facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wiarusy Igołomia mają 25 lat! (foto)

Wiarusy Igołomia mają 25 lat! (foto)

W dniu 2 lipca 2017 roku odbyły się główne uroczystości w związku z jubileuszem 25 lecia Klubu Sportowego Wiarusy Igołomia. Warto wspomnieć, że wydarzenie było realizowane przy współudziale Województwa Małopolskiego, a Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa, objął wydarzenie patronatem.
 

 

 

 
Ponadto wydarzenie współorganizowali: GCE Igołomia, Stowarzyszenie folklorystyczne Kuźnia, OSP Igołomia-Zofipole, LOK Igołomia, CKiP Igołomia-Wawrzeńczyce, Wiarusanki oraz bardzo zaangażowane Panie z KGW Igołomia.

Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele parafialnym w Igołomi, którą przepięknie poprowadzili Ksiądz Proboszcz Jan Jurczak oraz Ksiądz Wikariusz Damian Kuchta. Podczas mszy świętej poświęcony został sztandar klubowy, który został ufundowany przez sponsorów w związku z  naszym jubileuszem. Bardzo wzruszające były słowa dt. wartości sztandaru i zapisanych na nim słów oraz moment w którym na koniec mszy działacze, zawodnicy podchodzili do sztandaru by go ucałować.

Po mszy świętej poczet sztandarowy oraz grupa działaczy i zawodników przeszła na boisko by tam kontynuować uroczystości.  W ramach turniejów piłkarskich zostało rozegranych kilka spotkań, ale zdecydowanie najatrakcyjniejszy był mecz „Mamy vs Synowie (roczniki 2008 i młodsi)”. Bardzo dużo pojedynków indywidualnych, fantastyczna atmosfera na boisku i wśród kibiców, a to tylko wstęp do dalszych atrakcji. Po meczu Mam na boisko wybiegli „Tatusiowie” którzy zremisowali mecz 4-4 z synami (roczniki 2004-2007), by ostatecznie przegrać w karnych. To były niesamowite mecze zarówno dla Rodziców jak i dla Dzieci, które miały wiele dobrej zabawy po tym jak mogli zagrać przeciw Rodzicom.
 
Następnie dziewczęta z GCE Igołomia swoim występem tanecznym rozpoczęły uroczystości formalnego otwarcia jubileuszu na który przybyło wielu zasłużonych dla klubu działaczy, zawodników, sponsorów i kibiców. Swoją obecnością zaszczycili nas również między innymi Wójt Gminy Igołomia Wawrzeńczyce p. Józef Rysak, Poseł na sejm p. Ireneusz Raś, Radny Województwa Małopolskiego p. Wojciech Skucha, Przewodniczący Rady Gminy p. Stefan Nawrot, Prezes PPN Wieliczka p. Andrzej Strumiński, Honorowy Prezes Wiarusów p. Witold Więk, Wicewójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce p. Henryk Jończyk, Dyrektor CKiP p. Agnieszka Wawrzeń, Dyrektor GCE Igołomia p. Dorota Ryńca-Ropek, Dyrektor SP Igołomia p. Andrzej Kudła, Prezes OSP Igołomia-Zofipole Maciej Strzelecki, Przewodnicząca KGW Igołomia p. Agnieszka Jazgar, Prezes „Kuźni” p. Daniel Kübler, Pani Zuzanna Stawinoga - Sołtys i Radna Igołomi oraz Pani Helena Morańska-Kura Radna Igołomi, nasi sponsorzy, byli zawodnicy i działacze…

Na początku Prezes Paweł Żabicki przypomniał w dużym skrócie historie naszego klubu zwracając uwagę na dokonania i wyzwania poprzednich zarządów, następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wójt Gminy p. Józef Rysak wspomniał o wkrótce rozpoczynającej się inwestycji przebudowy obiektu Wiarusów w ramach której miedzy innymi zyskamy boisko ze sztuczną trawą, siłownie napowietrzną oraz plac zabaw dla dzieci. Pan Wójt przekazał również Wiarusom prezent w postaci kosy spalinowej która będzie bardzo przydatna przy zagospodarowywaniu pozyskanej działki. Radny Województwa Małopolskiego wspomniał jak ważną rolę odgrywa sport oraz przekazał zasłużonym działaczom Wiarusów medale przyznane przez p. Marszałka Jacka Krupę. Przewodniczący Rady Gminy p.Stefan Nawrot przypomniał jak powstawał klub, a Prezes PPN Wieliczka p. Andrzej Strumiński zwrócił uwagę na dobrą współpracę i pomiędzy PPN a Wiarusami i Urzędem Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, przekazując również okazjonalne odznaczenia zasłużonym działaczom. Następnie Prezes Wiarusów p. Paweł Żabicki w podziękowaniu sponsorom, działaczom, trenerom za ich zaangażowanie w rozwój Wiarusów w ostatnich latach przekazał symboliczne statuetki, które mają przypominać nagrodzonym o tym jak wielką rolę odgrywają dla Wiarusów. Ponadto, zawodnicy obu drużyn seniorskich przygotowali specjalne podziękowania dla najwierniejszego z kibiców Wiarusów tj. dla Pana Andrzeja Strzeleckiego, który wciągu 25 lat opuścił tylko 2 mecze!!
 
