząc na dobre wyniki na wyższym szczeblu rozgrywek.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili zawodnicy Wawelu w 10 minucie, ale strzał napastnika gospodarzy Sochy obronił bramkarz gości. Ci sami zawodnicy wystapili w rolach głównych w 18 minucie i ponowie minimalnie wcześniej przy piłce był golkiper z Więckowic. Goście odpowiedzili strzałami Czajkowskiego i Krawczyka, ale jeden z nich poszybował nad bramką, zaś drugi trafił wprost w ręce bramkarza Wawelu. W 32 minucie Wawel przeprowadził kolejną groźną akcję, ale Kawski główkował minimalnie nad poprzeczką. Ostatnie minuty pierwszej połowy zdominowały stałe gragmenty gry dla jednej, jak i drugiej drużyny, ale ani rzuty rożne, ani wolne nie przyniosły efektu bramkowego.

Drugą połowę odważnie rozpoczął Wawel i już w 49 minucie mógł prowadzić, jednak zawodnik gospodarzy nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. W odpowiedzi Hurko oddał strzał głową, który poszybował tuż nad poprzeczką bramki Wawelu. W 63 minucie Kawski kapitalnie uderzył z dystansu, ale równie efektowną paradą popisał się golkiper przyjezdnych. Losy meczu rozstrzygneły się w ostatnich 20 minutach. Najpierw Ścieszka w 72 minucie wykorzystał rzut karny, a za chwilę Kawski podwyższył na 2:0 pakując piłkę do siatki z kilku metrów. Przy dwubramkowym prowadzeniu trener Woźniak postanowił zdjąć kapitana Kawskiego, który tym meczem pożegnał się z Wawelem. Jego koledzy z boiska i sztab szkoleniowy utworzyli szpaler, dziękując doświadczonemu zawodnikowi za serce wkładane w grę i wydatną pomoc przy awansie. Po tych sentymentalnych chwilach gospodarze postanowili raz jeszcze zagrozić bramce gości i zrobili to skutecznie podwyższając na 3:0, a szczęśliwym strzelcem gola był ponownie wprowadzony po przerwie Ścieszka.

Klasa B (Kraków III): 10.06.2017 r. - Kraków
Wawel Kraków - Potok Więckowice 3:0 (0:0)
Ścieszka 75, 85, Kawski 77

Żółte kartki: Janus, Mila - Krawczyk.
Widzów: 100.
Wawel: Harnik - Radwański, Mianowski, Ochel, Mila - Kawski (85 Pohl), Brodowski (Wszołek), Różycki (64 Mizerski), Janus - Barwiołek (46 Ścieszka), Socha
Potok: Wiecheta - Krawczyk, A. Trólka, Mazur, Skwarczyński - K. Trólka, Czajowski, Stec, Majewski (80 Kańka) - Hurko, Drewniak (75 Kapelan)

Bartłomiej Kawski (kapitan, pomocnik Wawelu): Spędziłem w Wawelu pół życia i wiadomo, że to miejsce i tych ludzi będę zawsze wspominał z sentymentem i nigdy obojętnie nie przejadę w pobliżu obiektu na ul. Podchorążych 3. Miałem zaszczyt poznać osoby, które trwale zapisały sie w historii klubu, z niektórymi było mi dane grać, u niektórych trenować. Chciałem podziękować trenerowi Woźniakowi, że był tak uparty i przekonał mnie do chwilowego powrotu do piłki, kolegom z drużyny, za wyrozumiałość i przymykanie oczu na nieobecność na treningach. W szczególności Krzyśkowi Sosze, za podania i zdrową rywalizację, Tomkowi Mianowskiemu za wspólne wyjazdy na mecze, Piotrkowi Ochlowi za cierpliwość, Kamilowi Janusowi za umożliwienie strzelenia ostatniej bramki w życiu, Mateuszowi Pohlowi za bycie "duszą" tej drużyny. Ponadto kierownikowi Piotrkowi Konopelskiemu za zaangażowanie i chłodne spojrzenie na sytuacje boiskową i tonowanie nastrojów, Pawłowowi Gołpysiowi za wkład i serce, Panu Cyganikowi za zaangażowanie i życie drużyną, Panu Markowi Komasie za pomoc i wsparcie. Szczególnie wdzięczny jestem mojej Marcie za cierpliwość i przymykanie oka na 150-kilometrowe dojazdy, brak wolnych weekendów i poświęcony czas, jej rodzicom za opiekę nad naszymi psami, gdy jechaliśmy na mecz. I ostatnie, dla mojego obecnego trenera Michała Mankiewicza z Cieszyna, dzięki któremu byłem tak dobrze przygotowany fizycznie, chociaż pewno się wścieknie jak to przeczyta, ponieważ nie znosi piłki nożnej :) oraz Marcinowi Mączyńskiemu, który długo przekonywał mnie, że warto.

A to jeszcze nie koniec materiałów dotyczących awansu Wawelu do A-klasy. We wtorek lub w środę opublikujemy obszerny wywiad z Pawłem Woźniakiem, szkoleniowcem który podjął się wyzwania odbudowy piłkarskiego zespołu WKS Wawel. Nie przegapcie! Odświeżajcie futmal.pl na bieżąco!

Źródło: Grzegorz Saj (tekst), Jakub Dybał (foto)

Dodano: 2017-06-12 22:16:35