facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

KO: Mogilany w 13 minut zmarnowały sezon! (foto)

KO: Mogilany w 13 minut zmarnowały sezon! (foto)

Do niespodzianki doszło w Mogilanach, gdzie w małych derbach Pasternik Ochojno ograł wicelidera tabeli KO, przerywając tym samym serię jego sześciu zwycięstw z rzędu oraz siedmiu meczy bez porażki. Tym większe zdziwienie, gdyż nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy, a miejscowi zgodnie z planem w 49 min prowadzili już 2-0, a jednak...W pierwszej połowie przewagę miały Mogilany i choć specjalnie nie forsowały tempa gry, to stwarzały sytuacje bramkowe. W 12 min obok bramki uderzał aktywny w tym okresie Syrek, w 30-tej także Syrek główkował nad bramką, po akcji Przesławskiego z T.Gniadkiem. Jak to jednak mówią, do trzech razy sztuka. W 42 min po centrze Przesławskiego z lewej strony Syrek już się nie pomylił i dał gospodarzom prowadzenie do przerwy 1-0. Gdy w 49 min, po wrzutce T.Gniadka z rogu, Targosz głową podwyższył wynik na 2-0, wydawało się, że jest po meczu, a niewiadomą staje się jedynie rozmiar zwycięstwa miejscowych. Nic z tych rzeczy, w 56 min po indywidualnej akcji Wrona zdobywa kontaktową bramkę strzałem z 18 m. Dwie minuty później jest już 2-2, atomowe uderzenie Stypuły z blisko 35 m znajduje drogę do siatki, a grający pod słońce Sepioło wyraźnie spóźnia się z interwencją. Stracone w dwie minuty dwie bramki zdecydowanie zdeprymowały gospodarzy, którzy niczym bokser po nokaucie byli w delikatnym szoku. A goście kontynuowali dzieło zniszczenia, w 65 min poprzeczka uratowała Sepiola po uderzeniu z wolnego, niestety 4 min  później  poprzeczka już nie pomogła, bo do odbitej od niej piłki dopadł J.Świątko, pieczętując nieoczekiwane zwycięstwo gości.

Porażka dla Mogilan bolesna tym bardziej, że przekreśla szanse tej ekipy na wywalczenie awansu do IV ligi. Wpadkę tego zespołu natychmiast wykorzystał Górnik Wieliczka, który dzięki takiemu obrotowi sprawy, zapewnił sobie awans na kolejkę przed końcem rozgrywek.

​Klasa Okręgowa (Kraków III), 11.06.2017
LKS Mogilany - Pasternik Ochojno 2:3 (1:0)
Syrek 42, Targosz 49 - Wrona 56, Stypuła 58, J.Świątko 69

Sędziowali: Mateusz Gądek oraz Mateusz Czerwień i Artur Karasiewicz (Myślenice)
Mogilany: Sepioło - Bobek, Karski, Liszka, Suder, Targosz, Chachlowski, Gniadek Tomasz, Frasik, Przesławski, Syrek oraz Najder, Grzesik, Baran, Kwaśniak, Sosnowski, Gniadek Dariusz.
Pasternik: Papież - Mistarz, Pietrzyk, Wrona, Guzik, Leżoń, Mróz, Stypuła, J.Świątko, Grudzień, Guzik oraz Sarga, Tomana, A.Świątko, Kurleto.

 

 

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2017-06-13 15:52:51


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków III)

Pasternik  Mogilany 

Komentarze


Klasa A (Chrzanów)

Orzeł Balin
:
Fablok Chrzanów
24.06.2017
17:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny