facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czterech bramkarzy odchodzi z Wisły!

Czterech bramkarzy odchodzi z Wisły!

Decyzję, którą można nazwać ewenementem na skalę światową, podjęli włodarze Wisły Kraków. Jak podano na oficjalnej stronie klubowej, zespół ze stadionu przy Reymonta 22 opuszczają wszyscy czterej bramkarze, którzy dotychczas byli brani pod uwagę przy ustalaniu składu pierwszej drużyny.

 

 

O odejściu podstawowego bramkarza Łukasza Załuski wiadomo było już od kilkunastu dni, gdy podpisał on kontrakt z Pogonią Szczecin. Zawodnik rozegrał w barwach Białej Gwiazdy 28 spotkań. Niespodzianką jest natomiast decyzja o jednoczesnym zakończeniu współpracy z pozostałymi bramkarzami. Michał Miśkiewicz reprezentował barwy Wisły od sezonu 2012/2013 rozgrywając w dla niej 74 mecze, w tym 9 w ostatnim sezonie. "Misiek" był związany z Białą Gwiazdą nie tylko kontraktem, ale także kibicowsko, deklarując -  jako rodowity krakus - swoją sympatię do drużyny z Reymonta 22. Michał Buchalik trafił do Krakowa z chorzowskiego Ruchu po sezonie 2013/2014 i został podstawowym golkiperem krakowskiego zespołu. W pierwszym sezonie pobytu pod Wawelem rozegrał 36 meczów. Kolejne dwa sezony były mniej udane, a jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy był kontuzja, jakiej nabawił się w lipcu 2016 roku. Najmłodszym z bramkarskiego grona jest Mateusz Zając. Jest on wychowankiem Wisły, który jednak nie zadebiutował w pierwszym zespole. Rozgrywał dotychczas mecze w zespołach juniorskich i rezerwowych, a w ostatnich miesiącach przebywał na wypożyczeniu do Motoru Lublin. 

Po decyzji o zakończeniu współpracy z ww. bramkarzami, Biała Gwiazda ma do dyspozycji 18 - letniego Kacpra Polaka, jego rówieśnika Kacpra Chorążkę, którym zainteresowanie rok temu wykazywał Mancherster United i Glasgow Rangers oraz 20 - letniego Kaisa Al-Aniego, powoływanego do reprezentacji Iraku.

Ponadto z Wisłą rozstają się również Mateusz Zachara, Alan Uryga, Krystian Kujawa i Cristián Echavarría. Spośród tych zawodników najwięcej meczów dla Białej Gwiazdy rozegrał Uryga, którego licznik występów w koszulce z Białą Gwiazdą zatrzymał się na liczbie 100.

Źródło: www.wisla.krakow.pl

Dodano: 2017-06-15 18:09:07


Zobacz też: Ekstraklasa

Wisła Kraków 

Komentarze