Po wręczeniu podziękowań za działalność nastąpiło symboliczne przybicie gwoździ upamiętniających fundatorów pierwszego w historii Wiarusów sztandaru klubowego. Bardzo dziękujemy za ten prezent!

Następnie nagrodzono medalami drużynę żaków (rocznik 2008 i młodsi) za zajęcie III miejsca w lidze w sezonie 2017/2018. Na sam koniec działacze Wiarusów przekazali Prezesowi Pawłowi Żabickiemu i jego żonie Joannie przepiękny obraz ze szkła w podziękowaniu za zaangażowanie i pracę dla Wiarusów. 
 
Wiarusy otrzymały jeszcze prezent od GCE Igołomia, OSP Igołomia-Zofipole oraz KGW Igołomia za co serdecznie dziękujemy! W kolejnych punktach programu wystąpił zespół muzyczny „Kopieniocy” oraz grupa taneczna „Wiarusanki”. Po występach dziewcząt, odbył się pokaz OSP Igołomia-Zofipole oraz OSP Złotniki które „pocięły” źle zaparkowane auto oraz zademonstrowały pokaz udzielania pierwszej pomocy. 
 
OSP jeszcze nie skończyło pokazu, kiedy to rozpoczął się mecz Bubble-Futbol. Następnie rozpoczęto kolejne mecze turniejowe i od razu pierwsza niespodzianka, juniorzy pokonali doświadczonych Oldbojów. W drugim półfinale C klasa pomimo dobrego początku zdecydowanie przegrała z pierwszą drużyną. W finale młodzież mocno się postawiła seniorom występującym w A klasie przegrywając jedynie 3-2. Turniej wewnętrzny wygrała więc drużyna A klasy, której serdecznie gratulujemy. Chcemy zwrócić uwagę również na to, że w ramach turniejów Wiarusy wystawiły aż 8 drużyn!  

Po meczu finałowym grupa ultrasów zademonstrowała krótki pokaz pirotechniki oraz nową flagę klubową. O 19:30 nadszedł moment na który czekali wszyscy! Finał loterii fantowej! Ależ to były emocje! Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM sponsorom nagród za tą świetną zabawę!

Zwieńczeniem jubileuszu była fantastyczna zabawa z zespołem… „WIARUSY”! Świetny zespół muzyczny z Mszany Dolnej który nazywa się dokładnie tak samo jak my, dlatego w tak wyjątkowym dniu musieli zagrać dla nas. Świetna zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Warto również dodać, ze przez cały dzień dla licznie zgromadzonych przybyłych gości były przygotowane dodatkowe atrakcje, takie jak:
- Darmowy park rozrywki dla dzieci
- Profesjonalni animatorzy do organizowania zabaw dzieciom
- Damian Nowak  z Wiarusankami przeprowadzili konkursy dla dzieci i dorosłych
- LOK Igołomia umożliwił strzelanie z broni pneumatycznej
- Rafał i Grzegorz Radłowscy zademonstrowali swoją „rajdówkę”, Mistubishi Lancer
- KGW Igołomia  przygotowało degustację oraz pyszny tort

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację naszego jubileuszu oraz wszystkim przybyłym tego dnia na boisko gościom.
 
Jubileusz 25-lecia K.S. „WIARUSY” Igołomia okazał się fantastycznym wydarzeniem który na długo zostanie w pamięci działaczy Wiarusów którzy przygotowali to wydarzenie. Ogromna ilość uczestników wydarzenia  to dla nas najlepsza nagroda jaką moglibyśmy sobie wymarzyć. 

To był fantastyczny dzień dla Wiarusów! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przybyli tego dnia na nasze boisko i tak świetnie się razem bawiliśmy! Po takiej zabawie, wielu z Nas mówiło… „Szkoda że takie jubileusze są tak rzadko” DZIĘKUJEMY!

Źródło: wiarusy igołomia /pż

Dodano: 2017-07-05 21:51:26


Galeria zdjęć

 

Wiarusy Igołomia 

Komentarze


Ekstraklasa

Lech Poznań
2:0
Pogoń Szczecin
18.02.2018
18:00
Lechia Gdańsk
0:2
Piast Gliwice
18.02.2018
15:30
Górnik Zabrze
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.02.2018
18:00

Futsal Ekstraklasa

Piast Gliwice
2:5
FC Toruń
18.02.2018
16:00
Słoneczny Stok Białystok
:
Clearex Chorzów
19.02.2018
20:00