facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Baraże zadecydują o III lidze

Baraże zadecydują o III lidze

Na niemal wszystkich szczeblach rozgrywkowych w sezonie 2016/2017 zapadły już rozstrzygnięcia. Jedni otwierali szampany, świętując awans, inni z niepokojem spoglądali ku niższym ligom, w którym przyjdzie im rywalizować po przerwie międzysezonowej. Niewiadomą, której rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w najbliższym tygodniu, jest awans jednej z małopolskich do III ligi.

 

 

Dotychczas awans do III ligi grupy IV zapewniły sobie następujący czwartoligowcy: Wólczanka Wólka Pełkińska z ligi podkarpackiej, Wisła Sandomierz z ligi świętokrzyskiej oraz Chełmianka Chełm z ligi lubelskiej. O ostatnie wolne miejsce w barażach zagrają liderzy dwóch grup małopolskich, czyli Limanovia Limanowa oraz Wiślanie Jaśkowice. 

Limanovia wygrała grupę wschodnią IV ligi małopolskiej, wyprzedzając o sześć punktów Barciczankę Barcice. Z kolei Wiślanie triumfowali w grupie zachodniej, wyprzedzając o trzy punkty rezerwy Cracovii. O ile rozstrzygnięcie w grupie wschodniej zapadło już wcześniej, o tyle losy triumfu w grupie zachodniej ważyły się do ostatniej kolejki. W niej Wiślanie nie wypuścili jednak pierwszego miejsca, pokonując na wyjeździe Iskrę Klęcza Dolna 3:0. Przed tym rozstrzygnięciem na temat szans swojego zespołu w barażach wypowiedział się trener Limanovii Andrzej Paszkiewicz:


- W rezerwach Cracovii jest znacznie większa rotacja, dlatego mam zdecydowanie więcej informacji na temat zespołu z Jaśkowic. Zresztą z sytuacji w tabeli wynika, że spotkamy się raczej właśnie z Wiślanami. W ostatniej kolejce wystarczy im tylko remis na wyjeździe z Iskrą Klecza Dolna. Do tego rezerwy Cracovii mają ciężki wyjazd z Unią Oświęcim. Grupa krakowska jest silniejsza niż nasza, dlatego czeka nas ciężka przeprawa, ale na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo.


W dniu 12 czerwca odbyło się losowanie gospodarza pierwszego spotkania. Jako pierwsi na własnym boisku zagrają zawodnicy Limanovii. Mecz ten odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 18.00. Rewanż zaplanowano na niedzielę 25 czerwca na godzinę 11.00. Terminy rozegrania spotkań mogą ulec zmianie na środę i sobotę. 

Aktualizacja:

Środa, 21.06.2017, godz. 18:00 Limanovia - Wiślanie Jaśkowice (boisko Limanovii)

Sobota, 24.06.2017, godz. 17:00 Wiślanie Jaśkowice - Limanovia (boisko Skawinki) 


Źródło: własne; limanovia.net

Dodano: 2017-06-18 00:50:55


Zobacz też: III liga (grupa IV)

Wiślanie Jaśkowice  Limanovia Limanowa 

Komentarze


Klasa A (Chrzanów)

Orzeł Balin
:
Fablok Chrzanów
24.06.2017
17:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny