facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Pociąg do pieniędzy

Pociąg do pieniędzy

Przywiązanie piłkarza do barw klubowych to jedna z wartości cenionych przez kibiców. Mówisz Danny Blind - myślisz Ajax Amsterdam, w którym zawodnik grał w latach 1986 - 1999. Mówisz Franco Baresi - myślisz AC Milan, w którym środkowy obrońca spędził całą, 20 - letnią karierę, reprezentując mediolański klub w latach 1977 - 1997. Mówisz Arkadiusz Głowacki - myślisz Wisła Kraków, w której stoper gra od 17 lat, z krótką przerwą na wyjazd do Turcji. Mówisz Gianluigi Buffon - myślisz Juventus Turyn, z którego golkiper nie odszedł nawet po degradacji do II ligi.

Podobnych przykładów we współczesnym futbolu jest coraz mniej, dlatego kibice z tym większym rozczarowaniem przyjmują postawy piłkarzy wskazujące, że najważniejszy jest dla nich stan konta. O takie zachowanie został w ostatnich dniach posądzony młodzieżowy reprezentant Włoch Gianluigi Donnarumma. Bramkarz, grający od 2013 roku w przywołanym powyżej AC Milan, poinformował, że nie przedłuży kontraktu z dotychczasowym klubem. Kibice rosso - nerrich odebrali tę deklarację jako zdradę ze strony młodego golkipera, wierząc, że stanie się on mediolańskim Buffonem i bedzie strzec przez długie lata bramki AC Milan. Wyraz temu dali podczas niedzielnego meczu Młodzieżowych Mistrzostw Europy pomiędzy Włochami i Danią. Spotkanie rozgrywane w Krakowie na stadionie Cracovii zakończyło się wynikiem 2:0 dla Italii. W bramce Donnarummy piłka nie znalazła się więc ani razu, za to w jego polu karnym pojawiły się banknoty rzucane z trybun. Fani, którzy przyjechali do stolicy Małopolski kibicować włoskiej reprezentacji młodzieżowej, tym symbolicznym gestem chcieli pokazać młodemu bramkarzowi, co sądzą o jego postawie.

Inny sposób zwrócenia uwagi na środki finansowe i potrzebę dzielenia się nimi wybrał Hector Bellerin. Hiszpański piłkarz,  również uczestnik młodzieżowych MME, na co dzień grający w Arselanu Londyn, postanowił za każdą minutę, którą podczas tychże Mistrzostw spędzi na boisku, przekazać 50 funtów na cel charytatywny, jakim jest pomoc ofiarom ubiegłotygodniowego pożaru Grenfell Tower.

 

 

Źródło: własne; dailymail.co.uk

Dodano: 2017-06-18 23:37:58


Komentarze


Klasa A (Chrzanów)

Orzeł Balin
:
Fablok Chrzanów
24.06.2017
17:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny